AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mustang1964
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.03.2015 09:27

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od mustang1964 »

Díky Chlapci :-)

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Reproduktory sharan r.v.2005

Příspěvek od bembas »

Jelikož jsem nikde nenašel nic o originálním zapojení reproduktorů tak se tady ptám,jestli někdo poradí.Při přehazování neoriga rádia za origo jsem si všiml,že jsou zapojeny jen přední repro (viz obrázek),včera jsem šel do auta vzít něco ze zadních sedaček a zjistil jsem,že hrají í zadky a i výšky,na rádiu nejde nastavit předek a zadek (nabídka není ani v rádiu),jen levá a pravá.Kamarád má to samé rádio v sharanu a funkce předek zadek v jeho rádiu je.Dnes jsem rádio vytáhnul a šel jsem po káblech a nikde žádné jiné dráty od repráků nejsou a vypadá to,že je to zapojené origo z fabrikyDotaz zní,kde můžou být zadní repro spojeny s předníma?Chtěl bych to zapojit tak aby to hrálo jak má.
Přílohy
Nepojmenovaný 1.jpg
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od romank52 »

Ja mam v konektore tak isto zapojene iba predne, ale v zadnych dverach repraky nemam. Skus informativne zmerat odpor reprakov v konektore, ak niekto pribastlil zadne mal by si namerat menej ako 4 ohmy....

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od the.max »

To není zcela přesné, 4 ohmy se dají naměřit, i když na to připojí někdo zadní. Záleží jak je zapojí. Pokud by je zapojil na prasáka, paralelně k předním a zapojí tam také 4 ohmové, tak tam budou 2 ohmy a to už je na zesilovače v autorádiích docela kotel, dlouhodobě to běžný zesilovač nesnese.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od romank52 »

Samozrejme je to tak ako hovoris, preto pisem ze informativne, robil som servis vo firme co predavala autoradia a zazil som strasne prasaciny v zapojeni - potom reklamovali, ze radio sa prehrieva, ale kupodivu radia co sme predavali vydrzali vela :-)

greenca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.07.2015 06:12

Re: Reproduktory sharan r.v.2005

Příspěvek od greenca »

bembas píše:Jelikož jsem nikde nenašel nic o originálním zapojení reproduktorů tak se tady ptám,jestli někdo poradí.Při přehazování neoriga rádia za origo jsem si všiml,že jsou zapojeny jen přední repro (viz obrázek),včera jsem šel do auta vzít něco ze zadních sedaček a zjistil jsem,že hrají í zadky a i výšky,na rádiu nejde nastavit předek a zadek (nabídka není ani v rádiu),jen levá a pravá.Kamarád má to samé rádio v sharanu a funkce předek zadek v jeho rádiu je.Dnes jsem rádio vytáhnul a šel jsem po káblech a nikde žádné jiné dráty od repráků nejsou a vypadá to,že je to zapojené origo z fabrikyDotaz zní,kde můžou být zadní repro spojeny s předníma?Chtěl bych to zapojit tak aby to hrálo jak má.
vrať se o stránku zpět a přečti si příspěvek od TORNADO1,docela srozumitelně popsal tvůj problém

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od BERGRUFT »

Protože mi odešel pravý reproduktor ve dveřích do audio nebe, rád bych se zeptal zde zkušenějších, či jdou tyto reproduktory ve dveřích jednoduše bez nějaké složité instalace vyměnit za neoriginální druhé, kde se nemusejí řešit konektory, či kde je to jednoduché bez pájení. Přečetl-li jsem si téma správně, tak do dveří u mého modelu (rok 2008) by měly být 16,5 cm - s menší hloubkou (cca do 6 cm?? či kolik to přesně je prosím??) a rád bych o nějaké doporučení od zkušenějších, (Značka, typ... ať to nemusím řešit zas nějak brzy) netřeba mi nějaké extra super "Bedny" - nejsem žádný audio guru - dcery poslouchají (jedna 3,5 roku, druhá 1 rok) své: "Já do lesa nepojedu...., když jsem husy pásala..." mě stačí, když "to jakžtak hraje" hlavně ať to nechrčí a nešumí... Díky
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Origo repro má na sobě spešl konektor (= rozuměj takový, jaký na běžných není). Nicméně není problém vyrobit přechod, resp. dva, protože určitě uvažuješ o výměně obou. 16,5cm je správně a musí být z řady "malá montážní hloubka". Origo má cca 35mm.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od BERGRUFT »

Spešl konektor určitě myslíš viz příloha níže:

