Z auta se valí voda :-(

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petula2014
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 27.04.2014 12:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Z auta se valí voda :-(

Příspěvek od Petula2014 »

Ahoj měla bych prosbu...
Mám passata sedana B5 r.v. 2001 a vždycky když zaprší tak při rozjetí a hlavně při zabočení doprava nebo doleva se mi z auta valí spoustu vody ale v autě mám sucho...občas se tedy stane že když sešlápnu spojku tak přes ní mi na nohu steče trochu vody ale toť vše...Potřebovala bych poradit co udělat, zkontrolovat aby se to už nestávalo a ta voda se mi v autě nehromadila...
Předem moc děkuji za pomoc, rady, typy, návody :-)

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Z auta se valí voda :-(

Příspěvek od Goodicek »

určitě bych vyčistil odtokové kanálky pod baterkou a pod posilovačem brzd (baterka musí ven, pod posilovač se rukou dostaneš). Pokud to nikdo nikdy nedělal a určitě odtud vyndej tu gumu co tam, je, zmenšuje ten odtok na polovinu a hned je to zabordelené, u mě stačil vždycky tak měsíc a musel jsem to čistit zas. Pak může téct průchodkou táhla kapoty nebo boxem řídící jednotky (přetěsnit). Ještě co vím tak u plechu stahovačky (tam narvat silikon, někde tu byl i návod)

Nejvíc vody se může držet si myslím já, jak je baterka, tam je totiž největší prostor
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
Petula2014
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 27.04.2014 12:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Z auta se valí voda :-(

Příspěvek od Petula2014 »

Juknu se na to děkuji Ti náhodou odkaz na ten návod by si neměl viď?

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Z auta se valí voda :-(

Příspěvek od Goodicek »

Musím do práce, odpoledne na to kouknu (někde jsem tu ty obrázky viděl), nicméně mělo by stačit sundat tapec, je tam hliníkový plech a ten chce obmáznout silikonem.

Edit: tak jsem na to koukal

Obrázek

Tady jsem našel nějakej obrázek, skus ještě pročistit ty kanálky jak jsou šipky, a je potřeba buď plech stahovačky odšroubovat a pod něj dát tmel, nebo ho tam nechat a tmel dát jen na hrany, většinou to teče jak jsou ty červené ovály, nicméně bych to objel celý tmelem ten plech. le jak říkám asi to ale nebude potřeba když říkáš že je v autě sucho, to by jsi měla mokrej koberec pod nohama. Ty odtoky v motorovém prostoru to budou na 95%
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“