Kupili by ste si Passata este raz?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Arrivo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2014 16:14

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Arrivo »

Tak já se teda taky přidám. Mám třetího passata po sobě, vždy byla funglovka. B6 rv. 2006,B6 rv.2009 a v loni jsem pořídil B7. Při reklamacích druhé B6 jsem se zaříkával passata již nikdy, ale nějak to bylo vše v záruce vychytáno a z autem jsem najezdil 200 tisíc km. Tak jsem v loni vzal B7 díky super ceně. Auto je dobré, jen mě strašně vytáčí zpracování interiéru, pořád někde něco klepe a vrže. Toť jediná výtka.Jinak mám teď na něm najet 64000km. Garančky jsou za relativně rozumné peníze, pojistky taky. Provozní náklady jsou OK. Jestli za pár let půjdu ještě do passata, uvidím dle možností a nabídek.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od KJirka »

co furt máte s těma zvukama vevnitř. Mám druhý CC a v žádným mi nic nevrzalo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Arrivo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2014 16:14

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Arrivo »

KJirka píše:co furt máte s těma zvukama vevnitř. Mám druhý CC a v žádným mi nic nevrzalo.
Tak to Ti gratuluji, když jedu po kostkách je to děs... Objednám se do servisu na záruku čekám měsíc, oni provedou opravu a během měsíce začne rachotit něco jiného. Pokud jsi v tom autě hodně často , tak je to k zbláznění....

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od KJirka »

zkus jezdit tam, kde nejsou kostky. Na nich se uvolní i to, co původně drželo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Arrivo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2014 16:14

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Arrivo »

Jo, že by jsem změnil bydliště..... Nevíte někdo o dobrém servisu vw, který by to na záruku pořádně vychytal? Tak nedrnčí manželčina fábie, která má 10 let a najeto 220 tis.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Kwapo »

mysacek píše:Tak se take pridam se svym nazorem, i kdyz neni tak uplne mainstream....
Sorry, ale tady je řeč o Passatu 3C/CC a jestli to dobře chápu (podle podpisu), tak ty máš ještě B5.5 což je něco celkem dost jiného.

Ale abych nemluvil jen tak do větru. Otec má Passata 3C (2008) a myslím, že by do něj šel znovu. Za 7 let co ho má, ho to auto nikdy
nenechalo ve štychu. První nákladné opravy byly až letos (při nájezdu 280.000) a to DPF, spojka, repas převodovky. Jinak ve 150 mu
na svolávačku měnili vstřiky a ještě v záruce palivové čerpadlo. Jinak kromě vlastních blbostí (rozbité zadní světlo od vozíku) snad nic.
Ještě tedy tlačítko ruční brzdy a za ty roky 2x výbojka v xenonu. Jinak opravdu nic. Nepočítáme li tedy spotřební materiál jako naftu,
gumy, brzdy, rozvody, kapaliny a filtry. Auto má prostě sloužit a tohle slouží velice dobře. Nemá ho jako show car jako mnozí z vás, ale jako pracovní
auto, kam se vleze svářečka, lahev s plynem a nějakej ten maetriál. Ale taky s ním není ostuda přijet na jednání v obleku. A vzhledem k
motorizaci (125 Kw) není ani brzda provozu.

A vím, že by do něj za ty prachy šel rád znovu. :good:

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od hkr »

Já zatím najeto 191tkm, auto mám od 135tkm a mám k němu kompletní historii. Je to 11/2006 BKP ve 4M. VIN MY je 2007

Auto bylo dvakrát lehce bourané, takže toto vynechám.

Serviska dává info o výměně hlavy, vadném vstřiku, problémem se spínací skříní a tlačítko ruční brzdy. Já s autem neměl v podstatě žádný problém zatím. Vstřiky na svolávačku a řj xenonu jo a ještě dva pípáky, jeden přední a jeden zadní. Ostatní věci už jsou jen prevence - tlumiče, uložení přední i zadní nápravy, spojka sada, výbojky a motorky ruční brzdy.

Za mě dobrý auto, jede to super (ve srovnání s Fordama a Toyotama z téhož ročníku je to nebe a dudy - Mondeo lepší podvozek, jinak na píču, japonec uplně tragickej, tedy Avensis), servis mě zase tolik nestál a že by mě to někde nechalo, to taky ne. Koupil bych znova, tedy příště budu pokukovat po 6válu u audi/bmw, ale s mými finančními možnostmi nejspíš zase skončím u passata.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od klasek »

Za mě teda passata už ne. Není to tim, že bych byl zaujatej, ale prostě stará pravda, auta do roku max 2002.

