Kessy klíč

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Kasty01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.08.2015 15:04

Kessy klíč

Příspěvek od Kasty01 »

Zdravím všechny, od včera mi nejde zamknout auto (passat 3c) nereaguje kessy klíč, jde odemknout celé auto jdou odemknout i páté dveře, ale zamknout prostě nejde. Nerozsvítí se ani červená dioda na klíči, když to zmáčknu. Dával jsem novou baterii, ale nic. Dá se nějak rozebrat a vyčistit? Díky za radu.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Kessy klíč

Příspěvek od denis.82 »

Pres diagnostiku znovu ozivit a bude ok. :wink:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od teekey »

je to nejake zmatene, co presne nefunguje? Nefunguje zamykani, ale podle toho co popisujes nepouzivas Kessy (kliky), ale mackas tlacitko na klici. Tlacitko na klici muze byt opravdu poskozene, je to jednoducha komponenta, ktera se casem kazi. Kazdopadne pokud mas Kessy, tak by jsi mel byt schopen normalne zamknout pres kliku.
Zkousel jsi odemknout a zamknout druhym klicem? Funguje?

Diagnostika urcite neni na skodu, mozna odhali nejakou chybu v komunikaci nebo v antene.

Vymenu baterii v klici (kessy) muzes provest bez obav, klic neni treba po vymene baterie nikterak prizpusobovat nebo parovat jako u jinych typu klicu.

Neco o Kessy zde, zde a zde :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od lukasko144 »

KESSY kluc nema ani baterku, ani cervenu diodku.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Kasty01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.08.2015 15:04

Re: Kessy klíč

Příspěvek od Kasty01 »

Teekey asi jsem to špatně popsal, ano mačkám tlačítko na klíči je to vidět na videu ze stránky co jsi sem dával, je vidět i ta červená diodka https://www.youtube.com/watch?v=lvK4FXbVVso" onclick="window.open(this.href);return false; . Kessy (kliky) nemám auto je rok 2005 a co jsem se dočetl dávali to tam až od roku 2006. Takže to teď mohu zamknout jen tím nouzovím plastovím klíčem. Jestliže je pryč to ovládání dá se to nějak vyčistit nebo bych to měl spíše dát do servisu? Druhý klíč nemám.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od teekey »

lukasko144 píše:KESSY kluc nema ani baterku, ani cervenu diodku.
hmm, tak to mam asi spatne klice :mrgreen: Samozrejme ze ma baterku a diodu, ty mas asi na mysli ten kus plastu, co muzes dat do zapalovani misto regulerniho klice 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od teekey »

Kasty01 píše:...Kessy (kliky) nemám auto je rok 2005 a co jsem se dočetl dávali to tam až od roku 2006. Takže to teď mohu zamknout jen tím nouzovím plastovím klíčem. Jestliže je pryč to ovládání dá se to nějak vyčistit nebo bych to měl spíše dát do servisu? Druhý klíč nemám.
tak ted opravdu nevim o cem se bavime. Kessy je bezdratovy klic, muzes odemykat bud klikou a nebo pomoci tlacitek na klici. Startovat bud muzes klasicky pomoci klice a nebo pres kus plastu co vypada jako klic, ale je to jenom kus plastu bez elektroniky. Podle toho co popisujes mas obycejny klasicky klic a ne Kessy (tzn. ani zadne anteny ve voze vc. klik, ktere by byly Kessy). Nouzovy klic asi myslis jenom tu planzetu (zasunuta v klici) co strcis do zamku u ridice a rucne odemknes/zamknes.

Pokud ti neblika dioda, tak to bude problem v klici. Muzes ho rozdelat a podivat se kde je problem (nejspis v tom samotnem spinaci), ale protoze mas jenom jeden klic, tak pokud jej poskodis tak budes mit asi velky problem, a nebo zajed do servisu. Dioda musi blikat ikdyz je klic "neprizpusobeny". Zvazil bych porizeni noveho "druheho" klice, cena cca 3000 (klic) + 500 prizpusobeni v auth. servise.
Naposledy upravil(a) teekey dne 16.08.2015 10:42, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kessy klíč

Příspěvek od KJirka »

no především není o kessy vůbec řeč, jak pan kolega nakonec uvedl na pravou míru. A skoro si myslím, že ani v r. 2006 to v autech ještě nebylo, ale není to podstatný.
Jinak tohle se tu určitě v nějakém vláknu taky řešilo. Řešení je zkusit to rozebrat, vyčistit, zřejmě napružit kontakty. Pomůže, dobře, nepomůže, tak novej klíč a nechat nakódovat. Myslím, že takhle nějak šla o tom řeč. Snad si to pamatuju dobře.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od teekey »

KJirka píše:...A skoro si myslím, že ani v r. 2006 to v autech ještě nebylo...
souhlas s Jirkou, jenom jedna drobnost mam rv2005 a mam kessy z vyroby (Nemecko), tolik k tomu Kessy pred rokem 2006 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kessy klíč

Příspěvek od KJirka »

tak to jsem teda myslel, že tuhle věcičku tak dlouho nedělají.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Kasty01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.08.2015 15:04

Re: Kessy klíč

Příspěvek od Kasty01 »

Ok díky za rady a už jste to někdo rozebíral? Nějakou radu jak se do toho dostat aniž bych to praskl? Myslím jak vyndat ten bílí plast z toho.
Přílohy
DSC_0592.jpg

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od teekey »

Kasty01 píše:...Myslím jak vyndat ten bílí plast z toho.
je tam prilepeny, budes muset trochu "zabrat", mrkni SEM :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Kasty01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.08.2015 15:04

Re: Kessy klíč

Příspěvek od Kasty01 »

Díky teekey. Rozebral jsem to a byl upadlej spínač tak jsem ho zaletoval a maká to.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kessy klíč

Příspěvek od lukasko144 »

teekey píše:
lukasko144 píše:KESSY kluc nema ani baterku, ani cervenu diodku.
hmm, tak to mam asi spatne klice :mrgreen: Samozrejme ze ma baterku a diodu, ty mas asi na mysli ten kus plastu, co muzes dat do zapalovani misto regulerniho klice 8)
Vies, ako som to myslel.
...a napisal som to spravne.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kessy klíč

Příspěvek od mattock »

pozdravujem, mam problem s kessy v aute , klic nenalezen mi vypisuje maxidot

vsimol som si , ze kluc auto nevidi , ak ho mam polozeny v stredovej konzole medzi sedadlami prednými. Dnes som ho drzal pri soferových dverach a v pohode kluc auto vidi a kluc si poblikuje za jazdy .

teda otazka , kde su vo vnutri auta anteny kessy predpokladam , ze nejak asi blbnu tie v strede auta.

samozrejme je tam nova baterka

dik
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“