DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DSG

Příspěvek od ricom »

upřesním mě to jde.. ale prý mám něco špatně ve spínačce.. prý to normální fakt není.. ale na funkci ničehoto nemá vliv :smoke:
Carlos72 píše:Jak píšeš pokud je to jinde než v P tak vytáhnout klíč nejde . Ale i tak díky .

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

DSG

Příspěvek od Nemo »

Ricom ty si fakt anomalia :D mne nejde a ani by nemal ist vytiahnut mimo P.

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DSG

Příspěvek od petryk1 »

Hmm, ja ked niekedy zaparkujem, dam EPB a vypnem motor - vytiahnem kluc. Potom chcem autom odyjst, tak nejde nastartovat. Paka ostala na D alebo R. Preradim na P a az potom nastartuje. Inak ziadne problemy s DSG nemam. Je to chyba?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG

Příspěvek od KJirka »

se zařazeným D nebo S to nenastartuje nikdy. Vždycky jen P.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DSG

Příspěvek od petryk1 »

Jane, to je OK, ale vypnem motor a vytiahnem kluc. Ziaden problem, alebo odpor...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DSG

Příspěvek od ricom »

jo jo prý to správně není. .prý mi nefunguje nějaký zámek. .samozřejmě nastartuji ale jen se zařazeným P to mi funguje.
ale vytáhnout můžu klíček i když tam mám N, D, R i S.. ale normální to prý fakt není..

Nemo píše:Ricom ty si fakt anomalia :D mne nejde a ani by nemal ist vytiahnut mimo P.

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG

Příspěvek od Nemo »

šak to hovorím :-D naštartovať sa dá len na P alebo N tuším. Ale vytiahnuť kľúčik inde ako v P to je teda ozaj zle. Ono tá nemožnosť vytiahnuť kľúčik funguje ako poistka, že to auto v tom P bude. Ricom ty si samé prekvapenie človeče :-D :-D :-D Ozaj a nedostal si vysvetlenie o aký zámok sa jedná čo to má na starosti?
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DSG

Příspěvek od ricom »

říkali mi to kluci na dílně.. ale narovinu mi to vyhovuje.. a nejsu blbé ne vždy tam dám P a vytáhnu klíček..
optám se co mi tam chybí co je špatně.. ale žádné drama to není.. hlavně že to řadí jak má a dokonce vše funguje jak má. :drinks: :drinks: :drinks:

a má to i výhody.. když zdechnu motor a potřebuji zařadit Nko třeba a jít do popelníku pro drobné.. :laugh: :laugh:

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DSG

Příspěvek od petryk1 »

Hehe, to je pravda. Paka v P a popolnik je zahatany... :)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DSG

Příspěvek od ricom »

tak jsem se včera ptal kluků na dílně co tam mám za renonc.. a prý ve spínačce mi hapruje nějaký mechanický paznecht který mi to v něch polohách ten klíček nezamkne..

takže chujárna a jebat na to.. důležitá je funkčnost ne. :drinks: :drinks:

Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: DSG

Příspěvek od livin »

já mám dotaz pouze na polohu "P"

jsem toho názoru (upřesněte mi ho), že když dám "P", tak se zablokuje převodovka a auto stojí i v kopci
tudíž si myslím, že ruční brzda je u automatu zbytečná.....

jak to je??? díky
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DSG

Příspěvek od ricom »

ne není to tak.. v kopci se doporučuje vždy dávat ruční brzda jedno jeslti máš pašáka nebo fábii..

trochu tohle asi nastuduj.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG

Příspěvek od KJirka »

je to podobný, jako když u manuálu zařadíš rychlost a stojíš z kopce. Taky to stojí, ale napadlo by tě nepojistit to ručkou ? Určitě ne.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DSG

Příspěvek od petryk1 »

Je pravda, ze zablokujes prevodovku, ale ked sa ti opotrebuje to zasekavacie koliesko, moze byt problem s vyradenim do inej polohy.Zuby budu tlacit na seba. kov na kov. A zuby su tam ako na hrade, take ozaj stvorcove, nie ako na ozubenom koliesku na prevodoch. Rucku ked nebudes pouzivat, tak sa moze skor pokazit a ani o tom nebudes vediet a skoncis niekde uplne v prdely... Murphyho zakony.. :)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG

Příspěvek od teekey »

livin píše: ruční brzda je u automatu zbytečná.....
zbytecna urcite neni. Parking lock je mechanicka zalezitost, ale samozrejme se muze pri extremnim pouzivani opotrebovat. Rozdil mezi tim, kdy je to jeste ok bez brzdy a kdyz uz by to chtelo poznas jednoduse a to sice kdyz zaradis P, spustis auto a zkusis nasledne P vyradit napriklad na N - v kopci to dost pruzi a preradit neni jednoduche. (SSP-308)
KJirka píše:je to podobný, jako když u manuálu zařadíš rychlost a stojíš z kopce. Taky to stojí, ale napadlo by tě nepojistit to ručkou ? Určitě ne.
s manualem bych to moc nesrovnaval, tam zadny mechanicky zamek neni, ale stoji to jenom na vaze aute.
dsg parking lock
dsg parking lock
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“