passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od livin »

čus chlapi,

jsem novopečený majitel B7 combi 2011
jaký je problém vyměnit zadní světla žárovková za LED - musí se něco udělat/nastavit nebo jen vyměnit? nebude to vyhazovat chybu kvůli odporu žárovek?

a přední halogenová za xenon s LED?
před tím jsem měl OCT I s xenony a na nápravách byly "štelováky", které se světly hýbaly nahoru a dolu
lze vyměnit světla bez těchto "štelováků" (omlouvám se za výraz, ale nevím, jak se jmenují)

díky
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

dynamická regulace je součástí xenon světel a je tam proto, abys když auto kopíruje relief vozovky, nesvítil protijedoucím do xichtu. U halogenů máš jen kolečku na manuální náklon. Na Octavii se to dělalo tak, že parabola xenonu se naklápěla tímhle kolečkem taky. Jestli to u B7 jde technicky vyřešit stejně netuším. V každým případě musíš mít ostřiky světel. Bez nich to ani nezkoušej. Ať už to uděláš jakkoliv, levný to zrovna nebude. Ty zadní světla nevím, asi kus za kus + kódování. To ti řekne někdo jinej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od ppfox »

livin píše:čus chlapi, jsem novopečený majitel B7...

čau, dřív než položíš dotaz - použij tlačítko "hledat" - a dřív než se zeptáš, tak to tlačítko najdeš v horní části obrazovky v modrém řádku úplně napravo :D

jinak pár odpovědí na případnou výměnu H7 za bixenony najdeš třeba tady : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=308793" onclick="window.open(this.href);return false; ale stejně to dělat nebudeš :wink:

a těm "štelovákům" se říká náklonová čidla a odborně "snímač pro nastavení dosahu světlometu" 8)

k těm zadním světlům ti neporadím, ani jsem netušil že se tam taky dávaj žárovky :mrgreen:

vítej na klubu :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Pisa »

Zadni svetla jsou dva druhy, ledkove a na zarovky, to bys musel menit kus za kus. Kodovani by nemelo byt treba. Aspon na touranu to tak bylo. A to jsou stejna svetla

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od tornado1 »

kodovat se musí!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od livin »

ppfox píše:
livin píše:čus chlapi, jsem novopečený majitel B7...

čau, dřív než položíš dotaz - použij tlačítko "hledat" - .............


díky a promiň tlačítko "hledat" jsem použil ;-)
ostřiky mi byly jasné, ale chtěl jsem je vynechat.....

dík za název "štelováků" odborný název je opravdu dlouuuuhý
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

ostřiky klidně vynechej, ale první policajt, co tě zastaví, ti přestřihne techničák vejpůl. Co neviděj, moc nezkoumaj, ale tohle uvidí i z dálky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Qido »

Než dělat nějaká polovičatá řešení tak se na to vykašli. B7 má díky bohu paraboly. Kup Osram Night Breaker a budeš vidět dobře.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

Na ostriky sere pes, ale doufam, ze by ho vyhodila prvni STK... co tu Jirko popisujes je reseni českého exota a na silnici nepatří! Kdyby uz konecne na silnicích za tyhle shity začaly policajti sbírat technicaky a davat poradny flastry, bylo by lip - viz Hid, ktery sviti po veverkach, ale frajeři si mysli jak jsou cool, kdyz na obrazku Hidek byl AMG mercedes a pak si mysli, ze ho maji taky... proste a jednoduše, kdyz uz dodělat, tak se vsim všudy a ne nejaky křížení s kolečkem na H7... to je kravina na entou a zaslouží festovni flastr... A pokud neni policajt a STK blby - coz by nemeli byt, ale asi jeste porad jsou, tak po nastartování kazdy xenon dela korekci/zakl nastaveni
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

ale Prochy, ty seš zase chytrej, wole. Dynamickej náklon světel má ten světelnej paprsek udržet pořád v jednom směru. Vynálezce toho zařízení ale zřejmě nikdy nebyl v ČR a nejel po takových roletách, jako jsou u nás. To auto se rozhoupe v takový frekvenci, že náklonový čidla nestačí pořádně reagovat a stejně to protijedoucím bliká do xichtu. Krom toho, jsou ty světla nastavený do určitý výšky natvrdo a mě se třeba stává, že na mě lidi svítěj, že tam snad mám dálkový nebo co. Tak každou chvíli musím takovýho chytráka bliknutím dálkou upozornit, že to jsou tlumený a že s tím nemůžu pranic jinýho udělat. Dokonce jsem to už několikrát nechal nastavit znovu, ale servisy maj prostě nějaký hodnoty a naštelovali mi to prakticky stejně.
Zatímco kolečko má tu výhodu, že si parabolu skloníš tak nízko, jak zrovna potřebuješ a neoslňuješ nikoho ani na relativně velkých muldách. A protože tyhle věci vím z vlastní dlouholetý praxe tak říkám, že to kolečko není vůbec blbý. Druhá věc je, že bys moh mít problém při STK. Proto bych ty původní paraboly nechal hezky uložený doma, kdyby takovej případ nastal.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od skacel99 »

