Prodej auta

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Prodej auta

Příspěvek od Max583 »

Našel jsem si na netu k prodeji Passat B7 2011. Podle fotek co mi dotyčný zaslal bylo mírně bourané na předek po srážce se zvěří. Bylo docela dobře opravené tak jsem ho koupil. Samozřejmě bez nějakých právníků, čistě na smlouvu. Bohužel jsem brzy zjistil jakou jsem udělal chybu. Auto bylo opravdu dobře připravené na prodej. Podotýkám, že než jsem si auto koupil, tak jsem zajel s ním do značkového servisu a tam jsem si ho nechal zkontrolovat. Na nic nepřišly a já byl spokojený. Při výměně brzd jsme zjistily, že je úplně hnutá zadní nápravnice - musela se komplet vyměnit. To jsme se domluvili s prodávajícím a ten mi poslal novou. Potom se zjistila špatná řídící jednotka pod volantem-výměna, kompresor klimatizace, ulomený konektor na ventilu a jen přilepený silikonem- výměna, prasklý obal turba, opět přilepený nějakým lepidlem které v těch teplotách nevydrželo - opět výměna. Prodávající mi sdělil, že ať to k němu dovezu a on mi to opraví. Má na to ze zákona prý 30 dní. To jsem samozřejmě neudělal, spojil jsem se s právníkem ale stejně to bylo na prd. Prodávající byl v právu. Takže rada na závěr - bacha od koho co kupujete a raději si opravdu k tomu vezměte právníka. Jinak to auto bylo koupený v Pardubicích od tomkakolis@seznam.cz. Tak bacha!!!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Prodej auta

Příspěvek od Ipanema »

Každý auto má kupce, když je ve vůni.
A v tom značkovém servisu pracuje bratr prodávajícího nebo jsou tak zabednění?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Prodej auta

Příspěvek od Qido »

Max583 píše:.... Prodávající mi sdělil, že ať to k němu dovezu a on mi to opraví. Má na to ze zákona prý 30 dní. To jsem samozřejmě neudělal, spojil jsem se s právníkem ale stejně to bylo na prd. Prodávající byl v právu. Takže rada na závěr - bacha od koho co kupujete a raději si opravdu k tomu vezměte právníka. Jinak to auto bylo koupený v Pardubicích od tomkakolis@seznam.cz. Tak bacha!!!
Tomu jsem nějak neporozuměl?

Proč jsi rovnou neodstoupil od smlouvy? Ty opravy jsi platil Ty nebo prodávající?

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Prodej auta

Příspěvek od denis.82 »

Max583 píše:Takže rada na závěr - bacha od koho co kupujete a raději si opravdu k tomu vezměte právníka.
Snad radeji dobreho mechanika, ne??
Tvl takovou hujdu jak to popisujes by musel poznat i slepy. To byl spis super kauf za malo penez,co. Rekl bych ze klasicke italske auto.
Misto nejakeho meilu, kterych si kazdy udela kolik chce, by bylo lepsi napsat jmeno.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Prodej auta

Příspěvek od hkr »

Na skryté vady nemáš 30 dní, ale 6 měsíců.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prodej auta

Příspěvek od KJirka »

no hoši, nechci se zastávat autorizáků, sám vím, co dovedou. Ale to, co tu kolega píše, by asi nepoznal nikdo. Jak třeba chcete odhalit ty slepený věci nebo jednotku, byla-li při prodeji funkční. Prostě to v okamžiku prodeje funguje a fertig. Jedině snad ta hnutá náprava by mohla být vidět, ale taky nemusela. Takže dělat z toho nějaký moudrý závěry, že kupující je blbec nebo tak něco, to bych si teda netroufal. Mě spíš vrtá v hlavě, co to je za podivný závady. To spíš ukazuje na nějakou větší ránu, kdy se to všechno muselo odstrojit a pak zase poskládat zpátky. To se pak lámou konektory apod. Třeba to tak není, ale rozhodně bych si, pokud jsi to Maxi neudělal, změřil celou karoserii s ohledem na hloubku laku. To poví hodně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta

