Passat B6 jaký motor?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
pankys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.08.2015 21:59

Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od pankys »

Zdravim vsechny. Jelikoz se nam narodil druhy prcek, uvazujeme o koupi Passatu. Vim, ze motory jsou hodne resene a proto bych chtel, vas zkusene poprosit o radu, jaky motor zvolit. Jednalo by se o naftu, rocni najezd cca 20tkm. Mozna to je uz benzinova hranice, ale i tak chceme naftu. Rok je mi asi jedno, cenu bych videl tak do 170tis. Predem velice dekuji :wink:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

za tyhle peníze koupíš nějakou šlupku, do který budeš sypat další prachy. Takže počítej, že do toho dalších 50 nacpeš, abys to udržel v provozu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Qido »

Milionkrát omíláno. Za tu cenu neřeš absolutně motor, ale pouze a jen stav. Jen se vyhni BMR. A připrav si do zásoby ještě šušně na rozvody, olej, případně vyvažováky.
A tímto bych celé téma uzavřel.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Qido »

A nebo úplně nejlépe se vykašli na 3C a kup si B5.5 1,9 96kw a budeš spokojenej.

pankys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.08.2015 21:59

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od pankys »

A jaka je adekvatni cena pro tenhle model? Samozrejme nechci do auta zbytecne sypat, logicky. B5,5 je urcite super, ale kdyz uz, tak bych rad neco novejsiho. A nemusite me hned kamenovat, jen si chci nechat poradit.

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Archie »

Oni tě nekamenují, ale podobných dotazů je tu několik desítek. :pleasantry:
170k fakt není mnoho, možná koupíš, ale .... rozumná cena je tak někde kolem 230 - 250k (i když někdo třeba nebude souhlasit), B7 ještě kousek výše, a dost záleží i na výbavě. S rozvodama počítej víceméně téměř vždy, pokud nekoupíš od nějakého klubáka, který je nechal udělat (kecům o doktorovi z DE, kterej jezdil pro rohlíky jen po dálnici nevěř). Vyvažováky a další zpestření od koncernu - podle typu motoru či provedení.
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od selatko »

Qido píše:Milionkrát omíláno. Za tu cenu neřeš absolutně motor, ale pouze a jen stav. Jen se vyhni BMR. A připrav si do zásoby ještě šušně na rozvody, olej, případně vyvažováky.
A tímto bych celé téma uzavřel.
Já bych klidně za sebe doporučil BMR. Stejně jako každej jinej motor se ti může posrat. Všehovšudy já měl závažnej problém jen s rozvodama, ale to nebylo motorem, ale tím 8čkovým šroubem a po převrtání na 10 by to mělo být už pořešené.

Nicméně teď je na odchodu asi už turbo - 300t km je 300t :smoke:
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Qido »

Sele píšeš to správně. Ale s takovým rozpočtem bych do toho nešel. Sám víš, vstřiky, DPF, vířivé klapky.

Archie psal 230-250k. Já si myslím, že už kolem 190 se dá sehnat slušné auto, ale opět to chce mít připravené šušně na první servis.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

abys do toho nemusel hrábnout, tak spíš jak napsal Archie
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od selatko »

Počkejte, ale Archie mluví o CR motoru za takovou cenu, ne? Já myslím, že náš nový kolega mluví spíš o PD s r.v. 2005-6 max a tam by se za cenu za 170k dalo něco MÁLO sehnat.

B6 2009+ by stála těch 250 tisíc jak píše Archie, pokud se nemýlím. No nicméně máte pravdu, že pokud koupí PD za 170, tak se v rychlosti po koupi dostane na cenu 220 se všema opravama :laugh: :smoke:

Tady ten nevypadá špatně http://auto.bazos.cz/inzerat/50581057/V ... Passat.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) selatko dne 18.08.2015 09:16, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Qido »

Selátko, ty máš dneska dobrej den! :good: :drinks: Naprosto přesně.
A obávám se, že kolega sem už nepřijde.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

Selátko, co je na něm pěknýho ? Jako že je hezky naleštěnej, možná. Pro jistotu tam ani nenapsal ročník. Podle laufů, který jsou zdá se čistý, by to CR mohl být.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Qido »

Kjirko, náhodou moc pěknej.
Individual a ještě PD (BMR). Km by chtělo ověřit jasně.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

Jirko a podle čeho poznáš, jakej to je typ motoru ? Já to nikde nevidím napsáno. Z introše vidím jednu nic neříkající fotku na řidičovo sedadlo. A tyhle báchorky, co tam píše, ti nakecá každej autíčkář. Podle RZ je auto přihlášený tak někdy vloni. Nevíš kde to do tý doby jezdilo, kolik to mělo majitelů, jestli to sem někdo nedotáhnul rozstřelený, nevíš o tom prostě vůbec nic. Kilometry ověřit by bylo hezký, ale řekni mi jak. Už mockrát jsem slyšel, že vyčíst z jednotky DSG, ale nikdy mi to ještě nikdo nepředved. Takže to buď není pravda nebo to pravda je, ale není to jednoduchý a nebo to je pravda a je to jednoduchý a když je to jednoduchý, tak to půjde i jednoduše odmotat, stejně jako stav na tacho. Hele u inzerátů, pokud to nevidíš in natura, je to to vždycky otázka dojmů a pocitů.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Vendys65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.01.2014 11:29

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Vendys65 »

Ahoj,mám dotaz ohledně VW PASSAT s motorem 103kW,jak tady řešíte kvalitu auta, mám šest let starého passata a rozsvítila se my informace, porucha motoru, klesnul my výkon a po zastavení auto jelo zase normálně. V servisu kam jezdím my oznámili že je to turbo. Jsem laik ale nějak nechápu, že když je to turbem, proč to jednou jede normálně a pak mě to zase zlobí.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“