Nezkoušel jsi výšku světla manuálně poštelovat sám šroubovákem? Když světlo naklopíš lehce dolů,nemůže to přece oslňovat. Ono seřízení na regloskopu ještě neznamená,že to svítí tak,jak má.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

no to jsem teda nezkoušel, protože zrovna do toho, kam maj svítit světla se nerejpu. Od toho ten servis má předpis pro nastavení a přístroj, ne kterým to měří.
Všimni si, že když potkáš CC, je ten pohled do jeho světel opravdu až nepříjemnej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od skacel99 »

Těchhle aut moc nepotkávám,takže nemůžu posoudit. Chápu jak to myslíš s předpisem pro nastavení,ale když je u regloskopu ňouma,nemusí být výsledek ideální. Na našem Passatu jsme xenony lehce přizvedávali,protože po seřízení na regloskopu to svítilo na potkávačky hrozně do země. Lehce se to teda přizvedlo a svítí to dobře,aniž by kdokoliv jedoucí doproti blikal. Když půjdeš opačnou cestou u tvýho CC,výsledek by se měl dostavit.
Na světlech VW bývají 2 stavěcí šrouby s bílou plastovou hlavou. Jeden víc uprostřed auta (nastavení stranové) a jeden blíž blatníku (nastavení výškové). Když si stoupneš například naproti vratům od garáže a otočíš například o půl otáčky,poznáš,jestli šlo světlo nahoru,nebo dolů. pokud si pamatuješ počet otáček,do výchozího nastavení se můžeš vrátit vždycky.
Stejným způsobem jsem si kdysi šteloval světla na GIII a po překontrolování regloskopem mechanik konstatoval,že je to nastavený dobře.Takže až taková alchymie to není. Stranový nastavení je trochu horší

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

Jirko pises kraviny a navadis místní kutily socialy k nesmyslum! Zatim jsem nikde ve svete nezazil cestu, která by rozhoupala auto jak popisujes, pokud se ti to stava mas v prdeli tlumice...to ze je protijedoucí auto oslneno nema co do činění s xenony, ale s postavení obou aut vůči sobe! Kdyz jeden vyjíždí na horizontu a druhy se k tomu jen blizi, tak ten prvni ho logicky oslni at uz ma svetla jaky chce...kolecko je absolutne k hovnu a malo kdo vi jak ho spravne používat. Neslouží k žádnému stolování svetel na křivé ceste jak tady naznacujes, ale ke skloneni svetel v závislosti na zatížení auta, coz u xenonu zajišťují automaticky čidla na napravach! U koleček bezne jelimani zapomenou a sviti do nebes. Dynamické xenony pak znamenají uplne neco jineho nez ty tady pises. U B6 to bylo nataceni do zatáček a u B7 uz je volba i automatickych dynamických svetel, ktery samy nejen dávají dálkové, ale i regulují sloup svetla podle rychlosti auta a situace pred vozem.

Ale to je proste fuk, tvoje rada je, nezlob se na me, na úrovni "renovace" kotoucu flexou! Je to proste zcela mimo mísu a dodelani xenonu výměnou lamp a ponechání kolecka je z dob totace a krutého kutilstvi, kdy xenon byla jen chymera a Premek by te mozna dal metal, jinak je to total picovina a je na sebrani technicaku na miste!!! Nerad tady takovy zhovadilosti, nebo to nejaky chytrák udela!!! proste a jednoduše...dodělat xenony? Proc ne, ale jedine tak jak to ma byt, jak je to v souladu s legislativou a hlavne PLNE FUNKCNI!!! Na silnicích staci uz exoti s Hid sadama!!!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

skacel99 píše:Nezkoušel jsi výšku světla manuálně poštelovat sám šroubovákem? Když světlo naklopíš lehce dolů,nemůže to přece oslňovat. Ono seřízení na regloskopu ještě neznamená,že to svítí tak,jak má.
Odpoví mozna zkusenejsi, ale bixenon se steluje diagnostikou... Sroubovakem asi max "nahrubo".
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“