Nezávislé topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

Tak jsem se dostal k montáži plastů pod autem a zjistil jsem, že mám nezávislé či přídavné toptení. Topení je v PP podběhu a středem podlahy vede jeho výfuk do cca půlky vozu.
Zajímalo by mě jak to vůbec funguje.
Kdysi jsem to měl přiděláno na fiatu, ale měl jsem k tomu spínací hodiny na dvě sepnutí/den od Po do Ne. Tady nic není.

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Neználek »

jirkaloz píše:Tak jsem se dostal k montáži plastů pod autem a zjistil jsem, že mám nezávislé či přídavné toptení. Topení je v PP podběhu a středem podlahy vede jeho výfuk do cca půlky vozu.
Zajímalo by mě jak to vůbec funguje.
Kdysi jsem to měl přiděláno na fiatu, ale měl jsem k tomu spínací hodiny na dvě sepnutí/den od Po do Ne. Tady nic není.
Pokud je originál, na ovládání klimatizace je přímé tlačítko na sepnutí, já jej mám na prostředním otočném kolečku ve spodní polovině, dále jej programuji na maxidotu, ale nejvíce používám dálkové ovládání.

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od dkraft »

jak pise neznalek, pokud by to bylo nezavisle topeni tak budes mit na ovladani klimatizace tlacitko (symbol doutnajiciho pekace). Takhle mas asi "jen" prihrev, ktery jde predelat na nezavisle, myslim ze staci pridat cerpadlo a spinaci hodiny, ale to at ti upresni nekdo kdo to uz delal.

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

Tak ta spodní část tlačítka je bez symbolu. :(

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Qido »

Tak máš ,,jen,, příhřev. Je tady vlákno o předělání na nezávislé, to najdeš. :wink:

Obrázek

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od bBIKEr »

Tak uz jsem taky o neco chytrejsi. Ja si myslel ze ten symbol je na climatizovany sedacky.
Kdyz uz sem pisu,tak se zeptam. Asi mam klimatizovany sedacky,je na nich cedulka climated a jsou kozeny s dirama,jen nevim jal se to zapina nebonjak to ma fungovat. Poradil by mi nekdo? Diky

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 614
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od lecram »

a podla coho si tak presvedceny,ze je to nezavisle kurenie,podla mna je to iba predhrev a maju to vsetky Tourany.Ak by bolo nezavisle kurenie tak by si mal hodiny a pager,alebo by si mal panel climatronicu zo symbolom,ktorym sa to kurenie da spustit,pozri si hociktory Touran vsetky maju na pravej strane v smere jazdy pri reflektore stitok z webasto

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Qido »

bBIKEr píše:Tak uz jsem taky o neco chytrejsi. Ja si myslel ze ten symbol je na climatizovany sedacky.
Kdyz uz sem pisu,tak se zeptam. Asi mam klimatizovany sedacky,je na nich cedulka climated a jsou kozeny s dirama,jen nevim jal se to zapina nebonjak to ma fungovat. Poradil by mi nekdo? Diky
Sedačky nemají žádný aktivní člen. Jsou pouze perforované a díky tomu ,,lépe větrají,,. V B7 už pak byla možnost odvětrávaných sedaček v plném slova smyslu.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Nwkt »

Ale pozice na ventilátor v nich je :)

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

Tak se po ránu ochladilo a začínám uvažovat o předělce přídavného topení na nezávislé.
Sice mi to hází chybu 01412 ale to bych řešil až to rozeberu a zjistím jaká je tam žhavička a popřípadě i to sítko.
Ale k věci, je to tu toho psáno vcelku dost, ale je někde nějaký podrobný návod jak to předělat na nazávislé, myslím tím propojení s hodinama k napětí atd. Prostě to rozchodit.
Zatím jsem tedy ani nic nerozebíral, tak ani nevím jaký přesný tip topení tam je. Předpokládám že webasto ale to je dost širokej pojem.

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

Měnil jste někdo žhavičku u přídavného topení, nemůžu nikde najít.

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

V pátek jdu demontovat bufík, myslíte že podávací čerpadlo nafty do bufíku je řízeno pouze jednotkou v bufíku?
Já jen aby mi nestříkala nafta za jízdy pár minut, to je ale asi blbost co?

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

Tak jsem to rozhodil a žádné sítko u tohoto bufíku není. :D Inspirovalo mě toto video a mám připraveno.
https://www.youtube.com/watch?v=IQ-lRnmGzLg" onclick="window.open(this.href);return false;
Zjistil jsem ale že je vadný vodní čerpadlo, nebylo tam už origo a přesto bylo v háji. Rozebrat nešlo je celé zalité. Nevíte o nějakém čerpadle vody? Ne netu je jich spouty ale ta cena za nové.

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Neználek »

jirkaloz píše:Tak jsem to rozhodil a žádné sítko u tohoto bufíku není. :D Inspirovalo mě toto video a mám připraveno.
https://www.youtube.com/watch?v=IQ-lRnmGzLg" onclick="window.open(this.href);return false;
Zjistil jsem ale že je vadný vodní čerpadlo, nebylo tam už origo a přesto bylo v háji. Rozebrat nešlo je celé zalité. Nevíte o nějakém čerpadle vody? Ne netu je jich spouty ale ta cena za nové.
Taky jsem měl čerpadlo v háji, po výměně u zn. servisu Webasto i s prací v K.Varech 3,400.-Kč

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od jirkaloz »

Už jsem sehnal, nové a výměna je brnkačka, navíc ten bufík mi stále leží na stole, čekám ještě na novou pružnou hadici k výfuku. Celá se už rozpadala.
http://www.adusservis.cz/thermo-top-v/p ... vw-touran/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“