GTI - spojka KO

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

GTI - spojka KO

Příspěvek od pítr »

Zdravím všechny, chtěl bych požádat o radu, jak nejlíp vyřešit problém se spojkou. Mám najeto 28000km, cca 3000 po úpravě řídící jednotky na hodnoty 272hp/453Nm, takže mezi možnostmi úprav nic extrémního a spojka je před smrtí. Nejenom, že prokluzuje, ale začaly i vibrace na volnoběh. Dnes jsem byl v servisu, kde mi potvrdili, že je na výměnu nejen spojka, ale pravděpodobně i setrvák (vibrace). Když si odpustím dotaz ,,jak je to sakra možný'', tak nevím za co vyměnit. Bylo mi řečeno, že můžu dát vše z Golfu R, ale ten má krouťák jen o málo větší než GTI, takže to ukroutím pravděpodobně stejně. Volal jsem do HHS, protože jsem na stránkách našel sadu Race pro 2.O TFSI a bylo mi řečeno, že to tam pasuje. Setrvák jsem tam ovšem nenašel. Zkrátka má někdo nápad, jak to nejlíp vyřešit? A jen mimochodem, proč mají úpravy řídících jednotek tak zvýšený krouťák, když jde udělat hodně koní a krouťák ponechat na únosné úrovni viz Golf R v serii? Moc díky za přínosnou radu.
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od Pantani »

V podpisu nic nemáš - máš v tom DSG? Pokud ne, zeptal ses u úpravce ŘJ jestli ví, kolik spojka toho krouťáku unese? Tam by to mohli vědět.
Co třeba: 1) vrátit motor do série, 2) bezvadně vše opravit a vyzkoušet jestli se nepo... ještě něco dalšího, 3) bu'dto jezdit bez úprav (což by byla škoda) nebo zvolit lepšího úpravce (nebo obecně vhodnější úpravu), kterej umí udělat tvých 195 kW nebo kolik s krouťákem třeba jen 390 Nm nebo něco podobnýho ale s tím, že v bodě 2) dáš spojku z eRka.
V každým případě bych podobnou úpravu v autě nenechal ani kdybych teď bezvadně opravil spojku a setrvák, protože bych se bál, že se v autě začne časem sypat díky tomu krouťáku ještě něco dalšího.

Proč dělají takový úpravy? Že by tomu třeba nerozuměli? Viděl jsem úpravu Cimbu na jejich webu pro Octavii2 90 kW DSG7, který spojka dá 250 Nm, oni říkají, že je tam rezerva, jen neříkají kolik, a ženou to na 260 Nm. Volkswagen hnal motor 1.4 TSI 118 kW jen na 240 Nm u DSG7, věřím, že věděl proč. Tak asi tak.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od pítr »

Jasně sorry, to jsem napsat měl. Mám manuál. Ten dotaz na krouťák při úpravě jsem položil v souvislosti s tím, že ať jsem se podíval kamkoliv, tak jeho zvýšení bylo většinou ještě vyšší. To jsou všichni úpravci ,,špatní" nebo je možné, že jsem měl jen smůlu na blbej kus?
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od Pantani »

Já samozřejmě nevím, jen když se pak člověk dočte něco takovýho jako tvoje zkušenost nebo ten nesmysl na webu Cimbu, tak pak pochybnosti má. Už kolikrát jsem si taky říkal, že svýho nechám někde popohnat, ale když to pak člověk někde čte jaký záhady se po úpravách dějou, tak ho to odradí.
Doposavad jsem měl vždycky dojem, že manuály vydržej dost, ale právě jen kvůli tomu, kolik zveřejňujou úpravci Nm u těch svých úprav. Jenže netuším, kolik Nm ten manuál ve skutečnosti opravdu vydrží (na kolik jsou konstruovaný), vím jak je to u DSG, ale manuál neznám a nikde jsem o tom nikdy neviděl žádný čtivo. Ví to někdo?? :!:
pítr píše:nebo je možné, že jsem měl jen smůlu na blbej kus?
Myslíš tím tu vlastní spojku? Pokud úpravou následně utrpí víc dílů (zde spojka a setrvačník), tak bych tohle asi netipoval.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od pítr »

