Kupili by ste si Passata este raz?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od ROTL »

Zdravim. Dufam, ze ma za to hned neukamenujete, ale kupili by ste si Passata na zaklade vasich skusenosti alebo skusenosti vasich znamych este raz?
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od kut »

krom vyvazovaku me nic nevadi

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Pisa »

Otázkou je, který ročník a model myslíš? :)
Já bych šel asi do čekoholiv od roku 2010 (nemusí se řešit vyvažováky jak je psáno výše) B6 a výš (B7,8). Z dieselu bych bral jedině common rail a nebo benzín.

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Archaon »

Mam najeto 90tisic a vysrala se mi prevodovka... Oprava bude tak za 15koliku... Ale i presto bych si ho (nebo A6 nebo Supa) koupil znova. Je to pohodlny, malo to zere, nikoho s tim zbytecne nedrazdim, polovina dilu je stejna ze Skodovkou takze rozumny naklady na servis, libi se mi, je to skladacka takze sem si do nej za par penez dodelal TOP vybavu (covaci kamera, dotykova navigace atd.), vsude dost dilu, mechnici se v tom relativne vyznaj... Hele uprimne - kdybych mel na auto 4mice tak si koupim Skovej Mercedes. Ale nemam na auto 4mice, takze mam Passata, je to pohodlnej rodinej sedan, a sem spokojenej.

Uživatelský avatar
petbor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.04.2015 08:40
Bydliště: Michalovce - Slovensko

Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od petbor1 »

Hmm, keď som sa pozrel teraz do účtovníctva a uvidel tu sumu?? Za 3 roky do oprav a údržby 9000€ poistky 2000€ pneumatiky 1600€ plus palivo dalších 10000€ ??? .... Keď to porovnám s daewoom ktoré som mal kedysi tak je to sakra pálka :) ale to pohodlie a najmä zvuk VR6 je úplne inde. Asi by som šiel do toho znova alebo Audi A6 s podobným motorom a výbavou.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od KJirka »

eště raz ? Raz dva :D a možná i tři :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od petryk1 »

Ja som uz pozeral na ine auta. Ale co kupit? Hmm, nie je co. A auto bez automatu uz nechcem. Babo raď. Niet co kupit, tak asi zase passat. Hmm.

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od lumpo »

Koupil, ale jedine s nejakym silnejsim motorem...precejen je to dost tezke na ty moturky co se do toho davaji...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od ppfox »

stručně a jednoduše ANO, zastávám názor že v téhle kategorii a cenové hladině je to dobré auto :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od ROTL »

No tiez neviem co kupit, ale mal by to byt kombik. Zacal som uvazovat nad Astrou J ST, co ma po chvili preslo, potom foter ma Avensis T27, dobre auto, ale take nemastne neslane, dalsi adept OII, ale vzhladovo ju fakt nemusim. Nad zabozrutmi a koreou som ani nepremyslal. Takze nakoniec to vyzera na B7 2,0tdi 103kw.Auto chcem dat doviest z DE, cena do 10tis.+dovoz atd. a rok 2011+. Najazd by sa mal pohybovat 170tis +-. Co som tu cital, tak by auto s takymto najazdom malo este par tisic spravit bez nejakych vacsich problemov(ak budem mat stasite). Auto som chcel kupit zaciatkom buduceho roka, ale momentale som zvedavy, ako dopadne vw podvod, pretoze by som bol dost nerad keby som kupil auto s 81kw namiesto 103kw a zapchatym dpf po kazdych 20tis.km. Inak co pisal petbor1, ze za 3 roky 9tis. za opravy a udrzbu ....no brrrrr.
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od ppfox »

nesrovnávej oct2 a passata B7 - to je od sebe daleko i když tady u nás (i u vás) se furt mele o tom že to jsou v podstatě stejný auta, ale nejsou, kurvwa nejsou ani omylem :mrgreen: se projeď s oct2 a pak s B7 a i hluchoslepý invalida pozná rozdíl :D

to co píše kolega nahoře o tom že dal za 3 roky čtvrt míče za opravy a údržbu...to je (bez urážky) informace k hovwnu, když se to víc nespecifikuje - není to nijak víc poruchové, než jiná auta ve stejné kategorii

a dovoz z NDR po novém roce...kdo ví no, teď asi nikdo neví jak to bude :smoke:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
petbor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.04.2015 08:40
Bydliště: Michalovce - Slovensko

Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od petbor1 »

ppfox píše:nesrovnávej oct2 a passata B7 - to je od sebe daleko i když tady u nás (i u vás) se furt mele o tom že to jsou v podstatě stejný auta, ale nejsou, kurvwa nejsou ani omylem :mrgreen: se projeď s oct2 a pak s B7 a i hluchoslepý invalida pozná rozdíl :D

to co píše kolega nahoře o tom že dal za 3 roky čtvrt míče za opravy a údržbu...to je (bez urážky) informace k hovwnu, když se to víc nespecifikuje - není to nijak víc poruchové, než jiná auta ve stejné kategorii

a dovoz z NDR po novém roce...kdo ví no, teď asi nikdo neví jak to bude :smoke:
No ono tých oprav nebolo veľa :) ... Ale ku**va drahých.