Ohledně repro:
Tak asi budu měnit oba dva, bo i ten levý chrčí (jsem myslel nejdřív, že bych sehnal jen starší originál a vyměnil kus za kus.. ale asi to nebude to pravé ořechové). Jestli jsem to správně pochopil, tak do dveří (ať už řidičových, tak v II. řadě) přijdou středobasové (u nohou), pod předním sklem v palubce a v zadních 3,4 dveřích u kliky jsou výškové. Předpokládám, že pro III. řadu po bokách (za sedačkami II. řady) budou asi nějaké smíšené (koaxiální) nebo jaké vlastně (středové)? Pročetl jsem celé vlákno, ale nikde jsem nenašel, nebo pokud jsem přehlédl, tak se omlouvám:

u modelu od. roku 2001 do 2010
1.) hloubka i průměr středobasových repro ve dveřích ( u noh) je pro první i druhou řadu stejná? či jaká přesně je? nebo jaké se Vám tam vlezlo repro bez dist. podložek?
2.) jaké jsou montážní možnosti (průměr, hloubka) pro výškové repro? ať už pro výšky pod předním sklem, či u klik dveří ve II. řadě, případně jaké se Vám tam podařilo dostat bez distančních podložek, redukcí?

3.)jaký repro je vlastně za těmi sedačkami ve II. řadě, jak na ně při výměně, rozměry?

Jak jsem četl, tak někteří z Vás už výměnu repro řešili, ale buďto jsou některé odkazy s již provedenou výměnou už nefunkční, nebo nenapsali následně ty údaje o montáži.

Nechci rozhodně si jen tak cvičně sundávat tapec ve dveřích (hrozí ulámaní těch plastových bazmeků), či lámat krytku u repro za těmi sedačkami ve II. řadě, či se rýpat v palubce.

Budu mockrát vděčný za info, ( a věřím, že tyto informace určitě zajímají i některé ostatní, třeba ty co přemýšlí nad výměnou za něco lepšího)

Díky moc.. Hanz
Přílohy
konektor repro.jpg
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Na repro je toto. V zásadě budeš buďto schánět repro s malou montážní hloubkou, které tam sice pásnou bez úprav, ale obvykle jsou dražší, nebo tam vrazíš "standardní" repro, ale budeš dělat kroužek třeba z MDFky. Já tam s kroužkem nacpal DSK165 http://mujweb.cz/michal.celeda/auto/rep ... ve_det.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
20150913_202822.jpg
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od BERGRUFT »

ano..- přesně ten konektor odpovídá.. zapojí se místo původních repro a ty koncovky (tuším se tomu říká odborně faston) se zepojí u nového reproduktoru

mě jde hlavně o ty rozměry.. nechci rozebrat auto a pak teprve shánět repro.. - rád Bych koupil třeba i ty výšky k tomu.. (jen jsem si říkal, že bych kdyžtak, když už se do toho pustím pořešil všechny repro. ( k tomu dejme tomu to odhlučnění (nějaké nové úchyty tapecu- bo něco polámu nejspíš) a pak jak budu moci třeba spáchal montáž s někým... (výborný ogar, co se mi zdá, že ovládá ty naše vágeny, když se nechá překecat, je např v Trnave,((jen se nesmí mluvit o fórových blbostech)))

já bych si rád vybral to co bych zvládl finančně a měl aspoň pocit, že jsem o něčem mohl rozhodnout...
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od BERGRUFT »

Při výměně reproduktorů jsem tedy identifikoval max. hloubku středobasových reproduktorů bez rámečků. Měřeno od stahovačky okna po hranu montážního otvoru - věřím, že i z obrázku je patrná hodnota 55 mm.
Přílohy
repro hloubka.JPG
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Může být. Raději bych ale volil repro s o něco menší hloubkou, třeba tyhle mají 50mm http://eshop.aliso.cz/AXTON-AXC-26S-d672.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , ale je to jen příklad, vyber co tvému uchu lahodí a vejde se do dveří :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Pepík Moravák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 11.04.2008 08:37

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Pepík Moravák »

michalle nepamatuješ jsi jak vysokou podložku z MDF jsi použil ? já jsem zkoušel DSK 165 z podložkou 22mm ale pak byl problém s tapecem ... nedoléhal .... pomohlo by ... díky !

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Jo, to kdybych věděl. Už mám jen fotku
http://mujweb.cz/michal.celeda/auto/rep ... ve_det.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
jestli z toho něco vyčteš. Nejspíš byla tak 15-18mm, vzadu to bylo dost natěsno s oknem, tapec seděl bez úprav.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“