1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

Zdravím,

chci se podělit o můj aktuální problém, který se snažím vyřešit. Pro info, najeto necelých 10k km, v provozu od března, koupeno a níže zmíněný servis v Top centrum Hodonín, zbytek viz podpis.

Jde o to že již od počátku pozoruji lehké klepání, spíše plastového typu (určitě né nic kovového), po zahřátí motoru a při rozjezdu ve velmi nízkých otáčkách. Tudíž za normálních okolností neslyšitelné, ale při například přejíždění zpomalováku, nebo při popojíždění v koloně slyšitelné mírné klepání ze strany od spolujezdce nebo ze středového panelu. S tím že to není nic velkého a tím pádem těžko replikovatelné v servisu, neřešeno.

Až do cesty na dovolenou, kde po ujetí zhruba 500km, a přijetí do asi hodinového kolony na kraji Itálie, na mě vyskočila na palubce kontrolka "Závada převodovky". Takže zastavení na nejbližší zastávce, konzultace se servisák, kde jsem se nedozvěděl skoro nic, jen že pokud by to začalo být cititelné při jízdě, je potřeba zavolat odtah a okamžitě řešit protože to není nic s čím by se někdy setkal. Po prohlédnutí manuálu, jsem zjistil že u DSG převodovky se při popojíždění může převodovka přehřát a tuto stejnou hlášku vyhodit. Jediné pozorovatelné změny v chování auta, že zmiňované klepání bylo slyšitelné, ne jen při pomalém rozjezdu, ale už i při nižších otáčkách na 2 a 3.
Po půl hodině odpočinku, pokračování v cestě, kde hláška opět vyskočila po asi po 20 minutách cesty (kostantních 130 km/h a jízda na 7 stupěň). Po předchozích zjištěních se pokračovalo až na místo určení.

Poté auto stálo asi den a půl, a po následném otestování, hláška nikde a klepání opět přítomné jen po zahřátí na první stupeň. Na dovolené hláška vyskočila znovu jen jednou, a to opět po projetí kratší kolony. Nebo spíše par minut po ní. Cesta zpět domů (cca 1k km), hláška nikde, a klepání opět více slyšitelné při zastávce na benzínce.

První den po dovolené auto v servisu (klepání zreplikováno), závěr servisu: že kontrolka byla pravděpodobně nahodilá chyba protože diagnostika nic neukázala. A klepání bylo způsobeno tím zámek na řazení se dotýkal někde kde neměl a tudíž se přenášelo chvění a z toho ten zvuk při rozjezdu. Vše vyřešeno.?

Jenže při včerejším popojíždění v koloně, kdy předtím ujeto asi 30 km na zahřátí, klepání stále slyšitelné. Servis dnes objednán na příští pondělí.

Jako absolutní laik, bych rád slyšel jakékoliv tipy nebo zkušenosti o co by mohlo jít? Protože bych do servisu nerad jezdil až bůh vi do kdy :evil: Na netu jsem na nic podobného nenarazil...

Díky moc
Naposledy upravil(a) Aizek dne 06.06.2016 16:01, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: 1.4 TSI DSG - Klepání na pravé straně od řidiče + hláška závada převodovky

Příspěvek od xpassat »

Tak docela zajímavé.... Chci si teď objednat rovněž 1,4 TSi DSG, docela začínám mít obavy. Dát 650tis. za nižší střední, tak očekávám taky nějakou kvalitu. Dej prosím info, jakmile budeš vědět něco nového.

Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

Re: 1.4 TSI DSG - Klepání na pravé straně od řidiče + hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

Update: Po celém včerejšku v servise, je výsledek takový, že zdrojem klepání byl stále zámek řadící páky, protože po jeho vyndání to bylo prý neslyšitelné. Tudíž pro zámek vyříznuta vetší díra. Ještě jsem neměl prostor to pořádně otestovat takže se uvidí.

