Ručička palivoměru - ukazuje o trochu méně

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Ručička palivoměru - ukazuje o trochu méně

Příspěvek od lujetu »

Ahoj klubáci,
V současné době testuji u svého golfa, kolik toho ujedu na rezervu a při tom jsem zjistil, že ručička palivoměru ukazuje mírně nižší hodnoty, než jsou ty skutečné. Napíchl jsem auto na VAG, projel akční členy u přístrojové desky a při testu palivoměru ručička nedojede úplně nakonec a naopak začíná mírně níž než by podle mě měla. A navíc, po ukončení testu se nezastaví úplně na středu, ale mírně pod ním (cca čtvrtina až třetina čárky). Nyní mám podle VAGu (plováku v nádrži) 4 l paliva a ručička se po otočení klíčku už prakticky nehne z místa. Myslíte, že mám věřit tomu plováku nebo to už neriskovat a okamžitě natankovat? :D A ohledně ručičky - nelze to nějak zkalibrovat? Není to moc velká odchylka, ale kdyby to šlo pomocí VAGu nějak přizpůsobit, bylo by to fajn :)
Číslo budíků je 1J0 920 805 (CAN).

Díky za rady.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ručička palivoměru - ukazuje o trochu méně

Příspěvek od majrek001 »

jde to zkalibrovat manuálně potočit ručičkou (směr pouze do leva)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ručička palivoměru - ukazuje o trochu méně

Příspěvek od Goauld »

De to aji na vagu. V motorové jednotce přizpůsobení a měl by to být kanál 30. Neplést si s korekcí spotřeby paliva na palubním počítači.
Ale osobně bych se na to uplně vyprdl, protože ukazatel paliva je orientační a pokud říká natankovat, tak natankuj a nezjišťuj kolik tam ještě máš. Po pípnutí rezervy bys měl ujet ještě 100km, takže by v nádrži mělo zůstávat kolem pěti litrů paliva.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Ručička palivoměru - ukazuje o trochu méně

Příspěvek od lujetu »

Ok, dám na radu a nechám to být...jsem zvyklý tankovat do plné nádrže a málokdy se dostanu na rezervu. Jen jsem si řekl, že to prostě zkusím. A jak píšeš, asi bych se na těch 100 km dostal, kdybych to drtil do konce. Akorát teda rezerva pípla, když tam bylo asi 7 - 8 litrů, což mi přijde celkem hodně :D Ručička už právě byla v červeném poli, ale po napíchnutí na VAG tam bylo ještě 6 litrů (a to jsem ujel 25 km s rozsvícenou rezervou)...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ručička palivoměru - ukazuje o trochu méně

Příspěvek od Goauld »

Všiml sem si, že máš 1.4, takže to je správná hodnota, u myho dieselu je to zhruba 5 litrů, u benzinu to bude kolem těch 8.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“