Musim říct, že v pohodlnějšim autě jsem sice ještě neseděl, svezení je to příjemný a svižný. Bohužel na můj vkus je tam až moc elektroniky a nenávidim tu elektrickou ručku. Ze svého pasatího okolí musim konstatovat, že když se k tomu člověk chová slušně a pravidelně jej udržuje, tak to vydrží nesmysl.

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od kelly01 »

Koupil, ale pouze 81kw pětikvalt s nájezdem do 100000km a nechal si ho až do smrti :D
Můj jsem prodával v 650 nebo700000km(r.v 1998), už si to přesně nepamatuji a pořád bych ho měl raději než stávající 96kw..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od KJirka »

už se chystáš umřít ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
jfruhauf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.11.2014 19:37
Bydliště: Písek

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od jfruhauf »

Zdravím,
měl jsem 3 roky od strejdy koupeny B6 2.0TDI PD highline a prodal jsem ho ve 250 000km známýmu bez větších investic (pouze setrvacnik začal zlobit-ale to byla od 150 -> 250km jedina vec, ktera se na autě musela delat). Zažil jsem s nim tolik skvělých vyletu, dovoleny ch apod. Bez jedine ztráty květinky.

Tento týden jsem si přivezl z DE B7 2.0TDI 103 kw highline a jsem zase nadsenej. Je ve skvělém stavu při 140 000km a navíc je to kousek s panorama oknem a plnou palbou. Já na passat proste nedám dopustit, pro me za slušnou cenu nadprůměrný vůz.

Asi jsem divnej, ve všech testech ho hodnoti jako vzhledove nudný vuz, ale pro me je to vse tam kde má byt, designove povedeny, Kazda věc má prostě svuj smysl v tom aute.

Za sebe jednoznačne doporucuju, ale každý má prostě jiný vkus a nazor.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od KJirka »

no vidíš, tak to jsi tady správně, buď vítán :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od ROTL »

jfruhauf píše:Zdravím,
měl jsem 3 roky od strejdy koupeny B6 2.0TDI PD highline a prodal jsem ho ve 250 000km známýmu bez větších investic (pouze setrvacnik začal zlobit-ale to byla od 150 -> 250km jedina vec, ktera se na autě musela delat). Zažil jsem s nim tolik skvělých vyletu, dovoleny ch apod. Bez jedine ztráty květinky.

Tento týden jsem si přivezl z DE B7 2.0TDI 103 kw highline a jsem zase nadsenej. Je ve skvělém stavu při 140 000km a navíc je to kousek s panorama oknem a plnou palbou. Já na passat proste nedám dopustit, pro me za slušnou cenu nadprůměrný vůz.

Asi jsem divnej, ve všech testech ho hodnoti jako vzhledove nudný vuz, ale pro me je to vse tam kde má byt, designove povedeny, Kazda věc má prostě svuj smysl v tom aute.

Za sebe jednoznačne doporucuju, ale každý má prostě jiný vkus a nazor.
Take nieco by som chcel aj ja, tiez z DE. Mozes napisat kolko si zan dal, teda v DE? Kurna najradsej by som ho kupil hned, ale dost sa obavam, co vyvedie ten upgrade. A ked bude zvolavacka povinna aj tu, tak to je uple zabite. A to, ze si poviem, ze na nu nejdem, urcite nepredje. Nebude upgrade>nebude stempel od VW>nebude emisna>nebude STK=auto nepouzitelne.
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Qido »

V rodině 3. passat B6.

1. BKP, comfort, rok 2005. Jezdil parádně, ale poruchový byl dost (vstřiky, podávací čerpadlo, sloupek, motorky, ventilátory,...)
2. CR, highline, rok 2008. V pohodě auto, ale předchozí majitel trochu dobytek. Na autě reálně odešlo jen pomocné čerpadlo chlazení a nějaká čidla.
3. BKP, highline, rok 2007. Největší spokojenost. Podrobnosti ve vlákně o tomto autě.

Klidně bych si znovu koupil passat, pravděpodobně B6 3,2 FSI nebo B7 Alltrack. B8 opravdu néééé.

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Kupili by ste si Passata este raz?

Příspěvek od Marty'SP »

Do Passata bych šel znovu určitě, ale jen do B6 jelikož se mi líbí ze všech nejvíce. Nové se mi nelíbí :-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“