Nesvítí vnitřní osvětlení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

fereros2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.02.2008 09:45
Bydliště: Cheb

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od fereros2 »

jestli jsou to kostry nevím, bohužel jsem neměřil jestli je to +12 nebo kostra, ale z komfortky jde po stejným vodičem +12. Každopádně bych doporučil asi všem ať si překontrolují tenhle spoj než budou kuchat komfortku jako já :D :D :D

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od agron »

Zdarec. Trochu to tady zase oživim. Podobný problémy jako zde byly popisovány mám taky. Průběh je asi takovej. Přišel jsem k autu, odemkl jsem dálkou, všechny lampičky se rosvítily jak maj. Otevřel jsem dveře vzadu a vše najednou zhaslo. Nereagovaly clonítka, osvětlení interiéru předek ani zadek a ani na manuál se to nerosvítilo. Tak jsem osvětlení na otevření dveří vypnul. Druhej den jsem přišel do auta a vše šlo jak má. Chvilku jsem si s tim hrál.. Pojistky 13 a 14 dobrý, v palubovce cvaká relátko když se osvětlení po odemčení zapne a pak cvakne když zhasne. Po cca 15 minutách šašení s dveřma se mi začlo stávat že lampičky zhasly ihned po zavření dveří jako bych měl v zapalování otočenej klíč i když klíč ležel na sedačce..Pak to zase po nějaký době vše zhaslo a nic nereagovalo a po pěti minutách to zase začlo vše fungovat jak má. Ted to funguje dobře, ale rád bych to nějak vyřešil.

Bojim se že bude špatná komfortka. Na VAG jsem auto ted nenapojoval. VAG nemám a musim někdy dojet za kamošem co ho má at kouknem, jestli nehlásí nějaký chyby....
Co jsem tady četl tak pro info kdyby mi chtěl někdo poradit, tak mám v autě 2 zámky který blbnou na spínači otevření dveří a 2 jsou v pořádku (zkoušeno na těch co jsou v pořádku)
Loni přestal fungovat kurf ( nevyřešeno ) - tlačítko na otvírání kufru nereaguje. Motorek je ok, tlačítko taky ok, k tlačítku nejde štáva, svazek kontrolovanej a je ok a VAG hlásí vše v pořádku zavřeno a zamčeno i když je kufr otevřený. Při otevření se rosvítí světlo v kufru. Otvírám na klíček. Nefunguje od kufru zamykání celého auta... ( jen ve zkratce)

Možná to bude souviset vše s komfortem. Proto to sem vše píšu. Prosim o nějaké rady co a jak :-)

Asi neni duležitý ale auto je G4 variant 1J rok 2001

Díkes

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Goauld »

Chtělo by to rozdělat komfortku a zkusit přepájet a mrknout se i na ten spoj co ukazoval fereros2.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od agron »

jj zkusim to. Ted nemám tolik volnýho času, ale jak to pujde mrknu na ten svazek. Uvidí se jak na tom bude, případně to nafotim.. Jen blbá otázka. Když to bude přerušený, je jedno kterej z jedný strany napojim do druhýho z druhý strany?

Jinak ten komfort. Nikdy jsem ho nevyndával a nevim jak je to pracný. Někde jsem viděl i návod co přesně a kde vyndat abych se k němu dostal, ale to ted nemužu najít.. A na propájení se necejtim. Na elektro jsem kopyto. Jestli se k němu dostanu, tak zkusim kámoše, jestli u sebe nemá stejnou komfortku a zkusil bych jí prohodit. Kdybych jí prohazoval, musí se nějak kodovat nebo ne?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Goauld »

Nevím co myslíš tím z jedné nebo druhé strany, ty zoxidovany dráty co sou na fotce na předchozí straně sou spojeny všechny dohromady. Origo je tam lisovací svorka, jako oprava se to musí spájet dohromady.
Pokud se na to necítíš, tak to samozřejmě někomu dej, komfortka je elektronika, která se dá lehce pokazit. Co se týče výměny kus za kus, tak pokud mají auta stejnou výbavu, je komfortka stejně nakódovaná, pokud mají různou, je potřeba překódovat na danou výbavu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

chodak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2015 12:07

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od chodak »

Zdravím mám ten sami problem při otevření předních dveří se mi nerosviti osvetleni interieru ani osvetleni dveří... když by to bylo v mikrospinaci zámku, tak proč mi to nejde ani na jedny dveře ? Je to nějak propojeny? Přitom zas když otevřu zadní dveře tak se mi rozsvítí osvětlení interiérů i v predu.. děkuji moc za každou radu..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od majrek001 »

každý dveře rozsvítí vnitřní interiér to je lampicka vpředu uprostřed a dvě lampičky nad zadnímí okny (přední dveře navíc rosvítí lampičku ve dveřích), který dveře to nerozsvítí tak mají z 95% závadu v zámku nejspíš mikrospnač.. nech to napíchnout na diag a proměřit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

chodak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2015 12:07

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od chodak »

Jo dík a myslíš ze by odešli oba spínače předních dveřích? Protože ani jedny přední dvere nejdou

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od majrek001 »

odchází na dveřích, který se nejčastěji otvírají, takže řidič a případně spolujezdec, protože každým otevředním se ten čudlík na mikrospínači lehce odírá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

vlckys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.07.2015 09:59
Bydliště: Chrudim

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od vlckys »

chodak píše:Jo dík a myslíš ze by odešli oba spínače předních dveřích? Protože ani jedny přední dvere nejdou
Pokud je problém ve vnitřním osvětlení při otevření dveří, zcela určitě jde o mikrospínače v zámcích nebo v drátech vedoucích ke komfortní jednotce. (v mém případě dráty u jednotky jako nové a v průchodce dveří také v pořádku.)

