Renovace světlometů - Passat CC

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

proste diskutuju.
Zkus byt mene suverenni ;-)

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od Nemo »

Roxtidy: stale si neodpovedal na ten skus rukou. Ak svetlomet zvonku degraduje drsny na omak (nemylit si to s neumytim zaprasenym svetlom). Taketo nepravidelne mapy som okrem zaroseneho svetla zvnutra nevidel a kedze to zacalo zrazu tak nie je o com. Isto to je zvnutra. Miesto diskusie si aspon prosim ta daj namahu to skusit rukou alebo jemne ce otvor na halogen strcit nieco plastove mekke co parabolu neposkodi s kusockom handry na konci ci nic z toho zvnutra nezotries. Pred dalsou diskusiou si prosim ta daj aspo namahu nieco vlastne odsledovat na zaklade rad a nie len od pocitaca kukat na auto v garazi. Bez urazky ale fakt tocis len o svojej verzii, to nie je diskusia ale monolog.. ;)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

roxtidy píše:proste diskutuju.
Zkus byt mene suverenni ;-)
Klidně diskutuj dál, pokud ti to něco přinese a klidně se řiď i takovými radami, jako to vzít tempem :fool: .
Nemo ti to myslím říká dost jasně a jen potvrzuje to, co už jsem předtím říkal já. I slepec by poznal, jestli to je nebo není zvenku. Ale to od klávesnice fakt nezjistíš.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

na omak je svetlo z venkovni strany vsude stejne "hladke", to jsem samozrejme zkousel hned, zrovna tak to poradne umyt.
Zkusim ten vyplach a uvidime.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

Aah, pohli sme sa. Myslim, ze po omaku si uz ani nemusel dalej hladat renovaciu :-) hlavne to po vyplachu dobre vysus a nechaj niekde na normalnom nie moc vlhlom mieste aby sa zrovnali teploty (ak pouzijes na susenie pistol). A az odstoja a budes si 100percwnt isty ze su suche montuj so vsetkym spat. Niekedy sa lubia spetne zarosit ked sa to poriadne nespravi :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

ja s tim zkusenost nemam, takze tezko rict, jestli by se pripadna reakce nejake chemicke latky a plexiskla projevila i tak, ze by byl povrch na omak jiny. takze jsem zavery nedelal a cekal, jestli nebude mit nekdo vlastni zkusenost...proto pisu sem

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

bože tak máš snad nějaký elementární vzdělání a zkušenosti, ne. Když budeš mít sklo, který bude z části matný (pískovaný třeba), tak taky pohmatem poznáš, ten přechod. Totéž bys musel poznat na tom světle. A celou dobu se ti snažím vysvětlit, že ty mapy se udělají zevnitř, při vysychání mokrý paraboly. Nejdřív se to celý zamlží a jak do toho začnou svítit světla, vysychá to směrem od žárovek ven. Něco dovnitř prostě nateklo a čistá sladká voda to nebyla. Strč tam nejdřív špejli s vatičkou a udělej stěr, co to je vlastně za sajrajt.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

za to ty ses asi hodne verici clovek, protoze furt meles o Bohu a jeste mas asi patent na rozum. Silne mi to pripomina tvoje rady v jine diskuzi o palivovem filtru.
diky ti za radu, ale uz na me prosim timto stylem nereaguj, nejsem na to zvedavej.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

v jednom máš rozhodně pravdu, měl jsem se na tebe hned zkraje vykašlat a nechat tě, ať to například přeblejskneš tím Tempem. Pak by ten dotaz na renovaci dostal alespoň reálný opodstatnění.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od Nemo »

Nehadajte sa chalani, jednoducho jirka chcel poradit a aj ja, len miesto toho aby si skusil co ti radime aj s tym sterom tak riesis blbosti. A ver mi, ze chemia, akakolvek by ti to svetlo nevylestila ale skor naleptala takze by to isto nebolo hladucke ako neposkodene. Fakt skus spravit ster a uvidis. Je to rychle, ucinne a bude hned vediet na com si a popripade ak si sam netrufas, daj to niekomu :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

ja se nehadam. Me jen vadi rady s podobnym nadechem, ktery tu (a nejen tu} jirka predvadi. At se na me zlobi, jak chce.
O vikendu to rozdelam a udelam ten ster, popr. to vyplachnu. Dam vedet. dekuju

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od Filap »

Hlavne to vyplachni destilkou, ne normalni vodou. Nebo tam budes mit kapky od vody :wink:
Passat 3C

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

jj, s tim pocitam

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od BigBang »

Pokud by tobylo zvenku, tak bys to pohmatem určitě poznal. Z fotky mi to příjde zevnitř. Zmatnělejch polykarbonátovejch světel jsem už viděl hromadu a takhle to nevypadá ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

Bis Bang, zřejmě sis to nepřečetl od začátku, protože tohle jsem mu opakovaně říkal, že by to musel poznat i po slepu. Ne, on si pořád vede svojí a pak je ještě drzej a nafoukne se, když už mu začnu odpovídat jedovatě. O tom, že to je zevnitř, nemám pochyb a že to půjde jednoduše odstranit taktéž. Jen je třeba ty světla prostě sundat. A on na to zase odpoví, že "rozdělávat světlo nehodlám". Tak proč se teda na něco vůbec ptá, když má svojí hlavu ?! Světlo "rozdělat" samozřejmě nejde, protože to je slepený. Ale jestli ho chci vypláchnout, tak ho přeci musím (!!!) vyndat ven, abych to pak z něj vylil. Načeš se teda dovím, že mám asi patent na rozum nebo co. To určitě nemám, ale za svůj poměrně dlouhej život jsem už desítky aut vlastnil a se stovkama jiných jezdil a protože se celej život taky kolem aut motám, tak takováhle věc je mi víc, než jasná.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“