Golf Sportstvan s Composition Media 6,5" namísto 5,8"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od theklf »

VW sa na stránkach všemocne bráni porovnaniu old 5.8" vs 6.5" (ani sa im moc nečudujem, keď vidím aké rozlíšenie nám tam najprv "dali" v 21 storočí roku 2014), ale nakoniec sa podarilo. Dúfam, že spravili aj niečo s CPU, aby grafika a prepínanie "nesekali".

Obrázek
________________________________________________________________
Golf VII R-Line |Über Highline | 1.4 TSI ACT DSG 7 BMT @ 110kW | 150 PS | @ 250 Nm
Obrázek

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od MiB »

Na ten mirrorlink jsem se ptal prodejce, protože výrobní termín mám bohužel dříve než v 22t a půjde prý přikoupit.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od efreeti »

Mirror link je supr vec, ale obavam se, ze bude to bude jeste trvat, nez tomu vychytaji mouchy
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od slezacekm »

MiB píše:Na ten mirrorlink jsem se ptal prodejce, protože výrobní termín mám bohužel dříve než v 22t a půjde prý přikoupit.
a pujde prikoupit do jakeho radia?

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od MiB »

Tak to nevím, budu mít nejspíš to co je aktuálně v základu v HL, tam to prý půjde. Nemám ale počítat s nějakým zázrakem, nepojede v tom asi všechno. Jde o bezpečnost a určitě jak bylo na foru zmíněno, přeci si neodstřelí vlastní navigaci a o tu by mi jde především.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

seleqman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 10.10.2015 14:52

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od seleqman »

Jak to tedy dopadlo s upgradem Composition media? Jezdí tady už někdo s tím novým 6,5" kouskem?

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od bedrich666 »

Jo, ten 6,5palcovej displej je lepsi nez ten puvodni, ma mnohem lepsi rozliseni a odezvy jsou rychlejsi :)

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od Adlib »

Mám již nový Composition Media s 6,5" displejem a Appconnect. Měl jsem v minulém Golfu 5,8", takže můžu porovnávat. Kromě vyššího rozlišení zde uživatelsky není žádný významný rozdíl a v tom co vlastně rádio zobrazuje to žádná extra výhoda není. Vyšší rozlišení má opravdový význam až s použitím funkcí, které starší verze neměla - Appconnect. Je zde podle typu OS a výbavy telefonu možnost vybrat připojení Android Auto, Carplay (iOS) nebo Mirrorlink. Mám LG G2, takže u mne přichází v úvahu pouze Android Auto (AA). Bohužel samotná aplikace AA není ještě pro ČR v Google Play dostupná, takže je nutno stáhnou app z internetu, např. zde: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/ a aplikaci nainstalovat ručně. Jediné co vlastně tato aplikace přináší navíc je Google map. Ta funguje naprosto v pohodě, ale s jistým omezením. Je nutné mít datový tarif, protože to není offline navigace a mapy se tahají online. Takže pro navigaci v zahraničí může být pro spoustu uživatelů nepoužitelná. Ostatní funkce AA (přehrávač hudby a telefonování již jen dublují funkce, které podle mého úsudku samotné rádio zvládá lépe. Do budoucna pokud bude offline navigace případně nějaké další použitelné aplikace, tak to vyšší rozlišení a vyšší výkon nového rádia bude mít smysl, ale zatím v tom nějakou extra výhodu nevidím.
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od mira19 »

ten appconet je soucasti radia nebo se da dokoupit mam 5.8?

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od bedrich666 »

Da se dokoupit jenom do tech 6,5palcovych.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od lifter »

Adlib píše:Mám již nový Composition Media s 6,5" displejem a Appconnect. Měl jsem v minulém Golfu 5,8", takže můžu porovnávat. Kromě vyššího rozlišení zde uživatelsky není žádný významný rozdíl a v tom co vlastně rádio zobrazuje to žádná extra výhoda není. Vyšší rozlišení má opravdový význam až s použitím funkcí, které starší verze neměla - Appconnect. Je zde podle typu OS a výbavy telefonu možnost vybrat připojení Android Auto, Carplay (iOS) nebo Mirrorlink. Mám LG G2, takže u mne přichází v úvahu pouze Android Auto (AA). Bohužel samotná aplikace AA není ještě pro ČR v Google Play dostupná, takže je nutno stáhnou app z internetu, např. zde: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/ a aplikaci nainstalovat ručně. Jediné co vlastně tato aplikace přináší navíc je Google map. Ta funguje naprosto v pohodě, ale s jistým omezením. Je nutné mít datový tarif, protože to není offline navigace a mapy se tahají online. Takže pro navigaci v zahraničí může být pro spoustu uživatelů nepoužitelná. Ostatní funkce AA (přehrávač hudby a telefonování již jen dublují funkce, které podle mého úsudku samotné rádio zvládá lépe. Do budoucna pokud bude offline navigace případně nějaké další použitelné aplikace, tak to vyšší rozlišení a vyšší výkon nového rádia bude mít smysl, ale zatím v tom nějakou extra výhodu nevidím.
Možno hlúpa otázka, ale offline navigácia je napr. Sygic. Táto by nefungovala, keď google ide?
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od Adlib »

Sygic je funkční pouze pod Mirrorlink, což musí podporovat telefon a ten můj to bohužel neumí. Pro doplnění je pro funkčnost Appconnect mít buď Mirrorlink 1.1, Android 5.0 a vyšší a nebo iOS 8 a vyšší.
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od bedrich666 »

Apple Carplay v Cechach jeste nejde :( Ja teda za nejlepsi navigaci do auta povazuju Waze, dat to moc nezere a prinos obrovskej :D
Mam v aute Discover Media a fakt kam se to na ten Waze hrabe - a to mi uz Discover Media stahuje info o doprave z netu a stejne to naviguje na pytel :D

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od stereomike80 »

pri novom CM je este rozdiel ten, ze je tam moznost dodatocne dokupit Voice Control ale len ak mas cuvaciu kameru.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Golf Sportstvan s composition media 6,5" namísto 5,8"

Příspěvek od Mirco »

CarPlay už funguje :wink: začalo po 22. KT letošního roku :good:

stereomiku lze dokoupit nejen hlasové ovládání, ale i AppConect :good:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“