jaký olej 2.0 TDI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od rakosnicek23 »

KJirka píše:Připomínáš mi mého šváru : mám to auto koupit ? Ne, to rozhodně nekupuj ! Tak jde a koupí ho.
Jak dědeček měnil, až vyměnil


Koupal se bohatý kupec v řece, dostal se do hlubiny a tonul. Šel mimo stařík, sedláček-sivoušek, uslyšel křik, přispěchal a kupce z vody vytáhl. Kupec nevěděl, jak se staříkovi odsloužiti: pozval ho k sobě do města, pohostil ho skvěle a daroval mu kus zlata jako koňská hlava.
Vzal zlato sedlák a šel domů, a naproti němu koňař celé stádo koni žene: "Vítej, staříku, odkud tě bůh vede?" - "Z města od bohatého kupce." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "Dej mi zlato a vyber si nejlepšího koně!" - Vybral si stařík nejlepšího koně, poděkoval a šel svou cestou.
Jde stařík, a naproti němu pastucha voly žene: "Vítej, staříku, odkud tě bůh vede?" - "Z města od kupce." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem ho za koně!" - "Vyměň mi koně za vola, kterého chceš!" - Stařík vybral si vola, poděkoval a šel svou cestou.
Jde stařeček, a naproti němu ovčák žene ovčí stádo: "Vítej, stařečku, odkud tě bůh vede?" - "Od bohatého kupce z města." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem za koně." - "A kůň kde?" - "Vyměnil jsem za vola." - "Vyměň mi vola za berana, kterého chceš!" - Vzal stařík nejlepšího berana, poděkoval a šel svou cestou.
Jde stařík, a naproti němu pastýř žene vepře: "Vítej, staříku, kdes byl?" - "V městě, u bohatého kupce." - "Co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem za koně." - "A kůň kde?" - "Vyměnil jsem za vola." - "A vůl kde? - "Vyměnil jsem za berana." - "Dej mi berana a vezmi si nejlepšího vepře?" - Vybral si stařík vepříka, poděkoval pastýřovi a šel svou cestou.
Jde stařík, a naproti němu podomní obchodník s košem na zádech: "Vítej, staříku! Odkud jdeš?" - "Od kupce, z města." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem za koně." - "A kůň kde?" - "Vyměnil jsem za vola." - "A vůl kde?" - "Vyměnil jsem za berana." - "A beran kde? - "Vyměnil jsem za vepře." - "Vyměň mi vepříka za jehlu a vyber si, kterou chceš." - Vybral si stařík nejpěknější jehlu, poděkoval a šel domů. Přišel stařík domů, přelézal přes plot a ztratil jehlu.
Vyběhla stařenka naproti starouškovi: "Ach můj holoubku! Já bych se tu bez tebe byla utrápila. Nu, vypravuj, byls u kupce?" - "Byl." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Proměnil jsem ho za koně." - "A kůň kde?" - "Proměnil jsem za vola." - "A kde vůl?" - "Proměnil jsem za berana." - "A beran kde?" - "Proměnil jsem za vepříka." - "A vepřík kde?" - "Proměnil jsem za jehlu. Chtěl jsem ti, stařenko, přinésti dáreček, přelézal jsem přes plot a ztratil jehlu." - "Nu, chválabohu, můj holoubku, žes ty sám ses vrátil. Pojďme do jizby večeřet!"
A nyní žijou staroušek se staruškou šťastni i bez zlata.
(edit: A nyní žijí staroušek s passatem šťastni i bez 5w40)
Naposledy upravil(a) rakosnicek23 dne 15.10.2015 20:32, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Qido »

Ty jsi fakt marnej chlape.
Kup přesně dle specifikace a proboha nevymýšlej 3,14čoviny. A kup Castrol, Shell, Aral nebo OMV, ale tobě by asi vyhovoval nejvíce stolní fritovací, že?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od sharik4x4 »

Krásná pohádka,ale chlapec má tvrdou hlavu a tak si jde svojí cestou. A nedá si říct a nedá. :laugh:

mirjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.01.2014 23:09

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od mirjak »

a co tak Motul Specific 507 00 5w-30, pouziva niekto? doteraz som tam mal shell helix ultra 5w-30 AV-L, menim po 10tis. km
Passat Variant 3C, CBAB, 4M, 2008

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Qido »

Shell helix ultra 5w-30 AV-L a až doma jsem zjistil, že je to polosyntetika. Takže šup zpátky a jezdím Shell Helix Ultra ECT (dříve Ultra Extra). Tobě radím to samé....

