Zadní brzdový třmen opravná sada

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Squeeze »

Dobrý den, po prohledání tohoto fóra a zbytku internetu jsem nedošel k požadovanému závěru tak se ptám osobně.

Svítí mí oranžové P když jsem to připojil na diagnostiku tak mi to hlásí Odpor na pravé brzdě (zadní Elektrická ručka) došli jsme tedy k závěru že bude zarezlý pístek tak to dělá problémy (už mě to jednou nechtělo pustit z práce tak pro jistotu nebrzdím)

A zde přichází problém: když se snažím najít opravárenskou sadu s pístem tak to hledá 2 průměry 38 a 41 pro vůz Vw passat 1.9 Tdi 77 kw (Sedan) nemáte někdo zkušenost jak poznat velikost pístku aniž bych musel sundávat brzdový třmen?

Dělal jsem to už v předu a tam samozřejmě taky 2 velikosti není mi jasné proč, tak jsem objednal tu větší tuším že bylo 56 a 54 no a samozřejmě to byla ta menší takže auto se rozdělávalo 2x + jsem hradil 3x poštovné a tomu bych se chtěl vyhnout :) (v předu mám opravárenskou sadu brzdového třmene Frenkit)

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od KJirka »

cokoliv se dílů na autě týká, poznáš zaručeně podle VIN, v konzultaci s ETKOU.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Squeeze »

Díky zkusím to pohledat ale kdyby jste tu někdo věděl atd tak ještě napište děkuji

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Jirka. »

Passat 38mm. Ale opravná sada je ti k h.vnu, potřebuješ hlavně motorek. U mě vyjde komplet nový i s výměnou na 3500kč. Je to už ten novější typ co se nesere.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Squeeze »

když mě funguje, pouze to hlásí odpor, ani na sobě nemá pravděpodobně viditelnou prasklinu když jsem to měl zdvižené, ale opkud by to fakt byla závada motorku tak to stejně musí pár měsícu ještě počkat :D

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Jirka. »

Viděl jsem hada sr*t, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, vole, ale
zatuhlej pístek u 3C jsem teda ještě neviděl. Ale jestli tam není prasklina tak to zkus, případně se jako úplně první podívej na konektor, jestli nějakej expert nevyndal těsnící gumičku, aby to šlo dobře zacvakonout.

Problém je, že když najedeš určitý počet KM aniž bys použil ručku, tak se ti sama po jízdě zatáhne, aby nezatuhla, tak raději voz 30torx sebou :wink:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od petryk1 »

...pozor, stihacku som uz videl cuvat... herrier - bitevni letoun... :)

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od denis.82 »

Jako Jirka byl vtipny, to kazdopadne, ale jeste vic me pobavil kolega s vetou....
Squeeze píše:ale opkud by to fakt byla závada motorku tak to stejně musí pár měsícu ještě počkat :D
RS6 Performance 445kw

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Squeeze »

jojo jen se směj "kolego" až tu budeš příště s něčím brečet tak se ti to vrati ;)

nicméně, v předu jsem zatuhlý pístek měl byla zteřelá prachovka a když jsem vyndal pístek tak měl nasobě porezlý prstenec takže se nezasunul úplně celý, a auto celo ucestu na 50% brzdilo a na brzdě byla šílená teplota byl jsem rád že to neměnilo barvy a nezkroutil se. proto předpokládám podobný problém vzadu, a řekl bych že motorek buďto pujde nebo ne, ne? to by mi to nehlásilo Odpor na parkovací brzdě. + pravá strana se zabržďuje i odbrežduje o 5s déle což by neměl být problem motorku vpodle mě jako laika

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Jirka. »

Pokud byla roztržená prachovka, tak ti jí roztrhl nějaký vůl který naposled měnil brzdy a snažil se zasunovat pístek sikovkama. Na takhle novém autě naštěstí ještě prachovky samy nepuchří. Odpor ti to právě napíše protože zatuhly motorek má větší odběr proudu. Ale uvidíš sám.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od Hrasko »

Squeeze píše:jojo jen se směj "kolego" až tu budeš příště s něčím brečet tak se ti to vrati ;)

nicméně, v předu jsem zatuhlý pístek měl byla zteřelá prachovka a když jsem vyndal pístek tak měl nasobě porezlý prstenec takže se nezasunul úplně celý, a auto celo ucestu na 50% brzdilo a na brzdě byla šílená teplota byl jsem rád že to neměnilo barvy a nezkroutil se. proto předpokládám podobný problém vzadu, a řekl bych že motorek buďto pujde nebo ne, ne? to by mi to nehlásilo Odpor na parkovací brzdě. + pravá strana se zabržďuje i odbrežduje o 5s déle což by neměl být problem motorku vpodle mě jako laika
denis.82 ti chcel povedat, ze chodit s takou zavadou sa da od rana do vecera , nie to este dalsi den. Jemu sa to nevrati. Lebo sa stara o to co ho pali hned :idea: :drinks:
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od hkr »

Tak takovejch na odtahovkach s kouslou brzdou tu uz bylo :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: Zadní brzdový třmen opravná sada

Příspěvek od MARTANEK33 »

Pánové, chtěl jsem se jen zeptat ohledně výměny pístu na zadních brzdách? Na předních jsem teďka nedávno měnil obě strany, jelikož prachovky byly KO a kola se dost ohřívali, tam se vše vyměnilo a vše už ok, ale jak je to v zadku? Tam je elektronická brzda, tak se chci jen zeptat, jestli stačí prvně odmontovat motorek ( ručně ) a pak vytlačit píst, dát nový nebo se to musí udělat jinak? Jinak mám b6 2.0 tdi 125 kw CR 2008 a najeto už skoro 215tisíc, tak předpokládám, že se zadky taky časem ozvou na výměnu. Dík za rady.
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“