Osvětleni nefungovalo ani u jedněch dveří, ale jinak zámky pracovali správně. SAFElock blikal, při zamčení zevnitř se zámek u řidiče jako jediný hned odemkl a nejhorší projev byl že mi komfortka vybíjela baterku asi 420mA při zamčeném autě. Občas se mi taky nějak kouslo osvětlení a nesvítilo ani po přepnutí stropního přepínače ani po zamčení a odemčení, ale druhý den zase ok.
Diagnostika napsala: neznámá poloha spínače, což moc nepomohlo, jediná ze závad která stím mohla souviset. Takže jsem postupně začal vyndávat zámky. Podrobný návod najdete na škoda Octavia serveru, když vygooglite výměna mikrospínače, určitě článek nejdete, jsou tam jen drobné odlišnosti.

Jen jim tam chybí jedna důležitá věc. když oveřete dveře a zámek začnete třeba šroubovákem zavírat, kousek před koncem se slyšet cvaknutí, to je mikrospínač jak překlopí svou polohu. To je správně, ale přesto dobrý být nemusí, jeho kontakty se opálí a vznikne tam přechodoví odpor (u mě cca 600 ohm). úbytek napětí způsobí, že na komfort-ku se vrátí 1,5V místo dvanácti a potom to blbne, občas se rozsvítí ale není to zvykem. Kontakty je třeba očistit ja použil kontakt sprej a 1200 smirkový papír.
Naštěstí jde tato závada snadno odhalit, stačí vyndat žárovku zespodu na dveřích a změřit na ní napětí, a protože je paralelně za mikrospínačem je na ní stejně napětí jako na jednotce. a jasně zjitit, jestli napětí projde přes mikrospínač. Bohužel i tato oprava vyžaduje vyndání celého zámku.

fb_noro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.07.2021 22:31

Re: Nesvítí vnitřní osvětlení

Příspěvek od fb_noro »

Zdravím môžem s spýtať? Mám golf 4 a nesvietia mi interierove svetla ani vpredu ani vzadu ani vo dverách skúsil som odmerať V od zapaľovania do konektora do svetla v interiéry a ukazovalo mi 0.36V čo je strašne málo môže to byť mikrospinac dverí?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nesvítí vnitřní osvětlení

Příspěvek od srotty »

Pokud ti nesvítí vnitřní lampičky ani po ručním zapnutí vypínačem na stropě, tak mikrospínačem v zámku to určitě nebude.

fb_martin148
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2021 22:16

Re: Nesvítí vnitřní osvětlení

Příspěvek od fb_martin148 »

Zdravím, mě po nějaký dobře přestalo fungovat celé osvětlení interiéru ale jinak zámky mi jdou i centrál nevíte prosím v čem může být chyba díky.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nesvítí vnitřní osvětlení

Příspěvek od srotty »

Pojistky, žárovky. Jinak to, že zámky jdou neznamená, že dávají signál lampičkám. Zkus otevřít všechny dveře, jestli se nerožne.

YakuzaMT09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2021 20:45

Re: Nesvítí vnitřní osvětlení

Příspěvek od YakuzaMT09 »

Ahoj trošku oživím ať nezakládám nové téma.
Můj problém. Při otevření řidičových dveří mi nesvití ineriér a nehlásí otevřené dveře a rožnuté světla, když na dálku odemknu otevřu dveře a nestrčím klíč do zapalování auto se samo zamkne.
vše so se týká elektriky ve dveřích tak funguje, 4 okna, lock zevnitř, zrcátko, ledka, zamykání/odemikání z venku klíčkem taky jde.
Zadní dveře a kufr funguje, při otevření světla v předku i v zadu a kufru svítí a na palubce ukazuje otevřené dveře a nebo kufr a to taky pípne při otevření.

Dneska jsem měl venku zámek a vyměnil mikrospínač použil jsem Saia-Burgess V4NCT7, přecvaknul jsem jen tu půlku, ten vrch s tím šudlíkem. Po důkladných testech a prohlížení jak jde jsem došel k tomu že funguje jak má a jde slyšet jak cvaká. Ale bohužel po poskládání světlo nefunguje.
Dá se nějak na kabelu konektoru zámku proměřit multimetrem zda tam jde proud? které piny přeměřit na konektoru abych zjistil zda nejsou kabely v průchodce a nebo někde jinde zlomené, ale nějak se mi to nezdá když vše ostatní jde.
Jinak jsem měl i zámek otevřený a přepájel jsem tam jeden spoj který se mi nezdál a to byl zrovna od toho jednoho kabelu co vede z mikrospínače. Měl jsem přepájet všechny spoje? je to zalíté zelenou lakem..
Díky za rady :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“