Passat B6 jaký motor?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

no protože byl nejspíš překročen plnící tlak toho turba a spadlo to tzv. do nouzáku. To se stává, ale neznamená to ještě, že se turbo musí měnit. Začne se tím, že se vyndá, vyčistí a rozhýbe regulace. Ale to by ti asi měli v tom servisu říct taky. Pokud ti ovšem nechtějí za 30 t. nadělit turbo nový.
P.S.: to MY je strašný !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od denis.82 »

KJirka píše:Jirko a podle čeho poznáš, jakej to je typ motoru ? Já to nikde nevidím napsáno. Z introše vidím jednu nic neříkající fotku na řidičovo sedadlo. A tyhle báchorky, co tam píše, ti nakecá každej autíčkář. Podle RZ je auto přihlášený tak někdy vloni. Nevíš kde to do tý doby jezdilo, kolik to mělo majitelů, jestli to sem někdo nedotáhnul rozstřelený, nevíš o tom prostě vůbec nic. Kilometry ověřit by bylo hezký, ale řekni mi jak. Už mockrát jsem slyšel, že vyčíst z jednotky DSG, ale nikdy mi to ještě nikdo nepředved. Takže to buď není pravda nebo to pravda je, ale není to jednoduchý a nebo to je pravda a je to jednoduchý a když je to jednoduchý, tak to půjde i jednoduše odmotat, stejně jako stav na tacho. Hele u inzerátů, pokud to nevidíš in natura, je to to vždycky otázka dojmů a pocitů.
Jirko na vycteni km z rj dsg staci normalni diagnostika. A ohledne smotani - na tacho nastavis km jake chces, ale v dsg se vzdy pri pokusu o prepsani smazou na nulu, nastavit nejdou. Takze pokud tam bude treba 10tkm, tak je to asi jasne, ze.
RS6 Performance 445kw

Vošouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 17:34

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Vošouch »

Vendys65 píše:Ahoj,mám dotaz ohledně VW PASSAT s motorem 103kW,jak tady řešíte kvalitu auta, mám šest let starého passata a rozsvítila se my informace, porucha motoru, klesnul my výkon a po zastavení auto jelo zase normálně. V servisu kam jezdím my oznámili že je to turbo. Jsem laik ale nějak nechápu, že když je to turbem, proč to jednou jede normálně a pak mě to zase zlobí.
ja pred dvouma rokama kupoval bkp rok 08 a delalo me to taky kdyz jsem motor vytocil pres 3500ot tak padal do nouzaku a ve vw me rekli turbo ko ale podle diagnostiky to psalo regulace turba tak sem domu nejakou dobu poradne nakladal a povedlo se to rozhybat a uz 2 roky v pohode jen to chce obcas vymect pavuciny

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

Slyšel jsem, že už se zase neženíš nebo co :laugh: :laugh: :laugh: a to je dobře, protože s sebou tu diagnostiku můžeš vzít a ukázat mi, jak se to dělá. Zrovna u mě bude zřejmý, že je DSG nová, protože bude mít o 52 t. míň, než ukáže tacho.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Mrsta »

Já jsem nechal ve dvou různých VW servisech kontrolovat sharana III a pokaždé mi řekli, že vyčtení km z rj dsg nejde. Takže jsou to paka co to neumí, nechtěj nebo to fakt nejde?
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

Vošouch píše:
Vendys65 píše:Ahoj,mám dotaz ohledně VW PASSAT s motorem 103kW,jak tady řešíte kvalitu auta, mám šest let starého passata a rozsvítila se my informace, porucha motoru, klesnul my výkon a po zastavení auto jelo zase normálně. V servisu kam jezdím my oznámili že je to turbo. Jsem laik ale nějak nechápu, že když je to turbem, proč to jednou jede normálně a pak mě to zase zlobí.
ja pred dvouma rokama kupoval bkp rok 08 a delalo me to taky kdyz jsem motor vytocil pres 3500ot tak padal do nouzaku a ve vw me rekli turbo ko ale podle diagnostiky to psalo regulace turba tak sem domu nejakou dobu poradne nakladal a povedlo se to rozhybat a uz 2 roky v pohode jen to chce obcas vymect pavuciny
Ta regulace, pokud se s tím jezdí pomalu nebo třeba jen po městě, "zaroste" a proto při vyšších otáčkách může motor spadnout do nouzáku. Vypneš motor, vyndáš klíč, zrestartuješ to a jedeš dál. Když máš štěstí, možná se ta regulace rozhýbe sama, ale to je trochu oprava na náhodu. Nechal bych udělat to, co jsem říkal. Turbo ven a vyčistit. Není to přeci bůhví jak náročnej úkon.
A ve VW nejsou od toho, aby ti radili, jak to jednoduše odstranit. Ty jsou tam proto, aby ti to nový turbo prodali. To nejsou opraváři, ale měniči. To už byste chlapci mohli vědět.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od teekey »

