MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od luky123 »

mam takovou otazecku dal jsem tdi graf a hodnota predvstriku je 13 je to mozny?kdyz je kolem nuly tak je docela problem natocit a spotreba kolem osmy litru passat b5 1.9 tdi 66kw rok 1998 skousel jsem podle navodu nastavit cerpadlo ale po rozvodovym kolem jsou jen dva srouby a jeden na cerpadle nahore muzete my nekdo poradit kde hledat ten ctvrtej nejlepe foto dekuji za ochotu

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Pod čerpadlem ze zadní strany. Dostání je k němu kolem měrky na olej.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od vikino1 »

Toto by mal byť on
Přílohy
V23-0301.png
V23-0301.png (28.63 KiB) Zobrazeno 4527 x

luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od luky123 »

takze davku jsem nastavil na 50 vse v pohode a pak jsem to cely pokakal pri otaceni motorem jsem si nevsiml ze tam mam kvalt a trosku jsem zabral a prekocil jsem na cerpadle o zoubek stim si sam neporadim tak jestly je tady nekdo s okoli liberce ochotnej my stim pomoct budu rad dekuji hodnota predvstriku je ted 210 a mam uz cerpadlo na doraz pomoc.

luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od luky123 »

chci se zeptat jestly kdyz povolim napinaci kladku na rozvodech budu schopnej vratit ozubene kolo na cerpadle o zub spet aniz bych si rozhodil rozvody za pripadne odpovedi dekuji

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

To budeš. Ale musíš být velmi opatrný, protože musíš řemen z kola úplně stáhnout, kolem poté o chlup pootočit a řemen dát zpátky na kolo. Hrozí tam, že řemen přeskočí na dalších kolech rozvodů a pak je to větší sranda (zvláště pokud nevíš, co a jak).

Ale jde to.....

luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od luky123 »

takze diky za rady uz to slape predvstrik 52 akorat jsem se chtel zeptat kdyz dam vagscope tak jedna hodnota akorat a druha nad vrchni carou takze me zajima vas nazor a potom jak mam skontrolovat volnobeznou davku popripade seridit jake hodnoty ma mit a udelat log aby jste mohly skouknout dekuji vsem

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Jaká jedna hodnota a druhá hodnota? Na grafu je pouze jedna hodnota - průsečík žlutých čar.

seibo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 16.11.2010 08:48
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od seibo »

Zdravím, chcel by som sa opýtať lebo nikde to neviem nájsť. Čo znamená v kanály 004 posledná hodnota Cold start valve ? Dnes som nastavoval predvstrek, mal som ho na 64-65 a na kanaly 004 Cold start valve som mal 2.8%. Teraz po nastaveni na 49-51 mam cold start valve aj 32% :roll: Prikladám aj screen z VAGu.

Motor je to 1.9TDi 66kW AGR dúfam, že to nevadí že to píšem do tejto témy.
Přílohy
predvstrek.jpg

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od vikino1 »

Tabulka zobrazovanych nameranych hodnot.JPG
Pozri sem

seibo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 16.11.2010 08:48
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od seibo »

vikino: Dakujem pekne, no stale neviem aka je tam idealna hodnota resp aka ma byt, lebo cital som toho o nastaveni predvstreku na rotackach vela a väcsinou pisu ludia ze treba nastavovat cez TDIgraf tak som to tak urobil, no uz som cital aj to ze niekto nastavuje podla tej hodnoty v 4 policku v skupine 004 aby tam bolo co najmenej % tusim 2.6 tak preto ma to zaujima. Aby sa mi nezhorsili studene starty napr. ked som zmenil predvstrek.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od vikino1 »

Pohladaj niekoho kto má ELSU s golfom a nech ti to pozrie v Dielenskej príručke.
Ja som teraz tiež nastavoval predvstrek podla TDi grafu vo VAGu. dal som ho 50-55 tak by to malo na AFN byť.

Uživatelský avatar
juraseq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.03.2011 18:45
Bydliště: Pardubice

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od juraseq »

Zdravím klubáci.
Řeším problém s nastavením předvstřiku Galax AFN. Čerpadlo fungovalo tak jak má, já tomu ale moc nevěřil a dal jsem jiné. Po cca roce jsem vrátil původní čerpadlo do vozu a teď mi nejde nastavit předvstřik. Vždy když se dostavím aspoň do tabulky aby se zobrazili spojnice čar, tak mi skáče 38 a potom rovnou 255, nehledě na to, že chod motoru jde nepravidelně a strašně hulí. Je možné, že čerpadlo co stálo cca rok v regále bohužel né úplně zalité naftou je KO? Popř. co by se mohlo na něm pokazit? Díky
VW Golf I 1,6D 40kW
VW Golf I Cabrio 1,6 GTI 81kw
Ford Galaxy 1,9 TDi 81kW
Škoda Superb 2,5 TDi 114kW

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od lubos1947 »

Doufám že jsi nejezdil na řepku místo nafty, jestli náhodou ano tak z největší pravděpodobností zbytek mohl včerpadle zatuhnout. Jinak po odstavení čerpadla (když to jezdilo na naftu) by to podle mě neměl být problém.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Může být přilepený regulátor předvstřiku, už v době odstávky v palivu byly biosložky a celkově kvalita paliva nevíme jaká byla.
Čerpadlo by se mohlo(mělo) zalít spíš petrolejem, ten je relativně čistý a nezůstávají z něj pryskyřičné úsady.
Ale za 2 roky by se i s normální zbytkovou naftou nemělo nic přihodit.
Co kolečko na klice?...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“