1336 datová sběrnice komfortního systému jednodrát

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan Sharan 103KW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.03.2008 09:28
Bydliště: Jeseník

1336 datová sběrnice komfortního systému jednodrát

Příspěvek od Milan Sharan 103KW »

Dobrý den. Mám Superba 2004 96KW automat, je to podle mě stejné jako Passat, proto se ptám tady. Píše mi to závadu jednodrát, u komfortní jednotky, budíky, klimatronic. nevím kde mám hledat problém, ty auta mají pořád stejné závady, proto prosím, jestli mě někdo nenavede kde hledat. Je to v plné výbavě i s velkou navigací. Tu jsem odpojil, jestli to nedělá ona a i bez ní to v jednotkách píše jednodrát. Pak mi to psalo v jednotce převodovky 1119 signál detekce rychlostního stupně, to se tam napíše tak jednou za měsíc, 17125 spojka měniče momentu zůstala vypnuta - nahodilá závada a 17090 obvod snímače řazení převodovky -F125 - nahodilá závada nesmyslný signál. Klimatronic: 1274 motor nastavovače klapky průtoku vzduchu - V71, kde jí mám hledat, zavrčí ale asi je tam něco prasklé. Předem moc děkuji za rady
Sharan 125KW 2012 TDI dsg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1336 datová sběrnice komfortního systému jednodrát

Příspěvek od majrek001 »

řekl bych zoxidované pospojení ve svazku u komfortky, je potřeba rozmotat cca do 30cm svazek od konektorů komfortky a tam jsou pospojený cany tak to zkontrolovat.. nebo komfortka plave.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Milan Sharan 103KW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.03.2008 09:28
Bydliště: Jeseník

Re: 1336 datová sběrnice komfortního systému jednodrát

Příspěvek od Milan Sharan 103KW »

Komfortku jsem měl venku, sucho i uvnitř jako nová. Konektory čisté. Spíše možná ty dráty, ale koukal jsem na ty svazky a vše vypadalo jak nové. Ale logicky tam by mohl být problém. Ještě prosím jaká barva je ten jednodrát. Děkuji.
Ještě abych nezapomněl, auto začalo včera z ničeho nic zamykat samo, po pár sekundách to vždy cvaklo a samo zamklo. Měl jsem venku komfortku a ze vším jsem pohýbal a pak už to nedělalo. Dnes při jízdě manželka pootevřela přední pravé el. okno a auto zamklo všechny dveře.
Sharan 125KW 2012 TDI dsg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1336 datová sběrnice komfortního systému jednodrát

Příspěvek od majrek001 »

barvu z hlavy nevím tuším červeno černý a ten druhý nevím, ale poznáš to jednoduše jdou čtyři dráty co se spojují do jedno a to je tam dvakrát takové to pospojení a tam bude nejspíš problém
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Milan Sharan 103KW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.03.2008 09:28
Bydliště: Jeseník

Re: 1336 datová sběrnice komfortního systému jednodrát

Příspěvek od Milan Sharan 103KW »

Teď jsem toto dodělal a závada stejná, ty spoje jsem zkrátil a jsou teď nové . Všechny spoje od sedačky řidiče ke sloupku řidiče vpředu tuším 5 jsem zkrátil na čisté dráty znovu spojil, zaizoloval a přibyla teď ještě závada 476 ridici jednotka palivoveho cerpadla. Ale auto jede a vše funguje. Teda píše to chybu obou zadních zámků dveří, ty si občas dělají co chtějí´, ale auto jede (to ale dělalo i předtím. komfortku jsem měl venku, spoje jsem propájel a žádná změna.). Není ještě nějaké místo, kde se stává závada toho jednodrátu? Prohlédl jsem to jen od sedačky podél prahu k přednímu sloupku řidiče. Od sedačky k tunelu mě koberec nedovolil kouknout. Jsou tam dál taky takové spoje, které je potřeba zkontrolovat? Moc děkuji za rady.
Sharan 125KW 2012 TDI dsg

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“