Koupě Golfa na místo Passata???

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od xpassat »

Ahoj, uvažuji o nahrazení Passata 3C 1,8TSi. Přemýšlím, že by mně stačil Golf 7, je to pouze na ježdění do práce. Budu moc zklamanej? Je to velký rozdíl v jízdních vlastnostech? Uvažuji jedině o variantovi a motor TSi (bohužel max. možnost 1,4 TSi, GTI fakt nepotřebuji).
Díky za každý postřeh.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Srovnáváš 2 auta z jiných tříd. Golf bude vždycky menší (nejen kufrem,ale i u řidiče),podvozek není tak komfortně naladěnej a odhlučnění je u Passata taky lepší (porovnávám nafťáky). Na druhou stranu je golf levnější,v budoucnu líp prodejnej a vždycky na tom byl kvalitativně líp,než Passat a Octávka.
Taťka řešil stejný dilema a nakonec došel k závěru,že pro dlouhý cesty na dovolenou je Passat 3C je lepší než GVII,ale asi by do něho šel. Na pocuky kolem domu jednoznačně Golf

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od Prochy01 »

Hale ja si zrovna myslim, ze 7 Golf je na krátký trasy idealni... A ten rozdíl v prostoru - alespon pocitově - oproti passatu B6/B7 minimální.... Golf bude jezdit s tim "slabým" benzinem mnohem lepe a levneji nez to tezky hovadko passatacky... (Ona ale 1,4tsi ma tusim i 103kw, takze to pojede pekne) a c se tyce podvozku, bude na tom 7 golf lepe nez PASSAT, kde je jeste stary podvozek....

Muj nazor je jednoznačně na na krátké cesty golf!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od KJirka »

generačně je tam několik let rozdíl, takže G VII je zase o kus modernější. Klidně bych do toho šel.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od xpassat »

Díky za rady a postřehy...
Asi bych do toho Golfa šel, jen teď řeším motor. Ten TSi 92kW ve výbavě Maraton edition bude asi slabej... 110kW verze je jen s Highline za podstatně větší peníze a paradoxně menší výbavou :-(

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Podvozek má sice novější,ale jinak naladěnej. Auto sedí parádně,neodskakuje,ale je poměrně tvrdý oproti Passatu,kterej si po silnici tak plave a pohupuje se a je celkově pohodlnější. Zrovna na místě řidiče mi rozdíl v protoru přišel poměrně velkej. Ta debilní středová konzole se totiž u Golfu ještě víc zvětšila.Ale je to o zvyku,druhej den ježdění mi to už nevadilo.
Ale na cestu do práce je Passat prostě blbost.

Já jezdím Golfem 8 let a auto mi plně vyhovuje. Jezdím jak okolo komína,tak několikrát do roka Itálie,Chorvatsko a za mě je to takovej rozumnej kompromis mezi velikostí,pohodlím,zpracováním,jízdními vlastnostmi a provozními náklady.
6 let jsem měl GIII,teď 2 roky GV a další auto bude nejspíš opět golf,ale už nejspíš GVII Variant...

Záleží prostě,na co to auto člověk chce a co od něj očekává

K motoru: Měl jsem půjčenej Variant s 1,6 TDI a krátkýho s 1,2 TSI 77 kw. Benzín byl výrazně svižnější,až mě překvapilo,jak to na dvanáctistovku jede. Jako není to závodník,ale na běžný ježdění dostačující. Do 100 km/h to zrychluje velice ochotně,pak už se tomu teda moc nechce.
Ke spotřebě - jel za mnou brácha s mým GV TDI 135 kw 4motion. Já to celkem hnal a točil,spotřeba 8,5 L/100 km. Brácha za mnou mi v klídku stačil se spotřebou kolem 6L

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od petryk1 »

Tak Golf VII nie je velmi mensi ako passat 3C, vnutorny priestor myslim....

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Kufrem to dělá 10 cm na šířku a 20 na délku,hloubka tuším taky 10 cm.
U řidiče je pak tlustší středová konzole,takže o nějakej cm míň tam je. Když člověk přesedne z jednoho auta do druhýho,pozná to
O zadní sedačce ani nemluvím,tam je rozdíl tak 10 cm před kolenama a na šířku je to taky trošku užší. Ale dospělej se tam vleze

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od petryk1 »

Tak ja mam 168cm, pre mna je tam miesta dost... :)

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od xpassat »

Hmm, mám právě obavy, abych nebyl v autě pocitově zmáčklej a aby nebyl Golf taková "uskákaná koza". Budu si to muset vyzkoušet. S Passatem jsem max. spokojenej, i když jsem zvyklej na komfortnější auto z úplně jiný třídy. Passat je dostatečně komfortní a s TSi 1,8 hodně svyžný.

Problém je v tom, že jsem chtěl koupit opět mírně jetého Passata, zase TSI, automat. Jenže to prostě nejde sehnat, pouze TDi 103, nebo 125kW. Novýho Pašíka za mega na ježdění do práce kupovat nebudu, proto mě napadl ten Golf. Hlavně absolutně nechápu, že se neprodávají skoro vůbec jetý TSi :-(

Ještě uvažuji o mírně jetém TDi 125kW, ale mám prostě s nafťáka obavi (z důvodu komfortu).

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Nevím,jak je to u TSI,ale v naftě je Passat 3C tišší,než GVII v naftě. Nicméně obě auta jsou tichý oproti starším PD motorům.
Každopádně to vyzkoušej ať víš,do čeho jdeš
Jetý Passaty TSI se neprodávají,protože jich je minimum oproti naftě

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak jel jsem v obouch autech a v obouch motorizacích,takže golf 7 je určitě dobrá volba.A motor 1,4TSI je super,tichost,kultivovanost,zátah ,spotřeba 5-7L.Hlavně cenovka je trochu někde jinde oproti passatu.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

To každopádně,za cenu Golfa v plné palbě máš Passata sociálku

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od KJirka »

a nebo G VII R. Tam ta cenovka oproti Passatu jinde není :laugh: spíš naopak
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Kdybych si měl vybrat mezi GVII R variant a jakýmkoliv Passatem,tak u mě Rko jasně vítězí :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“