Porucha zadních světel.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

Ahoj,
mám dotaz ohledně poruchy na zadních světlech, která se mi dnes objevila.

1. Když rozsvítím, po chvíli se mi rozsvítí i pravá zadní couvačka, levá se rozsvítí, jen když zařadím spátečku.
2. Občas se mi rozsvítí na palubce porucha zadního pravého obrysového světla, někdy se to nerozsvítí a někdy to časem zhasne samo.
3. Zdá se mi, že zadní světla svítí nějak málo, ale to může být jen pocit z toho, že vím, že je něco rozbité.

Nevíte někdo co s tím? Auto není bourané. Passat CC 2009 2.0 TSI.

Mě to připadá, jako nějaké šlusnuté relátko...

Dík za nápady!
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

Nikdo neví? A víte někdo, kde se nachází relé co spínají zadní světla? Rád bych ho zkusil vyndat a popř. vyměnit.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od Currahee »

To nebude relé, ale špatné ukostření PZ lampy. Proto se ti to kostří přes vlákno žárovky a ta žhaví. Zkus hodit drátem bypass na kostru lampy a kastli. Jestli to bude Ok, tak hledej vadný kostřící bod nebo sežraný konektor :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

Currahee píše:To nebude relé, ale špatné ukostření PZ lampy. Proto se ti to kostří přes vlákno žárovky a ta žhaví. Zkus hodit drátem bypass na kostru lampy a kastli. Jestli to bude Ok, tak hledej vadný kostřící bod nebo sežraný konektor :wink:
Tomu bych věřil, kdyby to svítilo hned se zadními světly. Ale protože to začne svítit asi až po 15s po zadních světlech (navíc slyším přesně v té době cvaknutí relé), tak bych to právě hádal na to relé. Konektory jsem projel na všech zadních světlech, rozpojil je a pořád to blblo.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od KJirka »

někdo tady v minulosti psal o přelámaným kabelovým svazku na boku kufru. Osobně ani nevím, kde přesně bych to hledal, ale prý tam dochází díky otevírání a zavírání k tolika cyklům ohybu, že to jednoho dne nevydrží.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

KJirka píše:někdo tady v minulosti psal o přelámaným kabelovým svazku na boku kufru. Osobně ani nevím, kde přesně bych to hledal, ale prý tam dochází díky otevírání a zavírání k tolika cyklům ohybu, že to jednoho dne nevydrží.
Tak alespoň budu vědět, kam věnovat svou pozornost...
Dík...
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od denis.82 »

hlavne nezapomen tuhle zavadu opet doplnit do sve recenze!!! :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

denis.82 píše:hlavne nezapomen tuhle zavadu opet doplnit do sve recenze!!! :laugh:
Doplním, až bude jasné, co to bylo.... Žádný strach. ;-)
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od KJirka »

no upřímně Tomogo, s odstupem času se názorově dost přikláním k tomu, co jsi o jakosti VW napsal. Asi bych to napsal jinak, ale ve výsledku dost podobně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

KJirka píše:no upřímně Tomogo, s odstupem času se názorově dost přikláním k tomu, co jsi o jakosti VW napsal. Asi bych to napsal jinak, ale ve výsledku dost podobně.
No povídej, člověka to potěší, když slyší o neštěstí... Můžeme založit nové vlákno nespokojených s VW :-D
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od KJirka »

tady je toho napsáno dost. Ale jen tedy co se měnilo: potah sedadla řidiče (stále se svlíkal), boční lišty dveří (důlková koroze, ty jsem neuhádal, ale na výměnu jsou), xenon výbojka (po pár km praskla. S velkýma kecama, ale nakonec vyměnili), DSG (tekl olej, podle mě stačilo přetěsnit, ale oni to neumí, tak radši vymění převodovku za 115 t.) turbo (prý vůle, měněno z jejich iniciativy na kulanci), trubka vedení zpětných spalin (prasklý vlnovec), těsnění pod výfuk svody (vyfouklo a dělalo to kravál), těsnění DPF (prý taky netěsnil, ale tam tomu moc nevěřím), čidlo teploty spalin (odešlo po záruce) a možná jsem na něco zapomněl. No a za zmíňku určitě stojí i první sada gum, která zmizela asi po 17 t. tak, že byly na výměnu. O nějaké reklamaci opět nechtěl nikdo ani slyšet. Mimo soutěž mi bylo řečeno, že první sada bývá z horší levnější směsi, aby se ušetřilo. Protože se mi totéž stalo na Oct. II, jsm si jist, že to tak je. Ale tohle jsou postřehy nejen moje, ale i dalších kolegů tady.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od tomogo »

Jak to tak čtu, já mám proti tobě úplně skvělý auto ;-)
Za mě už VW nikdy! Snažím se toto dojezdit, ale už jsem silně nakloněn prodat tu šunku a koupit nějaký starý střep u kterého mě nebude nějaká porucha štvát.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Porucha zadních světel.

Příspěvek od KJirka »

no tak já v podstatě platil teď jen výměnu toho čidla a práci s výměnou turba. Jinak to šlo všechno za VW. Ale serou mě třeba ty lišty, který vypadaj fakt hnusně. Levou stranu mám vyměněnou, protože jsem si namáčknul o sloupek svoje dveře a kvůli laku se musela sundat i zadní lišta. Tak bych potřeboval vyměnit i tu pravou stranu. Ono to zase tolik nestojí, ale štve mě, že se s tebou budou do krve handrkovat kvůli pár korunám a bez mrknutí oka mění DSG nebo turbo, což je dohromady skoro 150 t.. To nepochopíš. Jinak mám alespoň výhodu v tom, že mi uvnitř nikde nic neskřípe, nevrže, neklepe. Po této stránce je to o.k., stejně jako bylo to starší CC.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“