Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

denis.82 píše:Tohle je sportovni pruzina...ale i s ni na 18 ci 19 kolech to tvrde teda nebylo. :D
Fotografie0003.jpg

No tak to jo, ja mam dva zlute, Ty dva zelene. Takze sportovni podvozek jsme vyloucili. Tak to me fakt zajima, cim to je. Uvidim, co budou tvrdit v tom servisu. Uz fakt nevim.

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Tak jsem se rozhodl pro nove pruziny a tlumice na predku. Pruziny jsou origo, ale jsou unavene a auto ma o 2.5cm nizsi svetlou vysku, nez ma mit. Zatim predek a uvidime. Borci mi garantuji, ze to pomuze, ze totez resili u stejnyho passatu pred tydnem a majitel je nadseny. Dam vedet, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Jak jsem psal - není nad konzultaci s někým, kdo toto už řešil a taky vyřešil. Čili má už za sebou. Určitě napiš co s tím bude dál!
Tlumiče dají jakou značku? Pružiny budou někde z Elitu?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Qido »

Tak to už si ležel na dorazech ne?

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

No asi uz jsem mohl byt nadoraz. Borci mi tam chteji dat tlumice i pruziny Magnum Technology a chteji za predni napravu vcetne ulozeni a prace 10 tisic. A me se to ted zda docela dost. Tuto znacku navic vubec neznam a nevim, jestli do toho jit. Zatim jsem nic neobjednal, prosim o vas nazor. Blby je, ze mam moznost mit dily dost levne, ale neznam v Praze servis, ktery by na to skocil a udelal vymenu jen za praci. Tak to asi budu muset prezit. Jen s 250tkm je mi lito kazde koruny...asi chapete.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od ricom »

to jsem vživotě neslyšel o této značce.. já bych se držel toho co tam má být a servis bych asi volil podle doporučení někoho..

nevím co čekáš za finance ale mě celý spodek + tlumiče bez pér vyšel s prací nějakých +- 20tis.. a to jsem to měl za echtovou cenovku..
takže jeslti čekáš že vyřešíš svůj problém za 10tis tak já o tom silně pochybuji..
a to snad ještě něco jsem nevyměnil na zadku co bylo ok, šrouby měnit nemusíš a je to bez práce..


pro tvou orientaci.. vyjma tlumičů je vše originál VW

přední a zadní tlumiče Kayaba Excel G vč. uložení, ložisek, dorazů, šprcek plast. 18 900 Kč
přední stabilizátory, přední i zadní silentblock na přední nápravě (kostky), -
kulový čep přední, všechny šrouby nové -

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

ricom píše:to jsem vživotě neslyšel o této značce.. já bych se držel toho co tam má být a servis bych asi volil podle doporučení někoho..

nevím co čekáš za finance ale mě celý spodek + tlumiče bez pér vyšel s prací nějakých +- 20tis.. a to jsem to měl za echtovou cenovku..
takže jeslti čekáš že vyřešíš svůj problém za 10tis tak já o tom silně pochybuji..
a to snad ještě něco jsem nevyměnil na zadku co bylo ok, šrouby měnit nemusíš a je to bez práce..


pro tvou orientaci.. vyjma tlumičů je vše originál VW

přední a zadní tlumiče Kayaba Excel G vč. uložení, ložisek, dorazů, šprcek plast. 18 900 Kč
přední stabilizátory, přední i zadní silentblock na přední nápravě (kostky), -
kulový čep přední, všechny šrouby nové -
Zajimavy poznatek. Az jsem dal "Citovat" u Tveho prispevku, tak se mi zobrazila cela zprava od Tebe, ricome. Takze to vypada, ze nekdo napise delsi zpravu, ale pokud nedam Citace, tak se ten text nikdy nezobrazi.

Ke Tvemu prispevku. Urcite nepocitam, ze dam za napravu 5 tisic, ale proste mam pocit, ze me chteji borci natahnout. Rekl mi, ze predni naprava u Sachsu vyjde na 20 tisic, coz mi prijde jako kravina (a to pocitaji jen tlumice, pruziny a ulozeni tlumicu). Takze kdyz vidim, ze Tys dal za komplet podvoozek 19K, tak to potvrzuje muj pocit. Borec tvrdil, ze jeden tlumic od Sachsu vyjde na 6 tisic...ani jeden e-shop nenabizi klasicky sachs za 6K. Proste pocitam s tim, ze to bude neco stat, ale nechci na aute neznamou znacku, ktera se navic tvari jako dovoz Polska....

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hkr »

Mno a jsi si jistej, že ty Kayaby jsou v píči? Abys nevyhazoval dobrej tlumič...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

No mne mechanik naposledy medzi recou povedal, ze vie kompletku predok na jednu stranu ( tlmic, pruzina,ulozenie, komplet v kope len nasadit) za 200€, teda dokopy predok 400 :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Tak sem hodím moje ceny, co mi nabízí kámoš. Když jsem mu řekl, co chtějí v servisu za polské magnum, řekl mi, že se tady někdo posral :-)

Takže:
Pružina Bilstein předek 1 200, zadek 1 300
Tlumič Sachs předek 2500, zadek 2 000
Uložení Sachs předek 900, zadek 500

Pokud to tedy srovnám s cenou ze servisu, kde za polský tlumiče a pružiny (pouze předek) + práci chtěli 10 100, tak tady jsem bez práce (tlumiče, pružiny, obložení) na 9 200 a to Sachs/Bilstein. Takže jsem jim to zrušil a budu potřebovat nějakého šikovného servisáka, který nebude nasraný, že mám díly vlastní :-)))) A jestli to nezměkne, tak fakt uz nevim. Aspon na jednom se tri chlapi shodli a to, ze to musí byt primarne pruzinama, protože když na predek zatlacili, tak rekli, ze auto pruzi jen na pneumatikách a ze je to na doraz.


hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

:)))) no v praci vysokozdvih mame, takze jedu a dam vedet, jak test dopadl :)))))

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od ricom »

kámo okamžitě od těch prvních pryč.. a fakt vybírej někde ať ti prodají kvalitu.. a vše co není tlumič vezmi v kvalitě originálního dílu.. sééér na náhrady.. takový rozdíl cenový to není..
Ceny +- odpovídají.. Bacha na Sachs ať víš původ.. Jsou falza dost prý..

radši kup od někoho kdo bude kapánek dražší ale budeš vědět původ !! jinak třeba Elit jede originální díly VW za pefektní ceny.. stačí když tam někdo jede velkoo a má tam 40-45% slevy..

asi tak.. nenech se někde fakt napálit.. a HKR má pravdu ty tvoje tlumiče vůbec nemusí bejt špatné..

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Jsem fakt rad za vase nazory. Borcum nenaletim, jdu do Sachs a asi v prvni fazi vymenim jen pruziny a uvidim, jestli se to zlepsi. Pri vymene mrknem na ty predni tlumice, ktere maji byt vytecene a zvazime, jestli menit, nebo nechat. Vsechny poznatky sem hodim.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od ricom »

držíme palce.. schopní mechanici to odhalí kde máš problém a vyřeší ti ho.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“