Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Vzdyt ja bych do hnujdej nikdy nesel, psal jsem subjektivni pocity me zeny. Je to blato. Za mou neznalost sorry, nerad Te irituju, ale od zacatku tvrdim, ze pneu ani diskama to neni. Jen jsme prisli na to, ze jezdim na neorigo diskach, co na vw nemaji co delat.

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od mcpapa »

Já měl teda před passatem hyundai i30 v kombíku a musím říct, že byl pocitově tvrdší na 16tkách kolech než passat na 17tkách a hlavně mi hrozně vadil ten hluk v interiéru... A naopak hyundai v zatáčkách víc přitvrdl oproti passatu, ten mi přijde, že se houpe víc.
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Podle mě to gumama není, i kdyby tam měl Sawa 225/60 R16.
Napadá mě ale jiná věc (když pominu origo. pružiny a dobré/špatné tlumiče). Co silentbloky na výfuku...? Nemůže se za jízdy třást a přenášet ty vibrace do jízdy?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od denis.82 »

Ipanema píše:Co silentbloky na výfuku...? Nemůže se za jízdy třást a přenášet ty vibrace do jízdy?
8O 8O 8O to je odpoved na co, na tvrdy podvozek??
RS6 Performance 445kw

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Na silentbloky na vyfuku muzu mrknout. Ale ja pri jizde necitim zadne vibrace. Citim kazdou diru, nerovnost a to mega.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

denis.82 píše:to je odpoved na co, na tvrdy podvozek??
Představ si to, že jo.
Takže pružiny jsou v pohodě, tlumiče to podle mě nedělají, podle jiných to nedělají silentbloky, kola na toto nemají vliv.
Napadá mě, že při jízdě může vibrace od spodu dělat výfuk. No a když on ne, tak co tedy? Ramena na kolech asi taky těžko.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od mcpapa »

A nebo je to auto složený ze dvou, každopádně asi nezbude než zkusit prohodit kola za nějakou třetí sadu a pak vyměnit komplet tlumiče s pružinama, uložením a pokračovat dále... nebo zajet za někym na nějaký test. A jen tak se zeptám, geometrie se dělala? Stabilizátory se měnili?
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Ještě (protože sám nevím) bych doporučil zajet do VW a objednat si mistra dílny ať to s tebou prodeje. Dělají stovku takových aut měsíčně. Musí to znát a mohli by i poznat. Pak si max. necháš udělat rozpis opravy a oprava kde se udělá je pak na tobě, ale třeba můžou vědět a mít stejný případ/závadu/reklamaci jako máš ty už za sebou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Qido »

Ipanema píše:Ještě (protože sám nevím) bych doporučil zajet do VW a objednat si mistra dílny ať to s tebou prodeje. Dělají stovku takových aut měsíčně. Musí to znát a mohli by i poznat. Pak si max. necháš udělat rozpis opravy a oprava kde se udělá je pak na tobě, ale třeba můžou vědět a mít stejný případ/závadu/reklamaci jako máš ty už za sebou.
Ty budeš velký oblíbenec (dojná kráva) v autorizacích, že?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Už tě taky irituju? To jsme tady už dva...
Já do autorizovaného servisu nejezdím.
Ale selským rozumem mě napadlo, že by se tam za dobu jistě velké praxe mohli setkat s něčím podobným a měli by s tím přímou zkušenost pro vyřešení. Nemyslel jsem to tak, aby tam položil na stůl 40tis. a odešel středem s větou "zkoušejte a opravujte až to vyřešíte".
Předpokládám, že rezervace mistra dílny v aut. servisu VW na 10 minut svezení se v autě bude zdarma, potom bude následovat rozloučení se na parkovišti před salonem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Qido »

Tak jsi asi nikdy nebyl v autorizovaném servisu.
Závěry z autorizovaného servisu jsou vždy pouze 2.
1) Buď tě přesvědčují, že sjíždění kol, hvízdání turba, rány od nápravnice jsou úplně normální nebo
2) že musíš vyměnit turbo resp. všechny tlumiče.

Nic víc, nic míň.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hkr »

Mozna bych se tim autem i rad projel... :O
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od denis.82 »

Ipanema píše:
denis.82 píše:to je odpoved na co, na tvrdy podvozek??
Představ si to, že jo.
Takže pružiny jsou v pohodě, tlumiče to podle mě nedělají, podle jiných to nedělají silentbloky, kola na toto nemají vliv.
Napadá mě, že při jízdě může vibrace od spodu dělat výfuk. No a když on ne, tak co tedy? Ramena na kolech asi taky těžko.
To ja nevim, nejel jsem v tom ani to nevidel na zvedaku. Treba tam ma silenbloky z WRC. :laugh:
Ale to co pises ty je jako bych mu radil jestli nema prosezene sedacky.
Do autorizaku bych nejel ani jako posledni varianta, je videt ze jsi tam nikdy nebyl. Ten 18-ti lety mechanik nevi o nic vic nez ja. :laugh:
RS6 Performance 445kw

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Do autorizaku nepojedu, mam jen spatne zkusenosti. Proto pisu sem. Prosezene sedacky...ze by?:-)

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

hkr píše:Mozna bych se tim autem i rad projel... :O
Hkr, neni problem, muzem se domluvit. Budu rad za nazor nekoho jineho. Zatim to vypada, ze mam citlivou pr**l a auto jede normalne :-))))

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“