Každopádně opět jsem byl ujištěn že to nemá nic společného s převodovkou ( prostě závady na DSG se nepřipouští :!: :D ). Oponovat tomu může teď jen těžce, protože kontrolku jsem od případu v Itálii neviděl.
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: 1.4 TSI DSG - Klepání na pravé straně od řidiče + hláška závada převodovky

Příspěvek od Trminek »

Jinak s tím klepáním na straně pod spolujezdcem to bývá dost častá závada a dělají to palivové trubky. Tím nechci říct, že to je i tento případ...
Oni jsou plastové a vedou po celé délce vozidla přímo pod spolujezdcem. Navíc jsou tam poměrně dost navolno. A co je nejhorší projevuje se to jen někdy a jen v určitých otáčkách nebo zatížení motoru... Jak já se s tím natrápil :D
Ta chyba je tam už golfa V a je až s podivem že to do dnešního dne nikdo nevyřešil...
Golf VII GTI performance - bílá

Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

Re: 1.4 TSI DSG - Klepání na pravé straně od řidiče + hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

Tento problém technik odhadoval jako první co jsem mu popsal svůj problém, co si tak vzpomínám :) Ale po poslechnutí posoudil že to není toto (asi).
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4 TSI DSG - Klepání na pravé straně od řidiče + hláška závada převodovky

Příspěvek od Pantani »

xpassat píše:Tak docela zajímavé.... Chci si teď objednat rovněž 1,4 TSi DSG, docela začínám mít obavy. Dát 650tis. za nižší střední, tak očekávám taky nějakou kvalitu. Dej prosím info, jakmile budeš vědět něco nového.
Osobně bych doporučoval nějakej model 6ti kvalt DSG daleko spíš než se 7mi kvaltem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

Re: 1.4 TSi DSG - klepání na pravé straně od řidiče + hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

Update: Rok se s rokem sešel a opet přišlo teplejší počasí, a tudíž hláška Závaha převodky byla opět na světě. Tentokrat předáno do KEI Brno, kde ochotný borec začal okamžitě řešit s importérem a fabrikou že to není normální (pro jistotu jsem poskytl i foto zmíněné hlášky).

První výsledek je takový že je to na výměnu mechatroniky v převodovce, kde ale předtím musí ověřit zda v oleji nejsou pyliny a nejde o nějaké závažnější poškození. Takže dnes budu vědet co vše se vlastně bude měnit.

Tolik k mé převodovce. A jen dotaz, v tomto případě bych měl mít nárok na náhradní vozidlo v rámci záruky ne? Protože je pravděpodobné že až to rozeberou, tak to nebudou dávat zpět s vadným kusem ale až potom co dorazí nový. Prý 2-5 dní dodávka, předběžně.
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: 1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Příspěvek od Peťas »

Nárok na náhradní vozidlo nemáš. Pokud Ti ho servis poskytne, je to pouze jeho dobrá vůle.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

Re: 1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

Díky, doufal jsem v něco jiného :D ale myslel jsem si že to tak bude.
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

Re: 1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

UP: Vyměněna mechatronika, aktuálně probíhá kódování a odpoledne bych měl jít přebírat. Dufám že po této akci už žádné další problémy s převodovkou, a autem obecně, nebudu muset řešit.
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: 1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Příspěvek od Trminek »

Tak doufej, že to kóduje někdo kdo to už dělal. Já takto odjížděl s nakódovanou převodovkou z autorizovanýho servisu a neřadil jsem víc než na 1. stupeň :-))
Golf VII GTI performance - bílá

Aizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.06.2015 00:17

Re: 1.4 TSi DSG - hláška závada převodovky

Příspěvek od Aizek »

Tak dnes auto přebráno a zvládlo zařadit víc jak první stupeň, takže zatím spokojenost. Uvidíme co se ne/projeví v dalších měsících.

Každopádně díky ochotě technika v KEI se vše vyřešilo rychle a bez okolků, a nebylo mi pouze řečeno že jde o nahodilou chybu a nic se neděje, jako před rokem v Hodoníně.
VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline, R-line

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“