Pomoc ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boou
Člen klubu
Příspěvky: 183
Registrován: 06.01.2013 19:14
Bydliště: Nymburk, Kolín, Praha Východ

Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Boou »

Ahoj,
Měl bych na Vás prosbu. Včera jsem přijel do Chorvatska a cestou se mi sama odsedět zasáhla ruční brzda a ihned se zase zatahla. Jel jsem na tempomat 50km/h a opravdu to nebylo příjemný, ale docela mě to probralo :laugh: :negative: . Po příjezdu do cíle jsem Pašíka chcipnul a vzápětí se opět sama zatahla a ihned odbrzdila.

Nemám autohold. Diagnostiku taky nemám. Je nějaká možnost vyřadit ruční brzdu? Nerad bych aby pro mě musel někdo dojet s odtahem :pleasantry:

Ještě dodám , ze jsem jel v kuse a stalo se to až po přejetí 1000km a někde jsem četl, ze po 1000km se sama zatahne a hned povolí , ale nechápu proč se to stalo za jízdy :fool:

Díky za každou radu :good:
VW Passat 3C 1.9, TDI, R.v 2005 , Sedan

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Pomoc ruční brzda

Příspěvek od hkr »

Za jizdy by se to stat nemelo. Po dojeti je to uplne normalni. A vyradit rucku? Mohl jsi pred hr udelat repas. Ty ji snad nepouzivas a auto mechavas stat na setrvaku?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od ricom »

i kdyby jí nepužíval tak se občas zatahuje sama.. a tím hůř jestli jí nepoužívá.. stejná píčo.. jako vypínat klimu..

kdyby tady na tohle téma nebylo x topiců.. ohledně repasé či výměny brzdičů.. komu není rady tomu není pomoci

Uživatelský avatar
Boou
Člen klubu
Příspěvky: 183
Registrován: 06.01.2013 19:14
Bydliště: Nymburk, Kolín, Praha Východ

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Boou »

Ruční brzdu normalne používám (i klimu) :drinks: . Nevím proč bych měl dělat repas, když normálně fungovala bez problému a auto jsem měl před odjezdem v servisu a nebyl důvod ji opravovat.


Btw: sice je tady dost topicu na výměnu brzdicu, ale můj problém, ze se mi spustila za jízdy bude spis v jednotce a žádný takový topic jsem tady nenašel . Jestli tady je tak se omlouvám :good:
VW Passat 3C 1.9, TDI, R.v 2005 , Sedan

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Pisa »

Omlouvám se za OT, ale proč by mělo setrvačníku vadit "stání na kvaltu" ?

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Qido »

Pisa píše:Omlouvám se za OT, ale proč by mělo setrvačníku vadit "stání na kvaltu" ?
To si děláš srandu, že ano?

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Prochy01 »

No kluci ti naznacuji fakt, ze rucka se ma resit za vcasu a preventivne dokud funguje...

Pokud ti to dalo kotvu za jizdy, asi bych se toho celkem bal... nevesti to nic dobreho... pokud mas vag, mrkni zda to neco pise, pokud nemas, tak bych se uz pomalu zacal modlit ;-))))

Odpojit rucka asi jde - odbrzdis a vytahnes konektory - ale to ti snad poradí zkušenější, jestli se to smí, nebo ne... kazdopadne si uzijes pipani budiku ;-)

Jo a psal maxidot nejakou hlásku?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Pisa »

Qido píše:
Pisa píše:Omlouvám se za OT, ale proč by mělo setrvačníku vadit "stání na kvaltu" ?
To si děláš srandu, že ano?
Hele ani ne. Pokud stojíš na rovince a necháš rychlost tak tim setrvačník vážně nezničíš? Na životnost setrváku má vliv spíše styl řízení, otáčky motoru a tak. Proto se tedy ptám, proč by to mělo vadit.
Edit: Jasně že mluvím o rovině, né o kopci. Tam je ručka jasná a vůle na setrvák velká při rychlosti

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Master »

Mohlo by to delat vadne tlacitko, ktere se samovolne zapina - to by se projevilo za jizdy presne dle popisu.
Oprava na dojeti tedy bud odpojit/vymenit tlacitko, nebo odpojit pojistku.

Uživatelský avatar
Boou
Člen klubu
Příspěvky: 183
Registrován: 06.01.2013 19:14
Bydliště: Nymburk, Kolín, Praha Východ

Re: Pomoc ruční brzda

Příspěvek od Boou »

Kdyby byl jenom malej náznak před cestou tak to vyřeším okamžitě a nebudu nad tím přemýšlet a ani v servisu nic nezpozorovali . Proste se mi to zkurvi... Na cestě a kvůli tomu je to moje chyba ? :blush: (na nikoho neutocim).
Maxidot nemám a VaGa taky ne.

Když tedy vytáhnu pojistku při odbrzdenym stavu tak se po odpojení nezatahne?

Díky za rady :good:
VW Passat 3C 1.9, TDI, R.v 2005 , Sedan

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Pomoc ruční brzda

Příspěvek od hkr »

Takovejch, kterejm to u 8 leteho auta nenaznacovalo problem a pak je to nechalo stat na dovce tu uz bylo... Proto se to resi preventivne, to je holt zkusenost s moudrost...

K setrvacniku, na rovince to je samo jedno (ja teda pouzivam rucku i na rovince). A k opotrebeni stylem jizdy - k tomu jsem rezervovany, na Ochcavce s 1.9PD mam nalitano pres 220t s puvodni spojkou a setrvakem a jede jak nova a to upozornuju, ze ji podtacim jako svina. Akorat nikdy neparkovala na rychlost... Myslim si, ze stani na rychlost znici setrvak rychlejc, ale je to ma domnenka na zaklade tyhle zkusenosti.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“