Myslím, že limitní hodnotu krouťáku pro seriovou spojku nikdo vědět nebude. Bohužel. Doufal jsem, že třeba někdo už dával sportovní spojkovou sadu spolu s navýšením výkonu a podělí se o zkušenosti. Podívám se zatím po někom, kdo nabízí mapu s koněma, ale bez tak velkého krouťáku.
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od pítr »

Tak jen pro zajímavost

ABT 290k/420Nm
Oettinger 300k/460Nm
MTM 300k/430Nm
APR 316k/381Nm

Z toho je vidět, že koně +- stejný, ale ty krouťáky mají rozptyl. To APR vypadá nejlíp, ale je to z origo stránek na 93oct. benzin. Na českejch stránkách jsem tuhle nebo podobnou variantu nenašel. Je tam jen cca 300k/500Nm.
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od Pantani »

Hm, tak tomu říkám rozptyl. A teď si z toho vyber... :-)
Ten APR by ale byl určitě nejbezpečnější. Myslím, že tady tenhle APR někdo má, "deRek"? Zkus se ho zeptat, co si o tom bude myslet on.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od PMA »

U GTI by mela byt manualni prevodovka dimenzovana na 350 az cca 400 Nm v zavislosti na prevodovem stupni.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od Pantani »

Zdroj?

Přijde mi podivný, že je to dimenzovaný "od-do". U DSG7 pro Golfa se uvádí 250 Nm, u DSG6 pro Golfa se uvádí 390 Nm, žádný "od-do", tak proč u manuálu? Očekával bych, že spojka buďto krouťák X vydrží, nebo nevydrží. Někdo mě kdyžtak přesvědčte.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od zzbysekk »

A nejezdil stim jak dobytek? :-D Ja jsem na Citroenu oddelal spojku po 25 tisicich :-)))
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od Wlashack_cz »

DeRek má úpravu spojky od APR. Taky zde uváděl šílené hodnoty, které jsou na stránkách úpravce, nicméně po testu na brzdě byly tyto hodnoty výrazně nižší. (jen teď nevím, jestli mu ty hodnoty srovnali podle www stránek nebo si nechal ten nižší výkon.) Takže nevěřte všemu, co píše úpravce.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od pítr »

No právě, že jsem vůbec nejezdil jako prase. To bych to tu ani neřešil. Samozřejmě za to zatahám, ale dělat to pořád nejde a ani mě to nebaví, protože si na to člověk zvykne a pak už z toho neni ten požitek.

Údaj krouťáku 350-400Nm podle převodového stupně chápu tak, že to je do těhle hodnot podle zařazené rychlosti, což odpovídá tomu, jak mi spojka klouže. Na 1 a 2 vůbec, na 3 trochu a pak už je to děsný. Třeba ve 140 na 6ku jsem sešlápnul plyn a otáčku letěly nahoru a zrychlení 0 :|

Nevím jak daleko je teď s úpravou DeRek, protože jsem jeho příspěvky četl jen do určité doby po zvýšení výkonu, ale ta úprava APR od HHS mi přišla hodně, takže o to víc jsem byl překvapenej, když jsem na originál stránkách APR našel úpravu na 316k/381Nm. To mi totiž přijde skvělý. To jsou totiž prakticky parametry erka :good:
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od bedrich666 »

Jenomze na strankach goapr.com neni ta hodnota 381 v Nm, ale v "ft-lbs" :D Kdyz se to prepocte na Nm, tak je to tech 516 Nm..

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od Pantani »

Wlashack_cz píše:DeRek má úpravu spojky od APR.
Jestli má upravenou spojku, aby ten krouťák dala, tak to pak už chápu, jak je možný že to ty součástky vydržej...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI - spojka ko

Příspěvek od pítr »

Sorry. No tak nic. Těch jednotek jsem si nevšiml :wink: Takže prostě krouťák tam k těm koním asi bejt musí.

Jak to ale vymysleli ve fabrice s erkem? Čím to je, že ten krouťák dokázali při tolika koních udržet tak nízko??
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“