Muj basis Golf IV přerabka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Ahoj, chtěl bych se představit jsem nový člen a o pár dní dříve také nový majitel Vozu VW Golf IV 1.4 16V rok 2000 výbava basis.
Tento vůz jsem si pořídil v UK kde teď žiji. Motorizaci jsem si vybral vzhledem k faktu že nejezdím závody ani extré často po dálnici spíše jen to město a sem tam výlet :).
Tak teď k věci jelikož nabidka na tohle auto v tehle vybavě spíše nevýbavě byla velice lákava a já jako starý mazák co si neurobím sám to nemám rád :). Sem se rozhodl že moji výbavu popozvednu, ale z concernem nemam žadnou zkušenost takže je to pro mě docela výzva :). Byl bych rád než tenhle topic zavřete s oduvodněním že postupy tady jsou :) což jsou ja některé četl a čeká mě dlouhý běh .
Co tedy chystám nic vyjimečného.

1. Dodelat central s dalkou na vystrelovaci klice (pokud mozno original) plus odskok 5 dveri
2. Dodelat elektricke stahovani oken s dojezdem pri zamknuti. (Pokud mozno original)
3. El. Nastavitelne a sklapejici zrcatka
4. Zmena interieru na dvou barevny cerna/ cremova.
5. Pozdeji vymena sedacek za elektricke.
6 take bych rad vymenil budiky s p.p ale nevim co to obnasi krom budiku ani nevim z jakych aut to sedi zda jen golf jina motorizace ci musi byt stejna, nebo i jiny vuz s concernu.

Proste jsem blazen a rad topim penize v aute :)

Muzete me nejak navest? Zvazuji ze koupim auto na dily jedno nebo dve tady v uk jich jsou mraky a za hubicku. Co ale nevim jake ridici jednotky budu potrebovat stara se oto jedna nebo jich je vice?
Trosku jsem se rozepsal budu rad kdyz tady pred uzavrenim napachate mnoho vecnych komentaru kluci/ chlapy.
Děkuji za Váš čas.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od majrek001 »

tak vítej.. o zábavu budeš mít postaráno..

chce to sehnat celý osazený stahovačky dveří domplet s kabeláží a dveřními jednotkami.. komfortku, která bude umět dálku a zároveň fungovat s dveřními jednotkami (nejlépe vzít všechno z jednoho auta).. z komfortky do konektoru v A/B sloupku dotaháš CANy a dodělat druhý konektor komfortky a mělo by to chodit (alespoň budeš mít už natahanou kabeláž pro zrcátka) pak budeš potřebovat jiné tapace s ovladačí pro okna

palubák záleží jestli chceš, aby se zobrazovalo i autíčkou když otevřeš dveře podle toho bych volil vhodné dveřní jednotky a komfortku

sklapení zrcátek umí jen některé dveřní jednotky.

budíky pásnou jakékoliv z CAN auta nad rok 2000

el. sedačky záleží jestli el. s pamětí nebo bez.. s pamětí je toho tahání trošku více a bez paměti je tam stálé + a kostra

ps. mám taky basic pro De trh, ale je teda trošku lépe vybaven.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Ahoj, Děkuji za uvitání a za rady. trošku se tedy ještě zeptám než půjdu hedat do FAQ. Jak poznám tu komfortku? je nějak označená akde ji najdu? Když najdu golfa IV co uměl el. stahovat okna měl dálku s centrálem tak mám vyhráno teda jo? Ty el. sedačky letos nebudou a zrcatka taky nevím kdy takže to klidně pak rozkopu znova :Dted mi jde o pohodli ten central a dalka s okny. machrvani se zrcatky a palubakem pozdeji.

Jelikož musím opravit ještě vyýfuk nějak to řve a cat je asi taky v háji tak vydaju ted bude dost sehnal jsem komplet interier svetly a jeden cerny za 200 liber plus jednotky a kabelaž ale ejste jsem nezjistil zda to melo dalku pokud jo tak vemu i zamky a klice. :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od majrek001 »

pokud předěláš okna na el. tak musíš i zrcátka nebo nevím jak budeš na pravé straně ho ovládat když v něm je ovladač od okna :) ..

přesně tak s auta co mělo el. okna a dálku tak to všechno vezmi i se zrcátkama

komfortka je umístěna pod volantovou tyčí, když sundáš obložení pod volantem tak ji uvidíš..


