ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od kubenec »

To ani ne, ale stale tomu neco chybi, aby to byl funkcni navod. A to nemluvim o tom, ze facelifty to maj trochu jinak kodovany. Takze opet rikam jestli vis o cem mluvis, tak pokracuj v radeni, jinak prosim mlc.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od standaPS »

A proč teda neřekneš, jak to podle tebe má být ? Snad tady od toho to fórum je ?
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od kubenec »

Protoze to neni bezne uzivatelske nastavovani.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od standaPS »

Nechápu. Tady na fóru si lidi mají radit (zadarmo a to je ten problém). A jestli si někdo troufne to dělat nebo ne, to je snad jeho věc, ne ? Ale už jsme off, tak už dost.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od sedkooo »

Bandog píše:no tak já ode dneška žádné zámky na autě nemám :D :ura1:

dneska mi přišly nové kliky bez zámku a už jsou na autě.........zaplať pánbůh, že už to ty šmějdy zlodějský nebude aspoň tolik lákat (doufám) :D

jinak jsem se o tuto problematiku trošku zajímal a něco o tom pročetl, a pokud můžu radit, tak dneska bych do žádných záslepek nešel, protože pro zloděje je prý záslepka ještě jednodušší než zámek............fakt jsem si to nevymyslel, píše to dost lidí na různejch fórech..........problém je v tom, že když je tam záslepka, tak zloděj jen vyloupne záslepku a je přímo u táhla na dveře a pak...............je to už jasný :(

jen jsem chtěl někomu sdělit své názory a postřehy (třeba to někomu pomůže při rozhodování)
Zdravim, viete mi niekto povedat ci je teda dobre davat prec tie zamky alebo nie? Alebo je lepsie ich tam nechat a len odpojit tiahlo? A co zamok na kufry da sa aj ten nejak znefunkcnit, odpojit tiahlo?

Dakujem za rady.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od vilik »

Jen abys nedopadl jako jeden můj známý s Passatem. Ten si také zaslepil zámky a když se mu vybila baterie, byl víte kde, Kefalín? V pr*eli a jeho auto táhli na plaťáku domů přes půl republiky. :roll:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

Chtěl jsem také zaslepit zámky...ale pak jsem si tak matně vzpoměl na ex-vozidlo Passat, kde byly zámky zaslepeny (včetně kufru), a když se mi z ničeho nic vybila baterie :-) v dálkovém ovládání ...Jo to byla zábava, šlapal jsem od benzinky 6km jak magor do obchodu koupit druhou :-)
Zase na druhou stranu, byť jse možná mýlím, ale můj názor je , že pokud ho bude chtít ukrást, tak ho ukradne nehledě na to zda budou zaslepeny či nikoliv. Galaxynu mi také ukradly a zámky byly zaslepeny...Za bílého dne u nákupního centra...
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

Peter Marciňak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2017 22:04

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od Peter Marciňak »

Demontáž zámku 5dveri

Luky001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.01.2020 19:41
Bydliště: Příbram

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od Luky001 »


Potřeboval bych trochu radu se zámkem pátých dveří. Předchozí majitel oba zamky pravděpodobně zalepil a mechanicky znefunkčnil a já bych chtěl alespon ten na kufru zprovoznit. Jenže mi nejde vyndat ta spodní část kde je vložka a ten otočný mechanismus. Drží ho ty dva šrouby označené zeleně na obrázku nebo i něco víc? A ještě by mě zajímalo jak mají spínat ty dva mikrospínače označené šipkou. Vede od nich kabílek se třemi dráty. Mám uplně rozpadlý ten mechanismus tak mi to není uplně jasný který má být v klidu sepnutý a při otočení rozepnutý nebo jak. Dík
Přílohy
IMG_20200517_181835.jpg
Seat Alhambra 1,9tdi r.2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od michall »

Klika má těsnění a to bývá časem dost "srostlé" s kastlí, takže to nejde odendat. Pokud je zámek KO, je skoro lepší sehnat nový a dát vložku, než se snažit opravit starý.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Luky001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.01.2020 19:41
Bydliště: Příbram

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od Luky001 »

Novej bych dal ale tenhle mi nejde sundat i když to páčím. Tak jen jestli v tom není nějakej fígl. Vypydá to spíš taky jako přilepený než jen přirostlý. A nevíš jak ty mikrospínače? Jestli při otočení klíčem mají spínat oba stejně nebo jeden rozepne a druhý sepne? Ted není seplý ani jeden a na dálku to funguje normálně.
Seat Alhambra 1,9tdi r.2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od michall »

Z hlavy nevím, zkusím najít jeden vymontovaný a oměřit. Zítra nebo v úterý.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: jak odstranit zámky dveří?

Příspěvek od michall »

V klidu jsou oba spínače rozepnuté. Zamykací by měl být ten vnitřní a je připojen mezi červeno-bílý a šedý, odemykací je vnější je mezi červeno/bílý a zelený, a oba spínají při otočení klíčem vlevo a vpravo
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“