Smrad z klimatizace

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

nějaký příklad toho správného přípravku? :lol:
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od terzdek »

tosiko píše:Zdravím, před týdnem jsem smrádek z klimy řešil a vyřešil jsem ho takhle , to je můj návod.
1-Nákup
-nový kabinový filtr s aktivním uhlím
-VALEO CLIM PUR
2-Demontáž
-starý filtr jsem vymontoval a oddělil jsem si tu spodní těsnící pěnovku pro další použití.
-před předním sklem je třeba sundat dvě spony torpéda a trochu ho nadzvednout, měl jsem tam
dost starého listí a bordelu.
3-Aplikace
- vysát ten bordel před nasávaním ventilátoru pomocí dlouhého nádstavce na vysavač
- po demontáži kabinového filtru je pomocí baterky vidět výměník klimatizace který je třeba pořádně
vystříkat sprejem, je nalevo ale i přes komplikovanější přístup se to dá a je to to nejdůležitější.
-namontovat krytku filtru se sundaným těsněním ze starého filtru aby kapalina netekla na podlahu.
-dále postupovat podle návodu, to je při puštěném ventilátoru naplno stříkat s cca5 s. intervaly do
nasávacího prostoru před předním sklem.
4 Montáž
- dle návodu vysušit
- nasadit nový kabinový filtr a čuchat čistý vzduch , mně tohle perfektně pomohlo.

Prosím prosím prosím, o pomoc. Mě jde jen smrad z ofuků bez klimy. Tedy při volbě ECON. Pokud pustím klimu, tak je do 15 s vše v pořádku.

Nevím, zda nejde třeba jen smrádek od motoru, nebo je někde únik chladícího media či tak něco. Rozhodl jsem se tedy koupit CLIM PUR.

Nyní k věci. Potřebuji poradit, co nastavit na climatronicu.

Někde se píše: vypnout vnitřní okruh, max. otáčky ventilace, volba ECON (nikoliv klima)
Někde se píše: vypnout vnitřní okruh, max. otáčky ventilace, volba AUTO (nikoliv ECON)
Někde se píše: vypnout vnitřní okruh, max. otáčky ventilace, volba na nohy + na obličej a volba ECON.

Prosím, udělejte mi v tom pořádek. Ten smrádek je šílenej.

PS: někdy při sportovnější jízdě (vytáčení motoru trochu na 3 tis) pak cítím smrádek z motoru. Asi to bude chladící kapalina, nemůže to mít součinnost?

Díky za odpověď.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Qido »

Smrad ti jde z klimy, protože máš zasranej výparník. A ano smrdí vždy nejvíc po vypnutí klimatizace.
Nevím co to máte za zázrak, ale chce to nastříkat pěnu rovnou na výparník, vyměnit filtry a nechat dezinfikovat a doplnit klimu.

A přečti si návod k použití, tam to určitě bude. :wink:

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od terzdek »

Qido píše:Smrad ti jde z klimy, protože máš zasranej výparník. A ano smrdí vždy nejvíc po vypnutí klimatizace.
Nevím co to máte za zázrak, ale chce to nastříkat pěnu rovnou na výparník, vyměnit filtry a nechat dezinfikovat a doplnit klimu.

A přečti si návod k použití, tam to určitě bude. :wink:

Díky chlape, za pomoc. Tak snad to pomůže. Sprej má hadičku, tak ji strčím to nejvíce do toho nasávacího otvoru.

V oficiálním návodu je napsáno vypnout klimu, tak vypnu klimu :)
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od KJirka »

pokud se to dělá opravdu pravidelně, třeba i několikrát za sezonu, podle najetých km, tak na to stačí i ty levný spreje (Sonax, např). Jakmile to ale necháš zasrat a třeba i několik let na to nešáhneš, je potřeba to vzít i s výparníkem. Smrdí to jak bolavá noha, což je sice nepříjemnej vjem, ale horší je, že jde o hnilobnej bakteriální proces a uvnitř auta to pak dýcháš. Moje ženská z toho dostala těžkej astmatickej záchvat a odvezla jí rychlá takříkajíc v hodině dvanácté. Takže já o tom vím svoje a rozhodně to nepodceňuju.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od terzdek »

