Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
VWR-Line
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.08.2015 16:50

Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od VWR-Line »

Zdravím
Může někdo poradit co je špatně.
Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout a hodí se při plném plynu do nouzáku (kod P0299) a nadměrně zaplňuje filtr pevných částí (cca 15% za 200km)
Vyměněny:
EGR
Vyčištěný filtr nevých částí
Čidlo Egru, tlaku turba
Nová Váha vzduchu
Nové vstřiky

Už to vidím už jen na turbo, ale nevííím??

Pokud budu auto vytáčet a nespadnou otáčky u 5tky a 6tky pod 2500 závada se neprojeví a auto letí jak raketa.

https://www.youtube.com/watch?v=BZNM5rF ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Dík
Naposledy upravil(a) VWR-Line dne 10.09.2015 19:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od yessmen »

Bylo turbo někdy čištěný?
Co váha vzduchu? (co v tu chvíli ukazuje)
Případně může blbnout ventil na regulaci turba, nepíšeš jestli jsi ho měnil.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

VWR-Line
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.08.2015 16:50

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od VWR-Line »

Na turbo jsem ještě nesahal....
Váha je nová origo Bosch, tak po ní jsem na živé hodnoty nešel.
Pri plnem plynu nemel by ten elktrom ventil otevrit na 100 procent ????

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od yessmen »

je to obraceně... čím víc % tím víc reguluje tzn snižuje tlak.. jako vypadá to na zanesené turbo když to nedělá vždy a i na % vidíš že to padá pod 50% aby začlo tlačit což není tak běžná hodnota
zkus vyměnit ventil a pak asi jedině vyčistit turbo jestliže je váha ok a ukazuje dost
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

VWR-Line
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.08.2015 16:50

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od VWR-Line »

Toto mi napsal dřívější majitel:

no ja to vidím na zasraný variabil ... podle mne jdou ty hodnoty opožděně oproti požadovanému tlaku a navíc nejdou rovnomerně tzn že to bude zalepené popř přidřene , jestli je to plné sazí tak se to tak bude chovat ... vše vidím jako následek vadných vstřiků které byly vyměněny ale asi to auto nějaké km najelo na těch vadných ... a ten ventil ty procenta jen ukazují že se variabil neotevře úplně ... nebo je tam jakási vůle takže i když je otevřeno na 100 proc. on ukáže jen 74 a problém je na světě ... řj to spočítá a nepodá více nafty protože je tam tzv omezení kouřivosti ...

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od yessmen »

s první půlkou bych souhlasil, ale tomu zbytku nerozumím viz:
"nebo je tam jakási vůle takže i když je otevřeno na 100 proc. on ukáže jen 74 a problém je na světě"
WTF? ty procenta je údaj z řj, v podstatě přímo % PWM signál který jde do N75 ventilu, který reguluje turbo.. čím vyšší číslo tím více jednotka omezuje turbo (snižuje tlak)
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

VWR-Line
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.08.2015 16:50

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od VWR-Line »

Mám to auto cca 3týdny a ještě jsem si moc nepojezdil a jen měním díly, ale:
Za tuto krátko dobu, mi příjde, že auto jede více-méně dobře ráno, když je studené do doby než vypnu motor. Po dalším nastartování a následné jízdě už někdy cítím kolem cca 2000 otáček mírné škubání a pak vím že za chvíli auto začne zlobit.
Dnes mi cca 60km auto fungoval tím způsobem, že na 5 nebo 6 stupeň jemně přidávám plyn a když cítím ztrátu výkonu (zase tak kolem 1800 otáček), uberu plyn a hned zase jemně přidám a auto chytne výkon a jede.
Dík

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od denis.82 »

VWR-Line píše:Mám to auto cca 3týdny a ještě jsem si moc nepojezdil a jen měním díly.
:laugh: :laugh: :laugh: Promin, ale tahle veta, ktera se tady opakuje neustale, me fakt bavi. Proc to prosim te neopravuje ten od koho jsi to koupil? U cloveka s IQ vyssim nez 70 bych cekal jine reseni. Pokud jsi to teda nekoupil za nejakou super cenovku treba 70tkc. :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od KJirka »

tak nechtěl jsem být první, ale hned mi to taky napadlo. Tady je to jak zeď nářků. Stále častěji stejnej scénář : " Mám to auto chvíli a zatím do toho cpu jen prachy." Tak snad ten prodávající nese nějakou elementární záruku nebo ne ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od denis.82 »

KJirka píše:tak nechtěl jsem být první, ale hned mi to taky napadlo. Tady je to jak zeď nářků. Stále častěji stejnej scénář : " Mám to auto chvíli a zatím do toho cpu jen prachy." Tak snad ten prodávající nese nějakou elementární záruku nebo ne ?
...nebo minimalne aspon moralni. :laugh: Ja nevim, me se mimo dvou lidi (z toho jedna byla pani, ktera po tydnu zjistila, ze nemecka lekarnicka nesplnuje ceske normy :fool:) taky nikdo neozval. Tak si rikam, jestli se ti zakaznici boji ozvat....nebo jestli jsou ty nemecke auta opravdu tak kvalitni... :laugh: :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Auto někdy od cca 1600-2200 nechce táhnout

Příspěvek od KJirka »

my jsme všichni už asi tak negativně poučeni, že se nesnažíme ani něco řešit. "Proč se mám vůbec namáhat, když to bude stejně k hovnu." Bohužel, taková je doba.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

Prehladaj to ru alebo net a daj nalogovat turbo. Podla logov uvidis co to robi nerobi a podobne, ak to nevies zvladnut sam daj to niekomu :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“