Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
honzerek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.05.2015 09:32
Bydliště: Blatnice

Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od honzerek »

Zdarec,

vlastním od června toho roku CC 2012 2.0 TDI, 125 kw, DSG a jedu v 90tkm na svoji úplně první autorizovaný servis (za nějakých cca 12 tkm).

Co můžu očekávat, kolik to cca stojí peněz, co se bude všechno zřejmě měnit a nebo neměnit atd.. Vždycky jsem chodil na servis ke známým, ale jelikož mi platí záruka a nechtěl bych o ni přijít, tak si myslím, že je lepší chodit nějaký ten rok na autorizovaný servis.

Díky za všechny rady a tipy jak se vyhnout nějakým zlodějům Uherské hradiště, Hodonín... :baseball:

Honza :good:
Škoda Octavia I 1.8 LPG, 2002
Škoda Octavia II 1.9 TDI PD 77kw, 2005

Momentálně
VW CC 2012, 2.0 TDI 125 kw DSG :)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od Qido »

Tak hlavně okamžitě vyměň olej ať nejezdíš na tu LL sračku. A v autorizáku řešit jen nejnutnější minimum. Máš servisní knížku, takže tam máš přesně popsáno co se v kolika km mění.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od KJirka »

na tu LL sračku jezdit můžeš, ale nenchávej jí tam 30 t. km. Nicméně, vzhledem k tomu, že nejsi první majitel, je otázka, jestli to ten před tebou dělal taky.
Koukni se do servisky, co tam je v 90 t. km za úkony, ale myslím, že nic podstatnýho. Bez ohledu na to, jestli to tam je nebo ne, nech si vyměnit všechny filtry. Možná není v předpise ani vzducháč, ale ten si nech vyměnit v každým případě. A nech si vyměnit i filtr + olej v DSG !!! To DSG teď v autorizáku dělat nemusíš nechat, protože to bude zbytečně drahý a předpis je až po 60 t. km, tedy ve 120 t.. To jim ani neříkej, jen to prostě někde nech udělat. Je to důležitý, protože DSG je na degradaci oleje dost náchylná a je dobře zkrátit interval výměny na polovinu, stejně jako interval výměny motorového oleje. Do DSG dávej zásadně ten olej, který tam dle VW patří !!! Nic jinýho. A jestli to ten před tebou ještě nedělal, tak se koukni na destičky brzd. Paradoxně budou možná víc sjetý ty vzadu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od teekey »

honzerek:
zkus si zjistit, zda musis do VW nebo ti to udelaji do servisky i jinde (myslim nejen razitko, ale i zapisou do systemu aby to pak VW uznalo). Ne ze by to jinde muselo byt vzdy lepsi a kvalitnejsi, ale minimalne to je levnejsi. V Hodonine jsem kdysi byl s B5 a chtel bych verit, ze se za ty roky neco zmenilo, ale kdysi tam byly hrozne lopaty :negative:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od KJirka »

jsou lidi, co na to mají jinej názor, ale já radši na pravidelnej servis jedu do autorizáku, i když mám po záruce. A vyplatilo se mi to. Teď tam auto stojí a budou mi měnit turbo na kulanci. Technik řek rovnou, že kdybych tam nejezdil, importér by se cukal.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od svanco »

Kolik máš najeto prosimtě ??

KJirka píše:jsou lidi, co na to mají jinej názor, ale já radši na pravidelnej servis jedu do autorizáku, i když mám po záruce. A vyplatilo se mi to. Teď tam auto stojí a budou mi měnit turbo na kulanci. Technik řek rovnou, že kdybych tam nejezdil, importér by se cukal.
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od KJirka »