Příspěvek od Lukkii »

Přesně tak - prostě pešek. Abys odhalil tyhle prasárny, musel bys rozebrat pomalu celý auto. Neodhalíš to ani v ELSE, samozřejmě.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Prodej auta

Příspěvek od Max583 »

V tom je právě ten problém to byly závady které se objevily po3 měsících. a takový, že bys musel rozebrat půl auta abys na ně přišel. Jo samo záruka 6 měsíců. Ale když mám jet někam 300km a on ti řekne mám na to 30 dní - tak co s tím. Ty bys ho tam nechal, takovýmu patlalovi.?

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prodej auta

Příspěvek od ricom »

hoši nezlobte se na mě, ale když jsem tatar a nepoznám já osobně jestli je auto cajk, tak si vezmu někoho sebou kdo to pozná, kdo má Vaga a já nevím co ještě..
a jestli někdo jede na posouzení do autorizáku tak je taky asi duchem mimo trochu..

pár aut jsem koupil už a taky se považuji za dementa technického, ale vždy jsem měl sebou nějakého šikulu..

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Prodej auta

Příspěvek od denis.82 »

Lukkii, tak v Else toho moc neodhali, to je fakt. :laugh:
Jinak zkusenosti pri prohlidkach v autorizaku jsou asi takove: 2 minuty na zvedaku, zakladni diagnostika a obcas zmereni laku (ne vsude maji pristroj). Projizdka ci detailnejsi zkoumani zadne. Prumerny vek mechanika cca 20 let (pokud to tedy neni klucina jeste v uceni).
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prodej auta

Příspěvek od KJirka »

MAXI, měřil jsi tu hloubku laku ? Jestli ne, udělej to. Nepotřebuješ vědět, kolik to má mít mikronů, ale musí to být všude stejně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Prodej auta

Příspěvek od denis.82 »

KJirka píše:MAXI, měřil jsi tu hloubku laku ? Jestli ne, udělej to. Nepotřebuješ vědět, kolik to má mít mikronů, ale musí to být všude stejně.
Jirko nevim jestli na to uz neni trochu pozde. :D
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prodej auta

Příspěvek od KJirka »

no hele možná je lepší někdy nevědět, ale být majitel, tak by mě přeci jen zajímalo, z kolika aut to někdo případně složil. To přeháním samozřejmě, ale mohlo to být třeba zkutálený přes boudu nebo tak něco. A nebo třeba ne a tím měřákem se o tom jen přesvědčí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prodej auta

Příspěvek od ricom »

a co bude mít jako hloubka laku společného s tím že koupil vyválenou mrdku ?? co když tam někdo dá originální blatníky ve stejné barvě..
jako jasný lak taky řeším ale fakt to je ten nejmenší detail co mě zajímá.. pokud to není třeba na střeše atd..

úplně jednoduše šlo toto řešit.. zaject k někomu jako je třeba tady Jirka. nebo Sharik4x4 dát jim nějakou zlatku na kafe či kakao a poprosti je o detailní prohlídku vozu..
a pokud není možnost někam zaject tak alespoň někoho podobného si vzít za úplatou sebou a trvat na tom aby se auto někde zvedlo na hever..

KJirka píše:MAXI, měřil jsi tu hloubku laku ? Jestli ne, udělej to. Nepotřebuješ vědět, kolik to má mít mikronů, ale musí to být všude stejně.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prodej auta

Příspěvek od sharik4x4 »

No já si myslím,že kupuvat bouračku bez znalostí je celkem risk.Většinou se nevyplácí.Takže pokud majitel tvrdí,že srazil zajíce,vždy si představte raději,že auto se válelo ve škarpě.Vyděl jsem auto,na které spadla ůdajně větev a nakonec to byl strom.Prostě čeština jak vyšitá.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“