Alternátor

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Alternátor

Příspěvek od mvvavra »

Zdravím je normalní aby když auto nastartuju ukazovalo 12,3 čily nedobíjelo a když jsem jenpřidal plyn začalo to dobijet.Myslel jsem že diodový mustek tak jsem ho vyměnil a dělalo to pořád.Dnes jsem sehnal jiný ten samý Bosch a když jsem to namontoval a nastartoval tak měřák ukazal 12,3 a jen jsem přidal tak 14,6 V .Mám vw b5 1,9 tdi 81 kw baterka loni nová.Někdo kdo poradí???????????

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Alternátor

Příspěvek od trhac »

A kontrolka svítí nebo jak?Nic takovýho sem nikdy neřešil.Pokud dobíjí neřešil bych ale třeba ti nějakej elektrikář poradí neco uplně jinýho než já

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternátor

Příspěvek od CentriFUGA »

No pokud si jen lehce přidal a začlo to dobíjet a pak to už normálně na volnoběh dobíjí, tak to může být, alternátor se musí "nabudit", aby začal dobíjet, u passata ani tomu podobnému jsem si toh o nikdy nevšímal, u starších auto to je normální jev ... teda pokud po nabuzení na volnoběh normálně dobíjí ...

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Alternátor

Příspěvek od mvvavra »

Kontrolka nesvítí .Jen lechce přídám a dobíjí to.Nejdříve se mi 2 vybila baterka tak jsem dobil a kontroloval když jsem někde stál pridal jsem plyn a rozsvitil světla tak jsem viděl jak se hned rozsvitila do plny.taže jsem vyndal stary a dal jiný ale uplně ten samý a nastartuju tak 12,3 V po přidání 14,6 a pak už to normalně drželo těch 14,6 V :Právě jsem se stím nikdy nesetkal tak nevím nebo třeba nějake relatko??Nevím???

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“