NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od krejcar.vlad »

To je značkový servis AUTO HELLER s.r.o. Ale v tomto kraji je to o lidech tady platí heslo zítra je také den a práce neuteče nemá nožičky. Tady tak pracují všichni, na vše mají dost času.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ne všichni, jen Ti kteří sází na to že jim to projde..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od kubenec »

Akorad me tak napadlo, ze se jedna o koncernovy dil uzity i v Seatu a Skode. Tudis se da objednat i tam.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od jayd »

Tak se na autě objevila další závada...

když se rozjíždím, tak v tom někdy cvakne, řekl, bych, že je to častější, když se rozjíždím do kopce
pak cvakne, pokud brzdím a pustím brzdu (třeba za někým jedu, on začne odbočovat, takže začnu brzdit, a pak pustím brzdu, tak v tom cvakne)
nebo pokud jedu se zařazenou rychlostí bez plynu, pak přidám plyn, tak taky cvakne

Tak jestli je to prodloužení na pravé straně..nebo třeba poloosa, klouby? Volant při zrychlování nevibruje
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od Radoslav »

Miôže to byť aj sylemblok,čo je na spodku a drží motor alebo prevodovku. To ti neviem presne povedať. Každopádne by som to dal na zdvihák a dobre to skontroloval.Veľa krát je to len maličkosť a v samotnom začiatku sa to podchytí a predíde sa problémom väčším a drahším.

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od jayd »

Dal jsem vyměnit prodloužení poloosy. A vypadá to, že cvakání zmizelo. Tak snad to bylo tím.

Ale zkoušel tím prodloužením točit, tak mi přišlo, že to velkou vůli nemá (co jsou tu videa, tak se to protáčí o velký kus), bych řekl, že skoro žádnou(ale je pravda, že jsem z toho ten díl z převodovky sundal a nandal jinak pootočený než bych předtím, tak třeba si ty zuby sedly jinak) a ani to necvakalo. Zacvakalo to, když jsem s tím hýbal nahoru dolu, proti sobě (ohyb). No snad jsem udělal dobře.
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

tonakona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.07.2015 22:23

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od tonakona »

Ahoj, mam VW Sharan 97 v automatu, behem jizdy auto normalne radi, ale behem jizdy prestane reagovat na plyn, zacne chrcet. Po zastaveni zaradim P, ozve se zvuk jako bych zatahoval rucni brzdu. Po zarazeni D,R,N jen chrci. Kdyz to chvili zkousim, auto se po nejake dobe zase rozjede. Prijde mi, ze rychlost lze zaradit pri urcitem natoceni kol. Pri prudsim seslapnuti plynu zacne chrcet. Mam to ted odstavene, protoze se to zhorsuje, momentalne lze zaradit D i R, ale pridani plynu dela uz prave zminovany problem. Muze to byt tady popisovana zavada s poloosou nebo bude chyba v prevodovce? Jsem totalni laik. Predem diky za jakoukoliv radu :-)

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od the.max »

IMHO pokud se protočí prodloužení, tak se už asi z místa nehneš. Tohle asi bude převodovka.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od sedkooo »

Ahojte,

chcem sa spytat ci mi neviete poradit. V servise mi menili lavy homo klb, polovicu pravej polosi (bol zniceny tisic hran). A potom postupne zacalo pocut pukanie asi niekde z lavej strany auta ked vytocim uplne doprava a rozbieham sa. Casom sa to viac a viac stupnuje. Tak som tam bol na reklamaciu, ze asi ten homo klb je zly, dali sme tam novy a nic sa nezmenilo, len to trochu menej cvakalo, ale opat za par dni je to rovnake ako pred tym, cize klbom to nie je. Neviete povedat v com to moze byt? Moze to byt aj tym druhym tisic hranom? Ale zatial to robi len ked vytocim uplne doprava a pridavam, ked vymacknem spojku hned to prestane. Cize to puka len pri zatazeni/pridavani.

Dakujem velmi pekne

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od kubenec »

Typuju to opet na kloub. Jaky tam dali, mysliv vyrobce? Dela to jen na jednu nebo obe strany? Tisicihran nema vliv na natoceni kol.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od sedkooo »

Robi to len do jednej strany (max vytocenie doprava), inak je to ok v inych polohach. Neviem aka je to znacka, zistim. Ale dohodli sme sa, ze tam dame nieco vyssej kvality, mam pocit ze vyrobca bol nieco na M. Cena okolo 160€. Ale sa mi nechce verit, ze by dva klby boli rovnako zle...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od 11mAjA11 »

Meyle Germany..?
Germany je pouze příslušnost původního "výrobce"..
V dnešní době už si nechává vyrábět po celém světě..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od lubos1947 »

To je to samé jako koupil jsem bosh-olejový filtr a na obalu bylo vyrobeno v africe
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od BigBang »

Výměna proběhla, bylo už na čase. Při změně na nový způsob jdou šrouby uchycení do jiných děr, a tak mi jeden držák nedržákuje, jelikož byl držen šroubem přes starý adaptér. Bez adaptéru je šroub příliš dlouhý, takže nejde zašroubovat zpět a ofiko žádnej jinej šroub než níže uvedený nepotřebuju :?
130320161272.jpg
130320161273.jpg
130320161275.jpg
130320161277.jpg
Při předělání z hliníkové klece na nový způsob je potřeba:
adaptér
  • 09B409905D
šrouby
  • N0195339 (M8x20) 2ks
    N0195315 (M8x40) 1ks
    N10695701 (M8x65) 1ks
    N91031702 (M10x50) 1ks
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od kubenec »

Jeste pred mesicem byla neporusena a dnes toto

Obrázek

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“