Renovace světlometů - Passat CC

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

Co sem si to dovolil te hned neuposlechnout a nebezel jsem hned vyndavat svetlomet a cistit ho zevnitr, co? :-)))) Mozna proto, ze jsi mi onehda stejne presvedcive radil, a jak jinak nez s jedovatym komentarem, at koupim palivovy filtr, kdyz stoji jen par stovek. A nasledne, kdyz jsem si zjistil pres VW, si se podivoval, ze to auto zadny palivovy filtr v podstate nema. Nemuzes se pak divit, ze tvoje rady pak beru s rezervou.
Kdyz sem psal, ze nehodlam svetlo rozdelavat, tak to znamena oddelovat predni plexi od zbytku, jako to nekteri delaji napr. v troubach apod. prave proto, ze je to lepene (rozdelat to tedy jde). Takze si to neplet s vyndavanim ven.
A znova se zminuji o fotce z webu, na ktere je svetlo s identickymi mapami + komentar uzivatele, ktery to nakonec resil tempem (coz bych nedelal) => tvrzeni, ze jde o necistotu z vnitrku, proto nevidim, tak jednoznacne.
Takze prosim nereaguj jako reditel zemekoule, ktery byl vsude dvakrat. Diky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

K tomu filtru. Každý auto nějakej palivovej filtr má ! Jen ho má možná nezvykle jinde. Já opravdu nevím všechno a nikdy jsem to taky netvrdil. Co ale vím zcela jistě, že žádnej filtr není doživotní. A jestli to výrobce tvrdí, tak tomu věří jen konzumní stádo. Ti, co se o auta trochu zajímají ví, že to je nesmysl.
Jinak by možná bylo dobrý, když někam jako nováček vlezeš, kdyby ses podle toho aspoň chvíli choval. Já jsem se ti včera jako jedinej snažil vysvětlit, v čem je problém. Protože reaguješ jako absolutní jouda, tak ti podobným způsobem odpovídám. Takže buď tak laskav a odpust si ty arogantní dovětky. Už proto, že zatím jsi nejspíš nenajezdil ani to, co já jsem nacouval.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od hkr »

No né, tak nějakej týpek na internetu měl nějakej podobnej problém a řešil to tempem. Když je tak blbej a nepozná, jestli to je uvnitř, nebo vně, tak ho fakt Jirko nech.

Rada je jednoduchá, zjisti si, jestli je to zvenku, či uvnitř. Dál asi postup znáš. A jestli to nejseš sto rozeznat, tak je mi tě líto.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od ricom »

tak ty tady budeš hodně oblíben to mi věř.. obdivuju kolegu KJirku, že má vůbec ještě sílu a chuť podobným idiiotům jako jsi ty vůbec něco radit..
naprostá ztráta času..

jo a jestli čerpáš rady v autorizovaných servisech tak hodně štěstí no.. a určitě jezdit Long řežim

roxtidy píše:Co sem si to dovolil te hned neuposlechnout a nebezel jsem hned vyndavat svetlomet a cistit ho zevnitr, co? :-)))) Mozna proto, ze jsi mi onehda stejne presvedcive radil, a jak jinak nez s jedovatym komentarem, at koupim palivovy filtr, kdyz stoji jen par stovek. A nasledne, kdyz jsem si zjistil pres VW, si se podivoval, ze to auto zadny palivovy filtr v podstate nema. Nemuzes se pak divit, ze tvoje rady pak beru s rezervou.
Kdyz sem psal, ze nehodlam svetlo rozdelavat, tak to znamena oddelovat predni plexi od zbytku, jako to nekteri delaji napr. v troubach apod. prave proto, ze je to lepene (rozdelat to tedy jde). Takze si to neplet s vyndavanim ven.
A znova se zminuji o fotce z webu, na ktere je svetlo s identickymi mapami + komentar uzivatele, ktery to nakonec resil tempem (coz bych nedelal) => tvrzeni, ze jde o necistotu z vnitrku, proto nevidim, tak jednoznacne.
Takze prosim nereaguj jako reditel zemekoule, ktery byl vsude dvakrat. Diky