Mrsta píše:Já jsem nechal ve dvou různých VW servisech kontrolovat sharana III a pokaždé mi řekli, že vyčtení km z rj dsg nejde. Takže jsou to paka co to neumí, nechtěj nebo to fakt nejde?
asi nevi kde to hledat :mrgreen:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od denis.82 »

KJirka píše:Slyšel jsem, že už se zase neženíš nebo co :laugh: :laugh: :laugh: a to je dobře, protože s sebou tu diagnostiku můžeš vzít a ukázat mi, jak se to dělá. Zrovna u mě bude zřejmý, že je DSG nová, protože bude mít o 52 t. míň, než ukáže tacho.
To jsou famy, asi jen maly odklad. :laugh: Jirko ja ji nemam, ale pokazde kdyz jedu s nejakym autem k memu mechosovi, tak mi hlasi stav km v dsg. Nehlede na to, ze prepsat se to uz nekolikrat zkouselo (samozrejme ze ne u mojich aut :laugh: :laugh: :laugh:) a vysledek byl vzdycky jak jsem psal.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od denis.82 »

teekey píše:
Mrsta píše:Já jsem nechal ve dvou různých VW servisech kontrolovat sharana III a pokaždé mi řekli, že vyčtení km z rj dsg nejde. Takže jsou to paka co to neumí, nechtěj nebo to fakt nejde?
asi nevi kde to hledat :mrgreen:
Dobre Teekey. :good: Kdyby takhle postupoval pri koupi auta kazdy, tak je 99% bazaru zavrenych. :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od Mrsta »

teekey píše:
Mrsta píše:Já jsem nechal ve dvou různých VW servisech kontrolovat sharana III a pokaždé mi řekli, že vyčtení km z rj dsg nejde. Takže jsou to paka co to neumí, nechtěj nebo to fakt nejde?
asi nevi kde to hledat :mrgreen:
Díky :good:
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

pankys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.08.2015 21:59

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od pankys »

Diky za odpovedi. Takze navysim rozpocet. Predpokladam, ze i u 3C za 250k bude nutny prvotni a asi preventivni servis. Jinak se jeste zeptam, co je CR motor? Jako common rail? A na kolik je pravda, ze u 3C je spatne provedena elektroinstalace?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

jo, common rail.
3C jsem nikdy neměl, ale co tu čtu, tak se to asi nevymyká z běžnýho průměru. Ale o tom autě jsou tady toho napsány mraky. Tak tomu věnuj chvíli času a v případě konkrétních dotazů zkus nejdřív použít ikonu HLEDAT na horní liště.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od teekey »

pankys píše:... ze u 3C je spatne provedena elektroinstalace?
co presne by to melo byt? Model B6/3C je opravdu hromadka nestesti, kdybych drive nemel B5, tak bych neveril ze je to VW... :blush:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od hkr »

To s tim dsg je blbost, kolikrat k nam do vykupu prijede jednoznane stoceny auto, kde sedi km na tacho i dsg... :/
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 jaký motor?

Příspěvek od KJirka »

tak já nevím, jestli hromádky neštěstí, ale řada toho, co se v tom článku píše, se týká především neštěstí s názvem pumpe dusse a šestnástiventilový techniky. On se ptal na elektroinstalaci, což je v těch vyjmenovaných závadách zastoupeno el. parkovací brzdou. Odcházej tlačítka a odcházej motorky u třmenů. Ale u motorků je to řek bych spíše mechanický poškození. Že by nějak masivně kolabovala elektroinstalace nikde nevidím.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“