vrzganie v zadnej naprave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
luky296
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 13.02.2015 15:31

vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od luky296 »

Zdravím mám passat b5.5 1.9 tdi kombik a keď dám plyn A prudko zabrzdim na nulu tak zozadu ocujem taký zvuk ako keď máte 3 zuby na ručnej A sadnete si dovauta taký pisklavy zvuk pruzinovy ale robí to vždy len keď pruudko stupim na brzdu auto sa trosku tozkolise do predu dozadu A piskot taký ako keby sa brzdy zakusli vsadu A kým som zabrzdil sa trosku pohli A vydali zvuk ale brzdy mám nowe ale robilo to aj na starých auto som rozhupal A nič tlmiče to nerobia ešte ten istý zvuk počujem keď man ručnú zatiahnutu A dávam auto dOle zo dvihaka ten na bí aj bex ručnej stačí keď stupim na brzdovibpedal keď idem po nerovnostiach tak nic žiadny zvuk len keď brzdim už som z toho zúfalí ďakujem za odpoveď

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od mysacek »

Je to jeden ze zvuku, na ktery jsem si zvyknul, protoze me provazi jiz roky, nicmene ta zadni naprava je jednoducha - je tam ulozeni dilu zadni napravy, coz by mohl byt ten kus, ktery vrza, ale spis nebude. Pak je tam pruzina a tlumic, nic vic. Plus teda brzdove hadicky a podobne. Za tech asi sed let, co to registruju, jsem na to neprisel a dela to presne jak pises. Po odjisten rucni brzdy si auto sedne a vrzne. Na zaparkovanym aute muzes skakat jako matej a nic, za jizdy take nic, jenom s tou ruckou....
Mysak

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od kelly01 »

Táhla regulátoru světel ?
Jednou za půl roku na to stříknu preventivně WD a už 3 roky je po vrzání..

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od mysacek »

Diky kelly, a jde o vrzani v zadku, to bude v necem jinem, jenom nevime v cem...

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od CentriFUGA »

no ale tenhle regulátor světel je vzadu, pokud máš xenony ... pokud ne tak to tam není :-)

Uživatelský avatar
czaky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.05.2012 12:10
Bydliště: Kóósek od Brna

Příspěvek od czaky »

No na b5 me neco povrzavalo cca rok , myslel jsem ze to budou tlumice a chtel jsem je menit protoze jeden byl ko, takze sem to neresil. Po vymene zadna zmena. A vrzani se stupnovalo tak ze uz sem se s autem stydel jezdit. Dalsi vec co mi radily byly brzdy nebo tesneni dveri a oken. Po vyplitvani plechovky wd-cka a silikonovyho oleje sem vlezl pod auto a zjistl jsem ze mam ko ulozeni zadni napravy je to silenblok v hlinikovym odlitku a ten gumovej silent na kasi a ten delal ten bordel. Takze konecne zase ticho...

Odesláno z mého LG-H955 pomocí Tapatalk
passat 1.9 TDi ,81kW,AFN,+chip ,kat off,EGR off r.v. 98

luky296
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 13.02.2015 15:31

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od luky296 »

Ja som natočil ako to robí auto je dole kopvom A stojím na brzde pomaly ju pustam
To nevypada na ten sileNT

https://m.youtube.com/watch?v=TrHxM6H0W9o" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od Goodicek »

až to někdo vyřeší, dělá mi to též. Je tam spomínaný výfuk ve videu a ten bych řekl že to dělat nebude to by dělalo furt ne jen při brzdě tak jak to dělá nám, navíc když jsem auto přivezl tak jsem ho měnil a dělalo to stále i předtím, i když tam nebyl i potom (teda alespoň zadní díl). Já si pořád myslím že to jde od brzd nebo tlumičů, jen nevím z čeho přesně, ale nemám čas to řešit.....
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
czaky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.05.2012 12:10
Bydliště: Kóósek od Brna

Příspěvek od czaky »

Tak ten zvuk ve videu je jinej , nez sem mel ja.. Me to vrzalo jak kdyz o sebe trou 2 gumy nebo plasty. Tohle je kovovej zvuk. Nemuze tam byt nejak ohlej ten plechovej kryt brzd?

Odesláno z mého LG-H955 pomocí Tapatalk
passat 1.9 TDi ,81kW,AFN,+chip ,kat off,EGR off r.v. 98

luky296
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 13.02.2015 15:31

Re: vrzganie v zadnej naprave

Příspěvek od luky296 »

Na 80 % to robia brzdy zajtra pôjdem kupiť čistič brzd A streknem.ho na kotúče A zastavím A skúsim.dám vedieť ja som kukal tie silenbloky vzadu A vypadaju dobré ten zvuk.nejde od nich

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“