Zkusenosti s motorem

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Standas87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2015 11:43

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od Standas87 »

Dekuji vsem za normalni odpovedi.. ;-)

Uz jsem se presvedcil, ze ja tady plno chytraku, ktery maj v autech celou zabavu a nic jinyho asi neznaj, tak tady delaj chytraky. Vyhrev vsech skel - jsem doplnil, ze predni, zadni a zrdcatka a klimatizace vzadu, znamena samozrejme vyvody klimatizace.

Ale jeste jednou diky za normalni commenty.. :-)

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od ppfox »

to neber špatně - my jsme tady taková veselá kopa a ten výhřev všech skel mě prostě dostal no :D a klima vzadu jak doplnil hkr je taky dost dobrý termín :wink:

ono takhle...když to auto nikdo z nás ani neviděl je těžko radit kup/nekup, kdybys dal alespoň pár fotek a tak, ale nejlepší by bylo si to půjčit na den/dva a zajet k někomu kdo se vyzná na prohlídku...nicméně fakt nepočítej že si koupíš firemní auto s najetým hektarem a budeš jen tankovat, tak to prostě nefunguje a musíš počítat předem s investicí do techniky a u Passata prostě nelze mluvit o opravách za tisíce, ale většinou za mnohonásobky - to si v hlavě srovnej ještě před nákupem :wink:

p.s.: ale 120K za MR2008 navíc ve fýrmoušnu je obecně hodně dobrá cena 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od hkr »

I kdybys to měl vykšeftovat, tak to vem :drinks:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

999KE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 12.02.2015 06:05

Příspěvek od 999KE »

Nejakú tu foto by si mohol uploadnut :) Nejakú z profilu, interiér ,..

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od matasimek »

Ahoj, nějaké info o 2.0 tdi, u prvních ročníků a 16V verzí se často ztrácela voda, praskaly tam hlavy, počítám že to tvé jezdilo pravidelně na servis tak se toho bát nemusíš. Asi na to byly kulance a svolávačky. Dál ale bývají problémy s pohonem olejového čerpadla, je tam taková 6 hranná hřídelka, cenově je kolem 170 kč, ale při nájezdu kolem 300 tis km je většinou vymačkaný i protikus který to žene, což je celý set i s vyvažovacíma hřídelema. tady to stojí myslím kolem 18000kč. (kdyžtak mne někdo opravte) Jinak taky si kupuju auta s nájezdem kolem 300, vždy si vyměním kluzná ložiska na vačkovém hřídeli a hydraulická zdvihátka ventilů, protože bývávají prodřená a nestojí to moc. A poslední poznatek , motor se na vrakovištích těžko schání a bývá cenově kolem 40 000kč.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od Jirka. »

Kdepak tech 16v je vsude pokokot a prodavaji se kolem20. Nedostatkove jsou 8v tam je opravdu cena kolem 40. Vyvazovaky dela sharik4x4 cena je uplne jinde nez v autorizaku. Praskle hlavy bych se nebal. Kazove kusy uz davno popraskaly a uz je vymenili predchozi majitele.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od hkr »

Hlavně ta 16V jede
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Standas87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2015 11:43

Re: Zkusenosti s motorem

Příspěvek od Standas87 »

děkuji za další názory, nějaké fotky jsem přidal do svého alba, na štítku je teda Highline.. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“