KJirka píše:pokud se to dělá opravdu pravidelně, třeba i několikrát za sezonu, podle najetých km, tak na to stačí i ty levný spreje (Sonax, např). Jakmile to ale necháš zasrat a třeba i několik let na to nešáhneš, je potřeba to vzít i s výparníkem. Smrdí to jak bolavá noha, což je sice nepříjemnej vjem, ale horší je, že jde o hnilobnej bakteriální proces a uvnitř auta to pak dýcháš. Moje ženská z toho dostala těžkej astmatickej záchvat a odvezla jí rychlá takříkajíc v hodině dvanácté. Takže já o tom vím svoje a rozhodně to nepodceňuju.
Díky za informaci. Vůbec to nechci podcenit. Chtěl bych koupit právě sprej od Valea, který jsem zmiňoval. Prý to je to nejkvalitnější a pak ještě nějaký CRC, ale ten nemají na Kelly.

Zapnu tedy ofuk na max, bez vnitřního okruhu. Na climatronicu dám ECON, tedy bez klimy. Vložím hadičku co nejdále do sání a nastříkám to tam.

Poté vše vypnu a nechám deset minut působit. Poté projedu auták. Je to takhle dobře?

PS: nevíte, jestli v GIV je filtr výšky 25 mm, nebo 30 mm. Na kelly jsou oba. Díkys
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Nemo »

inak sprej na dezinfekciu klimatizácie kúpiš aj vo VW, tuším som ho kupoval za 15€, ale dosť dávno. Nastriekal sa do výduchov pomocou hadičky, nechal sa pôsobiť tuším 10min. a potom sa zavrely fukáre, naštartovalo, dala sa klíma, teraz už neviem či len vnútorný okruh a 15 minút sa to tak nechalo bežať a hotovo. Bola na tom spreji návod a vo vw tvrdili, že to tak robia tiež :-) ale to bolo nejaký rok dozadu tak neviem čo všetko sa zmenilo :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

michalc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.02.2014 20:44
Bydliště: Praha

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od michalc »

zdar, jedna osobní zkušenost s čistící pěnou, koupil jsem jí v Autokelly, Starline, idiot jsem šel po ceně, aplikace proběhla dle návodu a myslím, že nejsem úplný levák, pěkně i na výparník a vystříkat všechny dutiny :) ... no, asi za hodinu po aplikaci se mi začala valit žlutá pěna ze všech výdechů a teklo to snad 15 minut jak z hrnečku vař, další den mi to po delší cestě 2x v autě zasmrdělo a odešly mi park. senzory, oprava v Auto Jarov za 15.000 Kč, vyhořela řídící jednotka park. asistenta a vzala s sebou i pár kabelových svazků, ještě, že to nechytlo celý, a jako vzpomínka mi zůstal vrzající větrák v nízkých otáčkách ... za mě, pěna už nikdy
Passat Variant 2.0 TDI CR, 103kW, CBAB, r.v. 9/2008

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Smrad z klimatizace

Příspěvek od hkr »

Starline...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od ricom »

hoši veškéré ty rozprašovače jak dát na zem pustíte klimu na max a pod jsou fakt napíč...

jediné co fakt spolehlivě funguje je dát nějaký píčus přímo na výparník a samozřejmě s tím souvisí i to nemít ucpané odtoky z něj..

a hlavně tu klimu používat !!! nééé ji mít pořád vyplou kvůli spotřebě jako někteří zde.. prostě jí nechat zaplou i v zimě a jen štelovat teplotu..

+ samozřejmě roční kontroly naplnění klimy chladivem + olejem..

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od denis.82 »

Ja nechavam cistit klimu ozonovou dezinfekci.
Jak pise Ricom, vsechny spreje a to vcetne tech nejznackovejsich treba i s hadickou do vydechu jsou uplne k hov.u!!!
Neodstrani zdroj zapachu, plisne, bakterie apd. sracky....jenom je na chvilku prevoni.
RS6 Performance 445kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od ricom »

s tou ozonovkou pozor.. prý na některých autech časem praskají plasty dekory apod.

co jsem tedy slyšel od lidí co umí a dělají čištění klimatizací..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“