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

novacek na foru neznamena, ze hned tupě poslechnu prvni radu, kterou mi kdokoliv predhodi. a jestli za to budu konkretne u vas "vw maniaku" neobliben, mi je srdecne jedno.
Kjirka tu svuj nazor rekl v uvodu, za to mu dekuju. na ty dalsi narazky a psani stylem "ty si blb a ja machr" nejsem zvedavej. Zrovna tak na premerovani pindiku, kdo co najezdil.

PS: ano, cerpam informace z vice zdroju, tedy i v autorizovanych servisech. Na longlife nejezdim, protoze neprovozuji auto odpovidajicim zpusobem.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

to není pane kolego přeměřování pindíků, to je prostě pouhej fakt. A věř mi, že bych si to s tebou (myšleno věk) hrozně rád vyměnil. Bohužel tohle ale nejde.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od GOLFÁK »

Stim oplachnuti vodou bud opatrnej. Parabola to vydrzi, ale stalo se mi, ze se zacal loupat ten chrom na tom ramecku. Koukam, ze to jsou halogen lampy, nebylo by lepsi koupit novy/pouzity. Na ceny jsem nekoukal, ale snad tak drahy nebudou.

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

diky za upozorneni. nejdriv to zkusim nejakou tyckou obalenou napr. mikrovlaknovou uterkou nebo navlhcenou vatou a pokud to pujde, tak to vyplachovat nebudu. Pokud to nepujde, tak tam strikackou a hadickou napustim trochu destilky, kterou pak vysaju a vyfoukam.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od Nemo »

Daj potom vedieť ako to dopadlo :-)
Aj my VWmaniaci sa stále učíme :laugh: (neber to zle) :drinks:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

chystam se na to o vikendu, tak samozrejme vedet dam.
neberu to zle :wink:

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od hkr »

Konecne rozumna rec. Drzim palec :good:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

podle mě se nemáš šanci ničím pořádně dostat do té boční části reflektoru. To si tam akorát skutečně něco zdrbeš. Já bych tuhle metodu fakt ani nezkoušel, rovnou bych světlo vyndal a vypláchnul destilkou. U halogenu je demontáž naprosto jednoduchá. Ale dělej, jak myslíš. Kdyžtak vim, kde se daj levně koupit. Nový kolem 3 t. a použitý už jsem viděl snad i za litr nebo patnáct set.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

souhlas, tam se nicim nedostanu.
kody jsou 3C8941005C (levý) a 3C8941006C (pravý)...strycek google podle toho nejake prodejce najde, ale budu rad, kdyz sem napises zdroj, o kterym pises. diky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od KJirka »

nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Podle mě to vypláchnout půjde, jen bych tam radši ničím nešťoural. A kdyby bylo nejhůř, tak těch světel je naštěstí dneska všude dost. Po něčem se podívám.

http://levnedily.cz/volkswagen-passat-c ... -svetlomet" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady by něco mohli mít, ale chce to konkrétní dotaz. Už jsem tam kdysi něco kupoval.

http://auto.bazos.cz/inzerat/51006230/V ... i-dily.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady je zase takovej záhadnej inzerát.

http://auto.bazos.cz/inzerat/49917655/V ... ereatd.php" onclick="window.open(this.href);return false;
A tady jsou přímo.

http://auto.bazos.cz/inzerat/49824957/L ... sat-CC.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady jeden za litr.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Renovace světlometů - Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

ted sem jeste zjistil jednu vec. auto stalo, zapnul jsem dalkova svetla a jak se svetlo zahrivalo, tak to pred zarovkou prakticky vymizelo. udelalo se tam ciste kolo. po vypnuti svetel a s postupnym chladnutim se to postupne vratilo zase zpet

Jirko, diky za tipy :good:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“