Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Werry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.10.2011 17:40

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od Werry »

Tak jsme se trošku pohnuli z místa. Byl jsem v servise, kde s DPF mají zkušenosti. Auto napojili a zjistili, že míra zanesení filtru je 49% (regenerovat se dá, když má max. 60). Regenerace spustit nyní nejde, jelikož je prý vadný ještě nějaký snímač tlaku u DPF (na dovolené jsem byl kvůli počasí nucen auto parkovat 2 dny ve stodole, tak podezřívám myši z překousání nějaký elektriky vedoucí ke snímači). Příští týden to tam vezu, vyřeší snímač, spustí přes systém regeneraci a uvidí se.

Po jedné vyvolané regeneraci prý obvykle hodnota ucpání klesne zhruba na polovinu a po nějaké době se dá další regenerace vyvolat znovu, aby hodnota pevných částic ještě více klesla :-).

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od ricom »

tak asi takhle.

1. vynucená regenerace jde vyvolat vždy !!! (samozřejmě pokud nemáš špatné kabely či čidla to je jasné) ale jinak kdykoliv.
2. nedoporučuje se jí často vyvolávat.. DPF je nastaveno tak, že si toto řeší samo..

jestli ti někdo tvrdí něco jiného změň servis.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od KJirka »

já bych to viděl asi takhle. Buď se raď se servisem nebo tady. Dohromady to příliš nejde ! Fakt už nechápu lidi, jako seš ty, co lezou s něčím takovým do servisu a pak utíkaj někam na net (kamkoliv), jestli jim to v tom servisu udělali dobře. Já být na straně toho servisu, odešlu tě příště do příslušných mezí. Jako my tady jednotlivě třeba některým věcem rozumíme, ale zrovna ten DPF je taková neprobádaná krajina. Tak když si ku*va dáš tu práci a odbornej servis najdeš, tak si to tam dořeš. Tady to fakt asi nikdo líp neví.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Werry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.10.2011 17:40

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od Werry »

Proto jsem šel na fórum, protože DPF je, jak říkáš, neprobádaná krajina! A najít servis, kde dneska všemu skvěle rozumí, to je hledání jehly v kupce sena, ale to víš určitě i ty sám.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od ricom »

ale na Foru to neopravíš.. maximálně ti můžeme poradit vyměň

a jestli chceš ode mě typ na to kde dobře pořídit jiné DPF tak tady ho máš: uživatel Jirka. (tečka na konci)

více netřeba to asi rozebírat dále..

Werry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.10.2011 17:40

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od Werry »

JE PO SERVISE A PROBLÉM JE VYŘEŠEN (zatím po cca 120 km vše funguje).

Nakonec se ukázalo, že je vadný snímač spouštějící regeneraci DPF. Proto se filtr zanesl, jelikož nebylo součástky, která by se starala o regeneraci.

Snímač se vyměnil, v servisu se za jízdy vyvolala regenerace a filtr se zregeneroval.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od ricom »

tak to auto občas pořádně protáhni po dálnici ať nemusíš vyvolávat na dílně příště.. :good: :good:

Werry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.10.2011 17:40

Re: Repase DPF v Jihočeském kraji či Vysočině

Příspěvek od Werry »

Naftu nemám na cukačky po městě, to auto jezdí z 95% tahy ČB - Jihlava, 1x za rok Chorvatsko. Do doby, než odešel snímač spouštějící regeneraci, nebyl s DPF jediný problém =), tak doufám, že to bude sloužit takhle spolehlivě i nadále =).

Teď jedna otázka mimo mísu ohledně vstřiků. Všude se říká, že 2.0 TDI 8V je v podstatě jen převrtaná stará dobrá 1.9 TDI 96 kW + DPF. Nevíte někdo, jsou stejné i vstřikovače, turbo, spojka a ostatní komponenty? =)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“