Teplota motoru

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od jarda.j. »

Já to zase řeším - asi z toho důvodu, že mě zajímá, jak se věci mají. Ale zase tak hrozně z toho nárustu teploty nejsem odvázaný, také jezdím a jezdím.

Jenom jsem chtěl říci, že mě zajímá v čem se vozím a hlavně, jak vše pracuje - vždyť je to technika a ta je docela zajímavá, pokud tedy pracuje dobře, jenom je škoda, že u tohoto typu auta nejsou dostupné žádné informace- výrobce je velice opatrný a nepustí žádné servisní manuály, informace, apod.

Tím pádem je i problém pro širokou motoristickou veřejnost odpovědět na tomto fóru i na tento celkem jednoduchý dotaz - protože nemá nikdo přístup k technickým údajům, plánkům, nákresům a popisům tohoto vozu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od KJirka »

napadlo tě třeba, že VW exportuje auta prakticky do celýho světa, třeba i do zemí, kde jsou teploty nad 30°C běžným celoročním jevem ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od jarda.j. »

K.Jirka

Napadlo mě to také, prostě vozy co se vyváží do střední Evropy a vozy co jsou do jižních států, by měly mít asi rozdílný olej - tedy hlavně tu druhou hodnotu - teploty použítí oleje dle okolní teploty.
U nás již mám zjištěno, že se do GOLFU 7 a Sportsvanů dává výrobce LL CASTROL 0W - 30 , nebo 5W - 30.

A právě proto si myslím, že tyto oleje jsou voleny hlavně z důvodu menšího průtokového odporu v mazacích traktech a tím i dosažení hlavně co nejnižší spotřeby . A to je to co se mě prostě nelíbí - jsem přesvědčen, že v těchto vedrech co byly, tedy 35C i výše, mazací schopnost, hlavně střihová stabilita oleje 5W - 30 určitě na hranici mazatelnosti, a to už se vůbec nebavím o kvalitě oleje, když tam má být až 30 000 km, což je také jak to vypadá jeden veliký nesmysl.

Nechci kolem toho dělat vědu, už se toho popsalo hodně , ale výrobce by měl počítat i s touto eventualitou a plnit vozy oleje 0W-40 nebo 5W - 40 a bylo by vše celkem pokryto. Jenže LL oleje poslední dobou jsou ve fóru - výrobci se předhánějí v co největším km náběhu - ale my spotřebitelé-motoristé na tom proděláváme - hlavně finančně. Podle mne je nutnost měnit olej v max. 15000 km, je tu určitě daleko vyšší jistota, že motor je kvalitně mazán po celou dobu olej. náplně.

Jelikož jsem za auto dal nemalé peníze, myslím že zavedením LL olejů a jejich následné výměny motorům škodí a na peněžence to pozná hlavně spotřebitel a to všem hlavně výrobcům v nemalé míře maximálně vyhovuje.

Někdo může odpovědět, tak si nastav pevné intervaly výměny oleje a necpi tam LL oleje. Má plně pravdu a také tak z lásky k motoru a hlavně jeho životnosti udělám hned při první prohlídce. Jenom mě mrzí, že jsem v podstatě s novým vozem jezdil v těchto vedrech s né dobře specifikovaným olejem a o to více mě mrzí, že tento olej dodal výrobce.

Ale bohužel jestli jsem motoru ublížil či ne - to se pozná až za nějaký čas a tak se také koloběh uzavře - auto půjde a nebo nepůjde tam, kam původně mělo jít - do firemního servisu a já zase zaplatím penízky ,aby mě můj miláček sloužit a hlavně jezdil. Tady je malá ukázka chytrosti výrobce - špatnou olej. náplní se nic tak rychle nepokazí, jenom se auto popostrčí, aby bylo dříve v servisu. A ty motoristo plať . Ať žijou lehkoběžné oleje a výměny až do 30000 km !!!!.

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od mira19 »

ahoj mam 1.2 77kw a teploty oleje stejne a to same sem mel i u stareho scirocca pred lety tak je to asi normalni

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od KJirka »

jestli ty o tom Jardo zbytečně moc nepřemejšlíš :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od lifter »

Nad teplotu oleja 110 stupňov som sa dostal len pri jazde cez horské priechody s využitím potenciálu motora a auta po zohľadnení možností vodiča.

Pri menšom motore nemám info, keďže teplomer oleja mám v prvom aute.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od KJirka »

nad 110°C se běžně dostanu i v normálním provozu za chladnějšího počasí. Pokud má auto v pořádku chladicí systém, tak si s tím ten motor hravě poradí. Vymejšlíte něco, co už tu desítky let existuje.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od eauto1.cz »

jarda.j. píše:K.Jirka

si myslím, že tyto oleje jsou voleny hlavně z důvodu menšího průtokového odporu v mazacích traktech a tím i dosažení hlavně co nejnižší spotřeby . A to je to co se mě prostě nelíbí - jsem přesvědčen, že v těchto vedrech co byly, tedy 35C i výše, mazací schopnost, hlavně střihová stabilita oleje 5W - 30 určitě na hranici mazatelnosti, a to už se vůbec nebavím o kvalitě oleje, když tam má být až 30 000 km, což je také jak to vypadá jeden veliký nesmysl.