72 t.
ale ono přímo neodešlo, dokonce podle mě nic nedělá. Ale servis pátrá po tom, co mi to při rozjezdech syčí. Objevili fouklý brejle na svodech a když sundali potrubá s turbem, tak zhodnotili, že je hřídel turba víc ojetá, než je zdrávo. A protože údajně u tohoto typu turba je nějaký sériový problém, importér rozhodl vyměnit. Víceméně náhoda a pro mě výhoda a klika.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od ricom »

ono Jirko se ví, že zrovna u modelu tvého CC je těch problémů kapánek více.. v tvém případě se skutečně asi fakt vyplatí jezdit ještě nějakou dobu do autorizáku..

s tímhle CC hoši mají pěkně máslo na palici..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od KJirka »

:wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
honzerek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.05.2015 09:32
Bydliště: Blatnice

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od honzerek »

Čeká mě výměna naftového a vzduchového filtru + olej. Více se toho neuvádí v servisce. Což mi přijde nějak málo věci. Brzdovka byla měněna v 60tkm, Adblue se mění jak často? Podle servisky jednou za 4 roky, to se mi nějak nezdá. A jak psal VWmaniak, ten olej bych si měl "načerno" někde nechat vyměnit i bez servisky, jo? A kolik to tak cca stojí a který bych měl koupit? Nějaký odkaz můžeš nadhodit, díky. Jinak servis plánuji ve Starém Městě a nebo Kyjově.
Škoda Octavia I 1.8 LPG, 2002
Škoda Octavia II 1.9 TDI PD 77kw, 2005

Momentálně
VW CC 2012, 2.0 TDI 125 kw DSG :)

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od GOLFÁK »

Predpokladam, ze je to dsg 6ti stupnova, tak olej je tam tento G 052 182 A2 a jak uz bylo receno, tak pouze original VW. A co se tyka toho kdo ti to vymeni a za kolik to neposlouzim, snad ti nekdo napise kdo je z tveho okoli a poradi kam zaject.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od KJirka »

VW maniak :laugh: :laugh: :laugh: dobrý :laugh:

Ty intervaly výměn olejů a filtrů jsou v servisním plánu úplně pojebaný, vůbec na to nekoukej. Máš auto z druhý ruky, tak vyměň náplně i filtry. Proč např. proběhla v 60 t. nějaká výměna brzdový kapaliny naopak moc nechápu.
Olej do DSG není úplně levná záležitost a záleží na tom, za kolik ho kde seženeš. To si podle čísla G 052 182 A2 pohledej sám. Je ho tam mezi 5 - 6 litrů + filtr, ale ten stojí prd. A práce, samozřejmě. Tohle sám nedáš.
Ty tam leješ nějaký ADBLUE jo ? To bych se divil. Kde to máš schovaný ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

miri009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2011 18:27
Bydliště: Trutnov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od miri009 »

Brzdovka je myslím po 3 letech, mě ji dělali také na 60 tisících
Passat CC 2011 2,0 TDi , 125 kW, DSG
Golf Sportsvan Marathon Edition 2016 1,4 TSi, 92 kW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od KJirka »

no to možná ano, ale pak mi to nějak nesedí. Jestli je auto 2012, měnilo se to při 60 t. km a dneska, ve 2015 má 90 t. km, tak to nějak neodpovídá. Proč by někdo měnil brzdovku tak brzo ? To jsou obvykle signály, že auto má najeto úplně něco jiného, než si nový majitel myslí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
honzerek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.05.2015 09:32
Bydliště: Blatnice

Re: Pravidelný autorizovaný servis v 90tkm.

Příspěvek od honzerek »

Nevím, a popravdě na to nechci ani myslet, že by to mělo více najeto. Já jsem to kupoval v 68tkm v červnu a nyní mám 79tkm, servis v 59tkm únor 2015. Odpovídat to bude, je to 2012/12.
Prostě doporučení, vyměnit klasicky olej, filtry. A olej v DSG u někoho v dílně.
A třeba destičky brzdové nebo rozvody? Rozvody jsou klasicky až u 120tkm, že?
Škoda Octavia I 1.8 LPG, 2002
Škoda Octavia II 1.9 TDI PD 77kw, 2005

Momentálně
VW CC 2012, 2.0 TDI 125 kw DSG :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“