pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Hoky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.08.2015 21:02

pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Hoky »

Zdar klucí mám problém se kterým si nevím rady mám R5ku v automatu rok 2004 a při akceleraci kdy pedál sešlápnu a motor má zátah motor nebo převodovka začne pištět zvuk podobný jako když klouže klínový řemen je to jen při prudkém zrychlení a když se rozjede tak to utichne je to jen při zátahu když se rozjedu normálně tak nic jsem s toho jelen :fool: jinak motor jde čistě a převodovka řadí čistě a jak má jak za studena tak za tepla poraďtě nemáte někdo s tímhle zkušenost připadá mě to jako když je auto těžké a motor se s tím při razantním rozjezdu pere no nevím díky za radu :thanks:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od bauer »

Turbo?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Honzík VW »

Tak to sme ted dva co mají stejný problém akorát já mám manuálku a vypadá to na turbo.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Mára_VR6 »

Podle mě máš prasklou vzduchovou hadici od turba
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Hoky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.08.2015 21:02

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Hoky »

Tak to jste mě zaskočili s turbem jsem vůbec nepočítal když mám rychlost tak kolem 70km tak mužu normálně i podřadit a sešlápnout na podlahu a nic tak nevím když by byla ruplá ta hadice tak si myslím že by to pištělo pořád nebo myslíte že né?radil jsem se člověkem co dělá převodovky a tvrdil že prý možná hydroměnič a jiný že to muže být rozvodovka ale je pravda že to turbo se kroutí jinak při niších rychlostech a když chci akcelerovat tak je možné že to turbo začne pištět no je to jak když prokluzuje klíňák tak nevím :(

Hoky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.08.2015 21:02

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Hoky »

Honzík VW píše:Tak to sme ted dva co mají stejný problém akorát já mám manuálku a vypadá to na turbo.
ahoj prubni to prošlápnout na neutrálu když auto stojí tak ho sešlápni na podlahu a jsem zvědavej co to udělá já to zítra prubnu taky a myslím že když to bude turbo tak to bude pištět nezávisle na jízdě myslím :pleasantry:

Hoky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.08.2015 21:02

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Hoky »

tak jsem t deska tůroval na neutrál až do červeného a žádné pištění tak si myslím že turbo to asi nebude tak co to je ?? :fool: jen když auto jede a akceleruje mě jebne jinak vše v pořádku :good:

ACEMajky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.08.2015 13:03

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od ACEMajky »

Tak ac nejsem VW pozitiv, tak pridam moji myslenku. To co pise Hoky sem slysel na vlastni usi (tak nejak sem mel cest s tim autem jezdit a obcas mi stoji na zahrade :) )

Na turbo to nevidim, predpokladam ze Tuareg R5 ma naklapeci lopatky, cili turbo uz od nizsich otacek jede naplno (snazi se) a kdyz uz dosahne plniciho tlaku, sklapeji se lepatky, aby "nabiraly" mene vzduchu a turbo se nepretocilo, cili jedine ze by byla KO regulace (i klidne nejaka hadice rupla) a turbo se pretacelo - ale to by delalo i na vyssi rychlostni stupne, tady to dela jen na 1. a 2. kvalt, mozna sem tam i na 3ku....

Na miste vetsinou turbinu nenatlakujete naplno, spon ne tu co nema naklapeci lopatky - odzkouseno na Garret 17 tusim, ze to bylo....

Osobne to vidim na tu rozvodovku ci neco podobneho. Pri rozjedu na 1 a 2 je to takovy tah, ze to proste nekde proklouzne a na vyssi stupne uz neni ten tah takovy, cili k proklouznuti nedojde....

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Honzík VW »

Na neutrál vůbec nic a dělá my to jenom na 1 a 2 a hooodně málo kdy i na 3-jku

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od tornado1 »

prasklé svody? u R5 klasika
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od breh »

Svody by se dle mně projevovaly jinak.
Aby pištěly tak by měl smradu plné auto.
Tady to bude chtįt víc lidi do auta ,okna dolu a všichni ať poslouchaji odkud +- ten zvuk jde.
Vzhledem k tomu že to dělá jen na první stupně a tedy motor není moc v zátěži (byt se vytočí tak na nízké stupně i při plném tahu je to pro motor nízka zátěž,motor dostává záhul až na posledni stupně kdy odevzdává největší kroutící moment) bych to viděl spíš na převodovku.
Dělá to i při redukovaných rychlostech?

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Honzík VW »

Dělá to jenom při akceleraci. Ale pokud se rozjíždím pomalu v klidu tak to nedělá

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od KJirka »

prasklej vlnovec zpětnýho vedení spalin. Někudy si tam posviť a jestli to je někde kolem tý trubky očouzený, je to jasný.
Má to DPF ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: pištění při akceleraci u R5 automat poraďte

Příspěvek od Honzík VW »

Tak se problém našel. Těsnění na svodech bylo v háji šlo to vidět i na pohled jak to bylo očouzené

Odpovědět

Zpět na „Touareg“