pokud tam máš i komfortku tak pokud má dva konektory vedle sebe tak dálku měla a pokud jeden tak ne
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Diky, ok tak jdu zjistit informace ohledne tech zrcatek ale kdyý jsou el okna tak jsou vzdy i el. zrcatka jo? takze kdyz jsem sehnal auto na dily s el. okny tak to ma i ty zrcadla el. ovladatelne. takze by to melo byt v klidu :D diky aspon vim kde ji ted hledat :D

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Goauld »

El. okna, byť by byly jenom v předu musí být i el. zrcátka, protože spínač okna u spolujezdce by zabral místo na mechanickej ovladač zrcátka. Už to majrek psal :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od oneb1t »

jo to s tema okynkama je pekna demence :) ale kdyz sezenes vhodny auto pro darovani dilu tak to neni problem
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Díky hoši Velká pomoc ;)

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od oneb1t »

to jsou ceny za 200 liber bych to bral taky :D

co nejdriv porid kabel pro diagnostiku abys moh delat zmeny
mel by ti stacit zakladni KKL a protoze menis i budiky tak budes potrebovat vycist pin z jednotek to jde treba softem vag eeprom programmer nebo vag tacho pripadne k+can vag commanderem

to samy s dokodovanim klicku k dalce a novejch klicu k immo
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Kabel tj dalsi vec s ktere jsem trochu mimo po precteni nekolika topicu :( nevim presne co poridit mam win 64 bit :(

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od oneb1t »

oni z toho totiz na nekterejch forech delaj samanskej ritual s lidskou obeti :D
na golfa ti staci KKL
http://www.ebay.com/itm/VAGCOM-USB-KKL- ... 3a9fdc1800" onclick="window.open(this.href);return false;

pokud bys chtel lepsi kabel i pro novejsi koncernovy vozidla tak potom
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... _74_75,0_0" onclick="window.open(this.href);return false;

prvni kabel umoznuje i beh vag commanderu nebo eeprom programmeru takze ti to bude stacit i na immobilizer a nastavovani jednotek druhej kabel v zakladu s temahle softama nefunguje ale zas umi vyssi verzi VCDS (tenhle soft se puvodne jmenoval vag-com takze kdyz to budes googlit tak vag-com a vcds je jedna a ta sama vec)
12.12 je dostacujici cca do roku 2012 (funguje i s novejsima autama ale budou chybet popisky)

pokud by ses tim chtel zivit tak se vyplati investovat do originalniho kabelu http://www.ross-tech.com" onclick="window.open(this.href);return false; (VCDS)
pro cechy to distribuuje http://www.pc-autodiagnostika.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

pak jsou tu jeste dalsi diagnostiky ale podle me je VCDS pro novacky nejlepsi je totiz dobre popsana a jednoduse se da dohledat co a jak
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Dekuji tak kabel jsem uz sehnal nakej ten sw taky plus jsem koupil vis a ted jen pockat az dorazi :) a muzu zkouset. Jinak jeste otazka dle meho je to zbytecna otazka ale nejsem si jist :). Plastove kryty od dveri jsou vzdy stejne krom od ridice? Stacilo by prehodit jen ty horni klicky kde je umisteny obladani od oken u ostatnich dveri? Nebo je to jiny rozmer? Mam verzi s vyskovym reprem v trojuhelniku zrcatka dekuji. P.s tve rady jsou velice uzitecne budu se ti muset nejak revanzovat :). Dekuji

Velmi blbá otázka uznávám, ale nechám to tady ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) Pajinuk dne 01.10.2015 16:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od stevocz »

da sa aj prehodit len tie klucky ale potom ti na tapacire zostane diera po svihadle na manualne dvihanie okna.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od majrek001 »

vzhledem k tomu že budeš muset sehnat tapec řidiče tak bych vyměnil už všechny ať tam nemáš díry či nějaký záslepky.. presní výškové repro je vždy v trojúhelníkách naproti zrcátkum a zadní jsou v klice
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Pajinuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.09.2015 15:49

Re: Muj basis Golf IV přerabka

Příspěvek od Pajinuk »

Jak jsem sedl do auta podíval se dozadu tak mi to došlo hned jsem se začal stydeť co jsem to sem dal za otazku hoši važne promiňte :D hold dozadu jsem se nedíval tak pozorně ;).

Hned bych tu měl další otazku když v autě nemam centrál ani dálku tak je celkem zbytečné v mém autě hledat comfortku,že? V tom případě mohu dát jakoukoliv?
Dále, sundával jsem budíky abych zjistil co mám a zjistil jsem, že mám Budíky s číslem 920 (celé číslo 1J0920 901 B00) tedy když budu dávat nové s P.P. maxidotem takže verze s Canem jeto tak? Co je to ten Can? Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“