passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

Skácelíku, díky za snahu mi to vysvětlit, ale já to fakt dělat nebudu. Ty světla jsou takhle nastavený už z výroby a jestli to tak teda má být, nebudu se pokoušet o žádný inovace.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od skacel99 »

Prochy01 píše:
skacel99 píše:Nezkoušel jsi výšku světla manuálně poštelovat sám šroubovákem? Když světlo naklopíš lehce dolů,nemůže to přece oslňovat. Ono seřízení na regloskopu ještě neznamená,že to svítí tak,jak má.
Odpoví mozna zkusenejsi, ale bixenon se steluje diagnostikou... Sroubovakem asi max "nahrubo".
Jo,nahrubo se šteluje pozice celýho světla,pozici čočky si už pak ladí jednotka

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

Prochy nech toho twl., motáš to taky pěkně. Myslím samozřejmě jen dynamickej náklon nahoru - dolu, pomocí náklonových čidel. Tak do toho nepleť nějaký natáčení do zatáček a automatický přepínání dálkových. To já tam mám všechno taky, ale o tom vůbec nevedu řeč, ty teoretiku :laugh:
A zkus se někdy soustředit na to, co dělají xenony protijedoucích, na nějaký opravdu velký lochnesce. Kužely světel lítaj tak, jako by tam žádný čidla ani nebyly. A můžeme se vsadit, ty rád prohráváš. :tongue:

Mě z tebe omejou Prochy, tys snad založil ligu na obranu správného svícení :rofl: :rofl: :rofl:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

No stejne nechapu jak muzes jet tak, ze se ti auto natolik rozhoupe, aby ti naklonovy čidla hybaly viditelně světly nahoru a dolu... to se mi u žádného auta ani s Ledkama nikdy nestalo... to je spis nejaka TVOJE TEORIE kdyz uz u toho jsme...

Ale mas pravdu, to je mimo tema, kazdopadne závěr je, ze dodělat xenony lze, ale je to pomerne narocne udelat to tak, aby to fungovalo jak ma. Rada dat jen paraboly a kroutit kolečkem je, uznej sam, hodna zavrzeni a jak uz jsem psal vyse, ani to nezminuj, nebo se najde blbec, co to bude chtit realizovat!!! Proste je to kravina!!!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

co se tě to zmocnilo dneska za fóbii ? :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

Nic Jirko, jen me sere všeobecný šlendrián ...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Marty'SP »

Prochy01 píše:Jirko pises kraviny a navadis místní kutily socialy k nesmyslum! Zatim jsem nikde ve svete nezazil cestu, která by rozhoupala auto jak popisujes, pokud se ti to stava mas v prdeli tlumice...to ze je protijedoucí auto oslneno nema co do činění s xenony, ale s postavení obou aut vůči sobe! Kdyz jeden vyjíždí na horizontu a druhy se k tomu jen blizi, tak ten prvni ho logicky oslni at uz ma svetla jaky chce...kolecko je absolutne k hovnu a malo kdo vi jak ho spravne používat. Neslouží k žádnému stolování svetel na křivé ceste jak tady naznacujes, ale ke skloneni svetel v závislosti na zatížení auta, coz u xenonu zajišťují automaticky čidla na napravach! U koleček bezne jelimani zapomenou a sviti do nebes. Dynamické xenony pak znamenají uplne neco jineho nez ty tady pises. U B6 to bylo nataceni do zatáček a u B7 uz je volba i automatickych dynamických svetel, ktery samy nejen dávají dálkové, ale i regulují sloup svetla podle rychlosti auta a situace pred vozem.

Ale to je proste fuk, tvoje rada je, nezlob se na me, na úrovni "renovace" kotoucu flexou! Je to proste zcela mimo mísu a dodelani xenonu výměnou lamp a ponechání kolecka je z dob totace a krutého kutilstvi, kdy xenon byla jen chymera a Premek by te mozna dal metal, jinak je to total picovina a je na sebrani technicaku na miste!!! Nerad tady takovy zhovadilosti, nebo to nejaky chytrák udela!!! proste a jednoduše...dodělat xenony? Proc ne, ale jedine tak jak to ma byt, jak je to v souladu s legislativou a hlavne PLNE FUNKCNI!!! Na silnicích staci uz exoti s Hid sadama!!!