Zotrvacnik plus nejaké prkotiny 1300€ ... 2x lambda plus nejaké tesnenia to je 380 a 400€ ... Komplet nové predné brzdy 540€ manželkyn výskok obrubníkom - zadná náprava s ramenami diskom pružinami a tlmičmi 1600€ a nakoniec ma zabili rozvody s olejovým čerpadlom a nastavovačom vačky na 2600€ .... Samozrejme nejaké prehliadky a drobnosti po 200-300€ ani nerátam :D (napríklad sviečky a 6x zapaľovacie moduly)

A navštevujem len origo servis. To bude asi aj tým ? ;)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázek

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od ROTL »

petbor1 píše:
ppfox píše:nesrovnávej oct2 a passata B7 - to je od sebe daleko i když tady u nás (i u vás) se furt mele o tom že to jsou v podstatě stejný auta, ale nejsou, kurvwa nejsou ani omylem :mrgreen: se projeď s oct2 a pak s B7 a i hluchoslepý invalida pozná rozdíl :D

to co píše kolega nahoře o tom že dal za 3 roky čtvrt míče za opravy a údržbu...to je (bez urážky) informace k hovwnu, když se to víc nespecifikuje - není to nijak víc poruchové, než jiná auta ve stejné kategorii

a dovoz z NDR po novém roce...kdo ví no, teď asi nikdo neví jak to bude :smoke:
No ono tých oprav nebolo veľa :) ... Ale ku**va drahých.

Zotrvacnik plus nejaké prkotiny 1300€ ... 2x lambda plus nejaké tesnenia to je 380 a 400€ ... Komplet nové predné brzdy 540€ manželkyn výskok obrubníkom - zadná náprava s ramenami diskom pružinami a tlmičmi 1600€ a nakoniec ma zabili rozvody s olejovým čerpadlom a nastavovačom vačky na 2600€ .... Samozrejme nejaké prehliadky a drobnosti po 200-300€ ani nerátam :D (napríklad sviečky a 6x zapaľovacie moduly)

A navštevujem len origo servis. To bude asi aj tým ? ;)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
akoze klobuk dolu, po tomto povedat, ze by som si to auto kupil este raz:). Pre mna dost velky nezvyk takto investovat, pretoze ako som pisal foter ma avensisa 2010+ nissan alemera 2001, ja mam starucku toyotu carinu E 1994 a mimo spotrebak sa do tych aut dokopy investovalo max 500,-. No ja uz osm prejaponcovany a chel by som skusit nieco ine, tak dufam, ze sa nepopalim.
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Archaon »

Vykasli se na diesel. Hlavne pokud kupujes ojetinu. Financne se ti to nevyplati tech par korun co usetris (mozna) na benzinu nastrkas do oprav. Nafta patri do kamen :mrgreen: Bud Passat nebo Mondeo v tyhle cene nic jinyho srovnatelnyho neni. Superby sou drahy jako prase. Mozna este 5kovy BMW v kombajnu ale zase provoz bude drazsi.

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od mysacek »

Tak se take pridam se svym nazorem, i kdyz neni tak uplne mainstream....
Ano, do Passata bych sel znova. Za poslednich pet let jsem jenom tankoval a menil olej, takze se mi to nastradalo, ted jsem menil ramena, ceka mne zadni naprava - tlumice, vymenim i pruziny, desticky a i kotouce. Na druhou stranu jsem nemel nikdy problem s vahou vzduchu. Menil jsem remen s kladkou, pac piskaly. Spojka dvouhmota origo a po 230t. km stale ok a to brzdim motorem. Bydlim v tropech, takze mi docela hroznym zpusobem odchazi interier, ale to jinym znackam odchazi i vic.
Je trosku nefer pocitat bouracky do nakladu, pac to by mne taky vyskocilo. Zadni naprava, kamos mi prorazil vanu a zadrel turbo, predni kolo se v zatacce oprlo o obrubak a podobne, to se stava, ale to jsou naklady na blbost a ne na auto.
Mne se moc libila spotreba a ta brutalitka toho PD motoru, kdyz zatahne turbo :-D
Jednoznacny plus je dostupnost levnych a kvalitnich dilu z aftermarketu, clenska zakladna tohot fora, ktera se proste v tech autech hrabe a rozumi jim, diagnostika, nebojim se rici, ze koncern ma nejvymakanejsi diagnostiku. Je to lidove auto, nikoho s passate nenastves. Zapory se mi hledaji spatne.
Co se tyka motoru.... Potreboval jsem v lete koupit auto na jezdeni po Evrope. Chtel jsem neco, co nebude problemove, takze atmosfera benzin. Chtel jsem neco na vetsi streky, takze sestivalec. Nakonec jsem teda koupil Volvo, coz je teda jen petivalec, ale po tech vic nez deseti letech stravenych s dyzlama je to pekny. Jsem starsi, tak nezavodim, zvuk to ma hezkej, na dalnici to upaluje nadherne. Ale ten servis. Vysralo se mi po dvou tejdnech ovladani ve dverich ridice, takze nestahuji okynka, nesteluji se zrcatka a tak dal. Vymana ovladace a naprogramovani v servisu cca 9 t. Kc. Trochu drahy, ne? Prej " jo pane, to je premijova znacka". Kuvwa u mne premijova znamena bezpecna a spolehliva a ne jenom predrazena.
Takze ja bych Pasika klidne znovu, byl problem v tom, ze se mi proste 3C hrube nelibil, ale ted to zase napravili. A z motorizace bych sel rozhodne do benalu a pokud bych jezdil hodne, dal bych tam LPG.
Jinak podle mne.. dobry auta se delaly v letech 2000-2004 lepsi nebudou, tak dokud je nevymetou ekologove z cest, nechal bych je jezdit.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“