Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
swordis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.04.2013 19:49

Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od swordis »

Zdravím , mám VW Passat CC r.v.2008 ,2.0TDI 103Kw a zjistil sem že mi brzdí víc zadní náprava než přední ( prach na kolech a ještě sem si šáhnul na kotouče po jízdě ).. Má s tím někdo zkušenosti a jak se to řeší ? Díky za odpověd ;)

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od yessmen »

šáhnul na kotouče po jízdě :D
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od ricom »

tomu nevěřím. a nebo máš něco s brzdama.. špatné kotouče, desky, brzdiče tak něco.. jinak to technicky není možné prostě..

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od denis.82 »

yessmen píše:šáhnul na kotouče po jízdě :D
:laugh: :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od KJirka »

proboha, další, co má auto týden !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od Qido »

Neodešly ti motorky ruční brzdy?

swordis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.04.2013 19:49

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od swordis »

No jak tak koukám tak tady tyhle EXPERTI se tady dokáží jen vysmívat .. :D Nevím co se vám nelíbí na tom že sem šáhl po jízdě na kotouče ( jak by jste to zjistili vy experti :D ? ) .. Ale h.... vám expertům jdou psát skvěle :D . Tak příště radši nic nepište o ty hovna tady nikdo nestojí ... :) A k tématu : motorky ruční brzdy fungují .

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od Prochy01 »

Jen tak dal s tvou aroganci, urcite se pak vsichni pretrhnou s tim ti radit! Sam jsi se přihlásil a hned "vyzvidas" a jeste jses drzy! ;-)

Nemel jsi napr menene zadni brzdy? Kolik ma ten tvuj pekáč najeto, atd...?? vim ze kolegovi na CC po vymene zadních brzd to take pribrzdovalo a bylo to kvuli tomu, ze brzdice byly zpet namontovane nepatrne krive - jde to tam snad do nejakeho hliníkového dilu a tam byl zakopany pes (autorizak mu to menil na zaruku), ale to bych asi řešil az jako posledni variantu a spis bych nedůvěřoval treba motorkum, jak zmiňují kluci.
Naposledy upravil(a) Prochy01 dne 21.08.2015 08:42, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od ricom »

ty tu budeš hodně populární to mi věř :laugh: :laugh:
swordis píše:No jak tak koukám tak tady tyhle EXPERTI se tady dokáží jen vysmívat .. :D Nevím co se vám nelíbí na tom že sem šáhl po jízdě na kotouče ( jak by jste to zjistili vy experti :D ? ) .. Ale h.... vám expertům jdou psát skvěle :D . Tak příště radši nic nepište o ty hovna tady nikdo nestojí ... :) A k tématu : motorky ruční brzdy fungují .

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od KJirka »

swordis píše:No jak tak koukám tak tady tyhle EXPERTI se tady dokáží jen vysmívat .. :D Nevím co se vám nelíbí na tom že sem šáhl po jízdě na kotouče ( jak by jste to zjistili vy experti :D ? ) .. Ale h.... vám expertům jdou psát skvěle :D . Tak příště radši nic nepište o ty hovna tady nikdo nestojí ... :) A k tématu : motorky ruční brzdy fungují .
Kdybys, ty kubo, šáhnul po jízdě na kotouč, tak jedeš šupem do nějakýho centra popálenin. Takže, buď to nebylo těsně po jízě, spíš hodně dlouho po, nebo si šahal jen na disk. A buď si jist, že pánové, který pohrdlivě nazýváš "experty", v mnoha ohledech těmi experty skutečně jsou. Každý má totiž o autech takový znalosti, o jakých se ti pravděpodobně ani nesnilo.
A jen k věci samotný. Když jsem měl Passat CC, r.08, jako první jsem musel měnit zadní desky, asi v 70 t.km, který byly totál sjetý. Ty přední jsem vlastně neměnil nikdy a auto jsem prodal ve 115 t. km.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od matasimek »

zajeď na nejbližší STK, existuje prohlídka na žádost zákazníka, nech si zkontrolovat pouze Brzdy, cena bývá kolem 300kč, a u tohoto typu prohlídky se nestrhává známka ani nezapisuje nic do TP. ikdyby to bylo katastrofální.
obecně předky brzdí na 2/3, zadky na 1/3 kvuli odlehčení zadní nápravy.
pokud je vzadu prach je to spíše jiným typem destiček (co vím tak ATE práší dost, zase to dobře brzdí)
ahoj

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od Qido »

U mě to taky vypadá, že mi zadek brzdí víc, ale tam jsem měnil destičky. Dával jsem originální a ty daleko víc práší než přední a než jsem byl zvyklý.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od KJirka »

v brzdový soustavě vozu je u zadní nápravy něco, co se jmenuje rozdělovač brzdného tlaku. To je zařízení, který má za úkol reagovat na proměnlivý zatížení vozu a regulovat právě účinek zadních brzd. Proto by měly brzdy u nezatíženýho vozidla pracovat v poměru asi 3 : 1 (rozuměno předek - zadek). Takže, pokud to opravdu brzdí blbě, je třeba zkontrolovat fci rozdělovače. Zaměřil bych se ale taky na el. ruční brzdu, jestli ty motorky nezůstávaj nějak viset, resp. desky, díky špatný fci motorků.
S tím rozdělovačem mám setrvalej problém třeba na Transportéru, kde to naopak brzdí tak málo, že mi opakovaně vyrezaj zadní kotouče.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od matasimek »

SLYŠEL JSEM, ŽE KDO MĚNÍ ZADNÍ DESTIČKY STYLEM NECHÁM ZAPNUTÉ ZAPALOVÁNÍ, A NEUVEDE TO DIAGNOSTIKOU DO ZÁKLADNÍHO NASTAVENÍ, TAK MŮŽE MÍT SE ZADNÍMA BRZDAMA POTÍŽE. NĚKDY TO I ODPÁLÍ ŘÍDÍCÍ JEDNOTKU PRO PARKOVACÍ BRZDU, TAKY BÝVAJÍ POTÍŽE S JEDNOTKAMI S FUNKCÍ "AUTO HOLD". JINAK ROZDĚLOVAČ BRZDNÝCH TLAKŮ MEZI NÁPRAVY JE V MODULU ABS, TO BY ASI SVÍTILA KONTROLKA ABS ASI I S ČERVENÝM VYKŘIČNÍKEM KONTROLKY BRZD....
ASI BYCH FAKT ZAJEL NA VÁLCOVOU ZKUŠEBNU BRZD, NAHODIT PEDOMETR NA PEDÁL A PODÍVAT SE KOLIK BRZDÍ PŘEDNÍ NÁPRAVA PŘI 10KG TLAKU NA PEDÁL BRZDY A KOLIK ZADNÍ NÁPRAVA PŘI 10KG TLAKU NA PEDÁL BRZDY.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pomoc ! Problém brzdí mi víc zadní náprava než přední !!!

Příspěvek od Jirka. »

No možná to bude tím že přední brzdy mají chlazené kotouče narozdíl od zadku, tak se tak nezahřejí. Pokud to jen víc práší tak je to typem destiček(výrobce) já mám taky zadek víc zaprasený než předek a rozhodně víc nebrzdí :wink:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“