Naprosto s tebou souhlasím. Problém je že dopravní policie na takovéhle věci kašle a soustředí se především na rychlost. Tyto přestupky tedy řeší hlavně pořádková policie ( nikdo jiný už nezbývá ) a ty nejsou moc zasvěcení co se takových věcí na vozidle týká a řeší tedy především alkohol, drogy, nedostatky v dokladech, svícení mlhovkama a totální šroty. Takže dementi s HID v parabole, xenony bez ostřiků atd. řeší hodně málo policistů protože se jich v tom hodně málo vyzná.
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

hoši, souhlasím s vámi, co se týká HID, souhlasím i s ostřikama, ale za kolečkem si stojím :laugh: :laugh: :laugh:
Fungovalo to perfektně a nebylo to nic proti ničemu. Kdybych to neměl vyzkoušený a najeto asi 150 t. km, nebudu tu polemiku vůbec vést.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Qido »

Fungovalo to určitě, ale i tak je to prasárna...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

Jirko twl, vy jste se na mě s Prochym určitě dohodli, ale počkejte hadi, odveta bude krutá :laugh: :laugh: :laugh:
Proč by to boha jeho a všech svatých měla být prasárna ??? Tu nivelaci někdo vymyslel proto, aby xenony, který mají mnohem větší svítivost, než halogeny, neoslňovaly protijedoucí vozidla. To je primární funkce a samozřejmě i to, aby to stále svítilo ve směru jízdy. Prostě, abys furt viděl. Když tam ale mám to kolečko, tak si nastavím dle situace a zatížení vozu (třeba) parabolu tak, abych viděl a ani neoslňoval. Dyť vám to vy ignoranti říkám už po x-tý, že se starým i novým CC na mě každou chvíli někdo blikal a bliká, že mu snad svítím do xichtu (tlumenýma, of course). A když jsem jezdil s kolečkem (na maltu volové :laugh: ), nesvítil na mě nikdo a viděl jsem perfektně. Tak kde je jaká prasárna ??? Bavíme se o minulosti a předpokládám, že takový úpravy už nikdy dělat nebudu muset, ale prostě si stojím za tím, že to fungovalo naprosto bezpečně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od ppfox »

Jirko já jsem taky proti akci kolečko :D tvl od toho tam přece jsou ty čidla a ty ti to nastavěj podle zatížení, aby to furt svítilo tak daleko/vysoko jak má a ne abys do toho hamtal prackama podle toho jak si vyčistíš brejle tvl :laugh: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od KJirka »

i ty Pepo ??? :cry:

Přece se jen čistě hypoteticky bavíme o tom, že když někdo koupí ojetinu s halogenama a chtěl by xeny, tak tohle je prostě relativně "levný" řešení.
Ale dost už nikomu to neradím a nic nedoporučuju :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Nemo »

Chlapi sakra vy sa tu už púšťate aj do seba sakra? :laugh: Ako to sledujem momentálne vedie prochy01, ktorí asi nahradil toho koho meno sa na fóre nesmie vysloviť :laugh: :laugh: :drinks:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

Kdyz nekdo koupi ojetinu s halogenem a chce xenon, tak to ma moznost prece dodelat v ekvivalentu toho, jak to vylezlo z fabriky! Pokud na to nema, ma smolika a bude jezdit s halogenama. Nic mezi neni!!! Nejde o to, zda to je legální nebo ne, ale jde o ohleduplnost vůči ostatním. Stejne je to se sockama co si koupi auto s PC kolem milionu (viz ty nase truhliky) a kdyz zaserou k smrti diky sve super sporive jízdě DPF, nebo kdyz jim to nejaky jim podobny chytrák nacipuje a DPF odejde, tak ho odstraní, protoze koupě noveho by je položila do druhého kolene. A normalni clovek pak musi vdechovat ty jejich naslapany kary s kourovou clonou.... v civilizovaném svete tohle nefunguje, ale u nas se proste porad nic nedeje a jeste se vymysli takovehle hovadiny typu paraboly xenon a kolecko z H7 ... neni to nic jineho nez cechacsky pristup, kdy musim mit neco na co nemam i kdyby to bylo jen napul, nebo na oko. Tak Jirko proste nerad takovehle nesmysly, nebo jak jsem psal, si to nejaky expert přečte, udela a jeste si bude myslet co je za machra.... takove rady sem podle me nepatri... zde by ses mel dozvědět, ze xenon lze dodělat a ze jsou potreba nejen svetla ale i dalsi veci ... a ostriky svetel to fakt nejsou... ty se dávají i na halogeny a poznávat podle nich xenon, no to je trochu mimo....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: passat B7 - výměna světel za LED předek/zadek

Příspěvek od Prochy01 »

Nemo píše:Chlapi sakra vy sa tu už púšťate aj do seba sakra? :laugh: Ako to sledujem momentálne vedie prochy01, ktorí asi nahradil toho koho meno sa na fóre nesmie vysloviť :laugh: :laugh: :drinks:
:laugh: :laugh: :good:

Hezky ;-) jen prezentuju svuj pohled na vec.... Nikomu nic neurcuju, ale pokud nekdo udela takovou prasarnu, viz diskuze, mel by proste dostat takovej flastr hned pri prvni jízdě, aby si to priste rozmyslel...

BTW: kdo je ten, jehož jmeno se nevyslovuje ;-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“