ACC + City Break

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: ACC + CITY BREAK

Příspěvek od juro111 »

U mňa to funguje asi takto.
Pri zapnutom ACC (nie samotný tempomat, len ACC, takže rýchlosť auto samo nereguluje, je iba nachystané pokým nastavím rýchlosť) ak sa priblížim k autu bližšie ako je nastavená vzdialenosť, tak medzi budíkmi ako býva zobrazená nastavená rýchlosť pre tempomat sa mi zobrazia dve autíčka a medzi nimi je výkričník. Je to iba upozornenie na krátku vzdialenosť medzi autami. Ako to je pri vypnutom ACC neviem, lebo ho mám väčšinou zapnutý. Pri vypnutom som si to zatiaľ nevšimol.
A raz sa mi stalo, pri zapnutom ACC, v meste, že auto predo mnou odbočovalo vľavo. Už bolo takmer celé preč z môjho pruhu, takže som nebrzdil, lebo som vedel, že prejdem. Ako som sa priblížil, tak celý ten displej medzi budíkmi zaplnila červená kontrolka (varovanie pred nárazom asi), zapípalo to, ale nebrzdilo. Možno nebrzdilo preto, lebo som mal plyn na podlahe a zrýchloval som, neviem.
A ešte sa mi stala jedna situácia, keď som v meste skúšal tempomat. Nastavil som rýchlosť a približoval som sa k autu predo mnou. To začalo spmaľovať no zrazu dosť prudko zabrzdilo. V tom sa mi znova objavila červená kontrolka, zapípalo to. Ja som dupol na brzdu a hneď to maximálne brzdilo. Ale či to začalo brzdiť samo, alebo to čakalo až na mňa to neviem odhadnúť.
V každom prípade, to červené varovanie je dobré a určite to pomôže, ak by to aj samo nebrzdilo.
Inak mám manuál. Možno je tam rozdiel medzi manuálom a automatom, nakoľko pri manuále auto nevie odpojiť spojku, čo by mohol byť problém pri prudkom brzdení.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“