PRODLEVA VÍKONU PŘI SEŠLÁPNUTÍ PLYNU

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

termotulen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.07.2011 13:27

Re: PRODLEVA VÍKONU PŘI SEŠLÁPNUTÍ PLYNU

Příspěvek od termotulen »

Asi je to tak, bez nějaké podrobnější diagnostiky to hold nepůjde, ale bohužel nemám vůbec čas, budu ho mít nejspíš až během prosince, do té doby budu jezdit jak se dá, poslední týden už jezdím jako by bez turba, nebo nevím o co jde, jestli nejde o pernamentní nouzový režim? Auto vůbec nemá tah, jezdi jako 1.9 SDI do kopce katastrofa, na rovince je problem auto rozjet na 110-120 a za strašnou dobu, zřejmě nejedu na turbo vůbec? Auto jinak nehulí, motor šlape jak hodinky, jen se mi zdá, že zvuk je trochu traktorojidní, asi v dusledku, toho že nefakčí přeplnování jak má. Na jaké příznaky to tak pravděpodobně vypadá?, mechošovi se mi to dávat nechce, v diagnostice lehce pokulhává, jinam zatím nemám čas. Akorát jsem někam volal a měl jsem dodatek jestli nevyčistit turbo a povídali, že to nic neřeší, že to bude chtít raději repas přímo, když už bude problém v tom turbu. Ale nebude problém taky spíš v egr? N75? Váha? Díks.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: PRODLEVA VÍKONU PŘI SEŠLÁPNUTÍ PLYNU

Příspěvek od M@ty »

Chtelo by to nalogovat sk. 3,10,11 na trojku nebo ctyrku do kopce od nizkych ot. do 4500ot.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

termotulen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.07.2011 13:27

Re: PRODLEVA VÍKONU PŘI SEŠLÁPNUTÍ PLYNU

Příspěvek od termotulen »

Zdrávím, vracím se opět z příspěvkem a informací jak to šlo dál při užívání mého passata. Cca od lonského října jsem jezdil bez turba, tah a výkon jako u 1.9sdi, nedávno jsem byl v servisu a tam mi vyměnily všechny podtlak. hadičky spolu s olejem a filtry. Výsledkem je, že asi po 9měsících ježdění bez rurba (cca 28 tis.km) najednou auto táhne, několikrát při protáhnutí vyletěl obrovskej dým za autem, ale ted už to nehulí a jakoby v pohodě. Jen pořád registruji tu prodlevu ve výkonu při plynulém tahu. Měl jsme prohnilé hadice. Servisák říkal, že mě auto táhne ze 70%, mě se to zdá o proti těm 9-ti měsícům jezdění jako raketa. Není si jistej, ale vypadá to na regulaci a nebo váhu vzduchu. Vahu vzduchu jsem menil i cidlo nasávaného vzduchu.

Nebyl by nějaký tip jak se co nejelegantněji dozvědět jestli je to váhou vzduchu? Např. jestli se neoptat nějakého clubáka nebo mechanika jestli jí nemá a tím si ušetřit další práci? Pokud pujde o regulaci, tak se radeji pasika zbavím než měnit turbo.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: PRODLEVA VÍKONU PŘI SEŠLÁPNUTÍ PLYNU

Příspěvek od majkl1 »

Bez diagnostiky a logu za jízdy ti nikdo přesnou příčinu neřekne.
A měnit auto kvůli regulaci turba je jako měnit rodinný dům kvůli orezlé poštovní schránce :drinks:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

george40
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 08.07.2013 12:04

Re: PRODLEVA VÍKONU PŘI SEŠLÁPNUTÍ PLYNU

Příspěvek od george40 »

místo váhy zkus diodu a uvidíš :)

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ff+++2k%E8" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat variant B5.5 1.9l AVB(2002) 74kW/240Nm*self-made chip - 102kW/340Nm* ---EGR OFF---

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“