Nechci kolem toho dělat vědu, už se toho popsalo hodně , ale výrobce by měl počítat i s touto eventualitou a plnit vozy oleje 0W-40 nebo 5W - 40 a bylo by vše celkem pokryto. Jenže LL oleje poslední dobou jsou ve fóru - výrobci se předhánějí v co největším km náběhu - ale my spotřebitelé-motoristé na tom proděláváme - hlavně finančně. Podle mne je nutnost měnit olej v max. 15000 km, je tu určitě daleko vyšší jistota, že motor je kvalitně mazán po celou dobu olej. náplně.

Někdo může odpovědět, tak si nastav pevné intervaly výměny oleje a necpi tam LL oleje. Má plně pravdu a také tak z lásky k motoru a hlavně jeho životnosti udělám hned při první prohlídce. Jenom mě mrzí, že jsem v podstatě s novým vozem jezdil v těchto vedrech s né dobře specifikovaným olejem a o to více mě mrzí, že tento olej dodal výrobce.

Ale bohužel jestli jsem motoru ublížil či ne - to se pozná až za nějaký čas a tak se také koloběh uzavře - auto půjde a nebo nepůjde tam, kam původně mělo jít - do firemního servisu a já zase zaplatím penízky ,aby mě můj miláček sloužit a hlavně jezdil. Tady je malá ukázka chytrosti výrobce - špatnou olej. náplní se nic tak rychle nepokazí, jenom se auto popostrčí, aby bylo dříve v servisu. A ty motoristo plať . Ať žijou lehkoběžné oleje a výměny až do 30000 km !!!!.

Můžeš zajet na diagnostiku a ověřit, zda je vše OK.
Voda až 115 a olej 135 stupňů celsia, zejména dlouhé táhlé kopce pod zatížením (přívěs)
Rozhodně to je hodnota, která tam je jen pár minut, a na vrcholu kopce jde okamžitě dolů, ale tohle jsou hodnoty, když jsou venkovní teploty okolo 35 stupňů celsia.
Nebo typicky, kdo jezdí velmi rychle, tak ví...
Kdybys měl Bentley, věděl bys, že voda do 120 st. celsia a olej do asi 140 st. celsia jsou ještě OK( V8 V12)

5W40 nesplňuje ani 507.00 ano 504.00. Tady není o čem diskutovat.
Ony ty oleje musí umět nejen mazat motor a turba ale i rychlá doba uvedení motoru do ideální teploty a jsou zohledněny i emise (KAT SCR FAP DPF AdBlue a hlavně LL)

Nejrozumnější (dnešní auta již nemohou používat kromě 507.00 i alternativní oleje, jako bylo kdysi, že jsi dával 505.01/00) je mít nastaven LL a sledovat, zda tě nevyzve na výměnu oleje náhodou dříve, než nastane 15.000 a když nastane 15.000 tak olejový servis stejně provádět a to po max 1 roce né dvou letech a ještě zvážit, když je prašné prostředí a netankuješ naftu bez MĚŘO a vyššího podílu síry, tak zda by nebylo vhodné ten interval zkrátit rovnou na 7500km.
Proč:
I LL (s MAXIMEM na 50.000) tě pošle na výměnu oleje v extrému po 8000km, pokud k tomu bude důvod (náročný provoz)
maximum neznamená, že jej dosáhneš. To je možnost pro Ty, kdo jezdí v ideálních podmínkách.

Nejsou pouze LL a pevný 15.000:
Lze aplikovat zkrácené intervaly na pevné výměny oleje, jak je ostatně pro prašné regiony a regiony s hoší kvalitou paliva, dávno stanoveno: z 15.000 zkráceno na 7.500km.

A je otázkou, zda MĚŘO okolo 7%, a i když máš palivo bez, tak ta síra, co je v CZ naftě, nesplňuje ty podmínky na nekvalitní palivo, a zkrácené intervaly v CZ celoročně...

K tomu chlazení:
Pro teplejší regiony jsou jiné termostaty (otvírají dříve, např né 87 ale 84 st celsia)
Potom je to řízení rychlosti sahary, ty bys vyžadoval , aby auto v létě v 87 chladilo na max výkon a v zimě na 87 ještě nechladilo na max, abys si mohl i dobře zatopit.
To by musela mít kalendář, který mají jen Audi jednotky a některé dražší VW
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 06.09.2015 23:57, celkem upraveno 1 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od ferda25 »

Zajímavé čtení od eauto.....tomu opravdu všemu věříš co píšeš???
Tahle věta mě opravdu dostala:
To by musela mít kalendář, který mají jen Audi jednotky a některé dražší VW

Pak se divím co vykládají v servisu za bludy.....

radim1234
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 19.10.2014 16:08

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - jízda v 35 C vedrech- dálniční provoz

Příspěvek od radim1234 »

Datum je tak nějak to první co tam svítí a to teda nemám rozhodně dražší VW ale taky nevím, jestli datum=kalendář,protože nevím, cos tím myslel.
pracovní G VII Sportsvan 1,4 TSI (92 kW), DSG, xenon,Composition Media,ergoactive,bílá 2015
domácí O III Scout 2.0 TDI, DSG, full option, bílá 2015

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“