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Nemo »

Ja na svojom Quido jazdím na tento shell a v pohode, samozrejme mením skorej ako po 30 000 :laugh:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Qido »

Nikdo neříká, že je špatný. Ale věděl jsem, že moje auto než jsem ho koupil jezdilo na syntetiku Shell, takže jsem v tom pokračoval....
Nejsem olejář a polosyntetika má nějaké opodstatnění, ale primárně proč vyvinuli polosyntetické oleje byla cena....

Uživatelský avatar
Gury009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.04.2015 21:46
Bydliště: Suchdol nad Odrou

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Gury009 »

sharik4x4 píše:Krásná pohádka,ale chlapec má tvrdou hlavu a tak si jde svojí cestou. A nedá si říct a nedá. :laugh:
Nemám tušení co tady řešíte,když jsem napsal že jsem ten motul 5W-40 prodal a koupil přesně podle specifikace 504/507
Valvoline 5W-30 C3.
Někdo třeba jde hlavou proti zdi,ale je dobré když ví kdy couvnout. :fool: :tongue:

kabik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2009 10:18

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od kabik »

Qido píše:Shell helix ultra 5w-30 AV-L a až doma jsem zjistil, že je to polosyntetika. Takže šup zpátky a jezdím Shell Helix Ultra ECT (dříve Ultra Extra). Tobě radím to samé....
Pokud se nepletu, tak zmiňovaný olej je plná syntetika a ne polosyntetika a níže je doporučení:


Helix Ultra AV-L 5W-30 (dnes Helix Ultra Professional AV-L 5W-30) je specialita šitá na míru požadavkům koncernu VW a proto jde o olej používaný především ve značkových servisech. Helix Ultra Extra 5W-30 (dnes Helix Ultra ECT 5W-30) je olej více universální s širším záběrem specifikací různých výrobců určený především pro servisy, kam jezdí automobily mnoha rozdílných značek.
Oba tyto oleje lze použít ve Vašem voze (VW CC).

S pozdravem/Best regards

Jiří ČERMÁK

Technical department

Walmsley enterprises international spol. s r.o.

oficiální dovozce olejů a maziv Shell

Tel: +420 737 272 835

Skype: jiri.cermak.am

e-mail: Jiri.Cermak@automaxeurope.com

web: http://www.automaxeurope.com" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC - 2.0 TDI CR 103 kW, Candy White, 7/2012

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Qido »

Není to úplně pravda.
Ty kecy od managera ani nekomentuji. Vypovídající hodnota 0.

Ultra ECT (dříve extra) byl a je plně syntetický.
Ultra Pro (dříve AV-L) tam je to trochu složitější. Když jsem ho před lety kupoval, bylo na něm něco napsáno ve smyslu: založeno na plně syntetické technologii, což je trochu jiné slovo pro polosyntetiku. Pak byla zase ,,edice,, kdy to byla plná syntetika a teď po přejmenování je tam zase podobný plábol,, vyvinuto z plně syntetického oleje,,.
Takže ví bůh.

Ale jednoduše. Není tam napsáno, že je to Fully synthetic oil.

Nicméně. Je to všechno absurdní. nejdůležitější, je to, že splňuje normu a není to pajcovaná brečka z Polska.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od KJirka »

a čo také si Kefalín predstavujete pod tým slovom "absurdné" ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od ice_man »

Podle mě je momentálně nejlepší tento:

Castrol Edge FST Titanium 5w-30

Splňuje všechny specifikace
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

miri009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2011 18:27
Bydliště: Trutnov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od miri009 »

Je to novinka 2015, nástupce klasického Edge FST, tak by měl být dobrý, není co řešit.....
Passat CC 2011 2,0 TDi , 125 kW, DSG
Golf Sportsvan Marathon Edition 2016 1,4 TSi, 92 kW

Uživatelský avatar
Gury009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.04.2015 21:46
Bydliště: Suchdol nad Odrou

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Gury009 »

Našel jsem nějaký test,ale je takový všeobecný a kdo ví jestli pravdivý.
Přílohy
visc_.jpg
vw_aproved.jpg

mbaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 21.05.2010 07:31
Bydliště: Havířov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od mbaz »

Doted jsem pouzival olej Shell Helix AV-L 5w30, ale vyrobce u tohoto oleje zmenil specifikaci na 0w30. Jinak jsou vsechny parametry stejne. Muzu olej pouzivat?

http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 35156.html
Passat Variant B8, 2.0, 110kw, DFGA, 10/2018
Passat Variant 3C, 2.0, 103kw, BKP, 4/2007

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“