Spojka

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Fanna01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.04.2012 18:40

Spojka

Příspěvek od Fanna01 »

Chlapy jak poznám podle winka jaká spojka má jít k mému pasikovi koukal sem na různé stránky zadal parametry a jsou rozdílné ceny např. Kelly má spojkovou sadu na 22 000 ale na jiných stránkách tu samou sadu sem našel za 11 000 a nevím co mi řekne capek v servise kolik za ní bude chtít atd

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Qido »

Prosím Tě, využívej už založená témata. Jo?
Najdi si solidního mechanika ať Ti ji objedná podle té, která tam patří a s ní zkušenosti.

Uživatelský avatar
Fanna01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.04.2012 18:40

Příspěvek od Fanna01 »

Tady jde o to ze něž vystřídán všechny mechaniky v okolí budu mít passata po kompletní GO

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Jirka. »

tady jde o to že když sem nenapíšeš ani jaký máš motor tak těžko můžeš čekat že ti někdo napíše co máš za spojku, protože kdo na to má věšteckou kouli tak si raději půjde vsadit sportku :laugh:
a i když sem napíšeš jaký motor, tak je vždy více výrobců do prvovýroby a asi jedině v autorizáku ti řeknou co tam máš.
A na kelly bez slevy vůbec nekoukej, to jsou židáci, koukni třeba na cc-autodily
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Fanna01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.04.2012 18:40

Příspěvek od Fanna01 »

Takhle mi to stačí díky chlapy

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Jirka. »

Jinak pokud budeš měnit celou sadu i s dvouhmotou, tak můžeš samozřejmě koupit jakéhokoliv výrobce pro tvůj motor- sachs, valeo, luk
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Fanna01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.04.2012 18:40

Příspěvek od Fanna01 »

Právě nevym jestli je to na výměnu celý sady nebo jen pritlacaku lamely a ložiska spojka se mi nevrátila dvakrat a při studenym startu se ožívá jakýsi bouchani nebo něco takového seslapnu spojku a tichém to

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Qido »

Vyměň to celé!
Ozývá se Ti spojkové ložisko!

Uživatelský avatar
Fanna01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.04.2012 18:40

Příspěvek od Fanna01 »

Bude teda lepší celá sada ? A se setrvacnikem

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od klasek »

Na tyhle zvuky bacha :!: :!: :!: Nech to radči zkontrolovat. Jestli máš 6kvalt manual, tak by to mohlo bejt i protočený ložisko v obale převodovky :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Qido »

Už Ti to psal Jirka.

Je špatné kombinovat různé výrobce setrvačníku a spojkové sady. Vypadá to, že to máš stejně v háji úplně všechno.
Je to celkem náročná práce, tak když už to děláš, tak celé.

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od klasek »

Quido: pokud to nemá rozebraný a identifikovaný, tak je zbytečný mu plést hlavu, aby měnil všechno. Může to bejt spojkový ložisko nebo to v převodovce. Potřeba kouknout v jakym sou stavu díly spojky a setrvák. Pokud to má chvíli a nezná přesnou historii, je možný,že už se vtom někdo hrabal a setrvák bude novej atd. třeba

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Qido »

Myslím, že mu hlavu nepletu, jen mu radím podle svého nejlepšího přesvědčení a jak bych danou situaci řešil já.
Nehledě na to, že od začátku řeší výměnu spojky.
Pokud by psal, že má problémy s tím rachtáním apod. a nějaké výchozí informace, kdy a co měnil, dalo by se polemizovat.

Výsledek bude podle mne nakonec stejný. Výměna všeho. Bude mít klid a jistotu. Ano,může se k tomu přidat ještě problém s převodovkou samotnou, ale to už musí vědět a vidět mechanik.

Uživatelský avatar
Fanna01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.04.2012 18:40

Příspěvek od Fanna01 »

Pasika mám asi měsíc takže toho moc z historie nemám tak i tak bych dával celou sadu nemám ve zvyku na něčem takovým šetřit a kdyby to bylo ložisko v prevodovce co vše by to oblaselo ? Repas převodovku ?

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od klasek »

Quido: ptá se sice na spojku v prvním příspěvku, ale to že se mu nevrátí pedál a je to hlučný za studena tou spojkou vyřešit nemusí. A když tam bude novej setrvák nebo v pořádku, je zbytečný ho měnit. Lamela a přítlačák ložiskem je jasná novota.Všechno nový, to je jak když si přijede pro radu do autorizáku.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“