Passat CC - jaký obsah, barva?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Brain32aukro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 02.07.2012 19:12

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Brain32aukro »

KJirka píše:
Mishaw píše:Skoč s tím na brzdu a pochlub se jak je na tom motor s výkonem.
Čepuješ do toho 98mu nebo 95ku?
Mě by taky zajímalo, jestli je pravda, co se o tomhle motoru říká, že časem dost vadne. Ale brzy se to dovíme na jednom konkrétním případu, myslím.
Jako že se snižují KW nebo krouťák? Já sem myslel že to je jen u 3.0 tdi. A když jo tak stejně to bude až při větším nájezdu ne? Ale klidně s tím na tu brdu někdy skočím abych nebyl překvapen :D ale stovku to dá dle papírů a do 160 to furt tlačí do sedaček víc sem ani nejel zatím :D
Passat CC - 3,6 V6 (220kw) - 4MOTION - DSG

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Mishaw »

Když projedeš net, uvidíš jak FSI motory už i v nájezdech okolo 60tis km (tím myslím 3.6FSI ze Superba konkrétně) dosahují údajů o 20-30 koní menších.
Stálo by to za kontrolu a pro zajímavost. Hlavně když tankuješ ty vysokooktanový paliva, ty FSIčkám hodně pomáhají :)
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Brain32aukro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 02.07.2012 19:12

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Brain32aukro »

Tak sem koukal po netu a našel sem toho dost např zde se to celé řeší: http://forum.skodahome.cz/topic/128721- ... ru-36-fsi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve výsledku je to tím, že se tankuje špatný benál a pak se tam tvoří nějaká usazenina, která ten motor značně brzdí - ta se dá vyčistit a bude to zase OK, ale musí se sundat celá hlava. Další možností je že se motor málo točí a tak se tam ten sajrajt usazuje, chce to ten motor více vytáčet a držet ve vysokých otáčkách.

Ale co sem koukal tak si na to stěžovali jen lidi co to mají v superbu ten 190KW, lidi co to mají v Passatu verzi 220KW sem nikde nečetl že by s tím měli problém, ale radši si pak příležitostně na tu brzdu s tím sjedu a kdyby něco nechám to vyčistit. Pro jistotu tam ale budu dávat jen tu 100 benzín + nějaký aditiva a občas to držet hodně vysoko :D. Mě přijde že to lítá jako hovado, ale kdo ví radši to pak nechám změřit abych nebyl překvapen :D
Passat CC - 3,6 V6 (220kw) - 4MOTION - DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od KJirka »

tvoří se tam nejspíš karbon a ten jde odstranit hodně blbě
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Qido »

Přesně tak. Známý si pořídil Superbídu 3,6. Nedal si poradit. Takže místo 250 koní jich má asi 212 nebo tak. Zakarbonovaný jako prase.

Brain32aukro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 02.07.2012 19:12

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Brain32aukro »

Spíš jsou lidi škrti a lijou do těch 3,6 nějakou sračku benál - 95 místo aby si připlatily alespoň za 98, nebo lépe 100vku + tam přihodily nějaký aditiva. A nebo ve snaze mít co nejlepší spotřebu to točí do 2 tis. max a tyhle motory se prostě točit trošku musí a říkaj si o kvalitní benál. Uvidíme až s tím sjedu na brzdu já, dám vědět.
Passat CC - 3,6 V6 (220kw) - 4MOTION - DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Qido »

Přesně jak říkáš....

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od KJirka »

ty přípravky na pročištění motoru nejsou úplně tak blbý, pokud se používaj pravidelně. Pokud už máš na pístech černouhelnou sloj, musíš k tomu přistupovat stejným nářadím, jako když jdeš dobývat uhlí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od Mirco »

jak píše jirka.. například korečkovým rypadlem
Obrázek

chce to tankovat kvalitní palivo, nejezdit jak duchodce a měit olej :good:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat CC - jaký obsah, barva?

Příspěvek od ricom »

Micro teď jsi mě kámo rozsekal :laugh: :laugh: :laugh: :good: :good: :good: :rofl: :rofl:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“