GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Mám stále naprosto stejný problém. Pokud jedu pomalu po nerovnostech a auto se houpe tak jsou to děsné zvuky. To samé pokud přejedu příčný retardér. Málem bych to pustil z hlavy, ale dnes jsem se projel s kolegovou octávií RS, která má standarndí podvozek a vše bylo naprosto tiché, náprava nevydala jediný zvuk. Rozhodně to s nima na garanční opravě budu řešit. Myslím že v popisu u tohoto podvozku jsem se při nákupu nikde nedočetl, že se budou z podvozku ozývat zvuky jako by byl dobitý po 200 tis. Km. Jen zmiňuju, že podvozek v mém starém GTI V, které prakticky bez údržby podvozku nevydávalo po 250 tis.km takovéto zvuky..
Golf VII GTI performance - bílá

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Tak dnes při výměně kol se zimními pneu kamarád v servisu zjistil že mi teče pravý přední tlumič !!
No to je teda kvalita najeto 28 tisíc. Zvuky bouchání - vrzání se objevují tak od cca 20000Km.
Servisy fungují příšerně, voláno do 2 o tom že nefungují čísla uvedená na webu ani nemluvím, nebližší termín opravy cca za týden a auto na 2 dny v servisu neboť nemají nikde jediný tlumič skladem!! vše se objednává, a to mi ještě řekli že to musí posoudit, že lehký "olejový opar" tlumiče je v pořádku. :baseball: :adr: :adr:
Během cca 2,5 roku sem s tím byl asi 6-8x v servisu. No rozhodně je to poslední VW co sem kupoval.
Kvalita šla do háje, poslední co bylo ještě OK byl Golf 5 od té doby špatný.
A to bude hůře, po tom průseru s naftovými motory se bude dále šetřit a hádejte kde?
Je na čase se poohlédnout k jiným začkám, ale koncern VW to tedy rozhodně nebude protože tam jsou obdobné problémy u všech aut.............. :baseball: :baseball: :baseball: :twisted:
GVII 1,4TSI 90kW Higline

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Už to někdo vyřešil ten problém s ťukáním-boucháním vrzáním od přední nápravy?
Nebo už si na to všichni zvykli?
Už mě to fakt štve :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
GVII 1,4TSI 90kW Higline

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od honzamik »

hcrevize: já se pokusil reklamovat přední tlumiče taky a garanční technik mi vzkázal přesně to, co píšeš - tedy že "slabý olejový povlak pístnice je normální". Na olej na tlumiči mě upozornil můj garážista, který mi měnil pneu. V Porsche Brno mi bylo řečeno, že pan kolega asi nerozumí funkci tlumiče, protože je to údajně normální.

Garážista se jen zasmál. A popsal mi dalšího zákazníka se Suzuki se stejným problémem, který tlumiče reklamoval, byly mu v rámci záruky vyměněny, po 10 tis. km se závada objevila znova a u druhé reklamace neuspěl. Dozvěděl se, že "slabý olejový povlak pístnice je normální".

Jediné co zbývá - nechat před skončením záruky udělat test tlumičů a pokud to dopadne blbě, tak reklamovat funkci. Jenže už vidím jejich reakci . stav odpovídá stáří, nájezdu a jde o běžné opotřebení...

No každopádně good luck. Jinak moje zkušenosti s Golfem jsou úplně stejné, jak popisuješ - několikanásobný záruční servis s uznanými reklamacemi a naprostá nechuť ke koupi dalšího VW.

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

No já byl u kamaráda který má "soukromý servis" a řekl bych že je moc dobrý, ten řekl jednoznačně tlumič na výměnu!
Tak uidíme jak s tím ve čtvrtek dopadnu.
Kdyžtak zkusím i jiné servisy v okolí, podobnou zkušenost mám s kompresorem klimatizace který mi měnili, na Jarově to bylo normální, v NH car to vyměnili............
To mluví za vše.
Jinak myslím pokud bych udělal test tlumičů tak by to nevyhovělo to už mi říkal kámoš když už to vyjede z fabriky už to není na testu ono...... a nájezd 28tisíc taký není nijak velký.
Jinak mám podezření že na tom podvozku právě klepou ty nekvalitní tlumiče

Nechuť k VW jasně ale co si koupit jiného????
Nevidím východisko, kvalitní auta už se bohužel nedělají :twisted: :evil: :evil:
GVII 1,4TSI 90kW Higline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Bol som v servise sa objednať na prezutie zimných pneu, kvôli zvukom z prednej nápravy sme išli na skúšobnú jazdu, našťastie to bolo počuť, takže sa to nahralo na mobil. Vo štvrtok, keď bude auto na zdviháku, chcú kuknúť podvozok (nič na ňom samozrejme nenájdu uvolnené), uvidím čo bude ďalej.

Súhlasím s trmínkom, na 5kovom Golfe som mal nalietaných 175000 km a bez pazvukov z podvozku, všetko originál z výroby, žiadne diely nemenené. Sa desím času, keď si budem musieť vyberať ďalšie auto. Kvalita sa medzi normálnymi značkami už asi úplne vyrpvná - čo Nemci strácajú v kvalite, to ostatné značky dobiehajú.
VW Golf GTI VII Performance

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Naši ti něco na té prohlídce ve čtvrtek?

Já dával auto do servisu ve středu s tím že ve čtvrtek zjistí co a jak, zavolají mi a v pátek k vyzvednutí.
Jak to dopadlo?
ve čtvrtek nikdo nevolal tak tam volám v pátek telefon obsazený a nakonec sem zjistil že technik je čtvrtek-pátek na školení!
Takže evidentně kecal když sliboval to co sliboval :twisted:
To to funguje :baseball: je tam až v pondělí tak sem zvědav co bude říkat.
Do servisního listu ale napsal:
-bouchání od přední a zadní nápravy TPI2034188/7 takže už je 7 verze toho TPI
-teče přední tlumič TPI2026853/3
- a další co se mi nezdálo..........
Nyní se údajně čeká na schválení oprav výrobcem.......

To sem zvědav jak to dopadne
Takové služby jsou ale řádně na nervy :oops: :cry: :baseball:
GVII 1,4TSI 90kW Higline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Tak minulý štvrtok len urobili skúšobnú jazdu, nahrali pazvuky, skontrolovali podvozok (čapy, silenbloky... všetko OK).
Poslali podklady importu, nemal som čas celý týždeň, takže auto bolo v servise až dnes. Celkom sranda, čo kázal robiť import:
1. Skontrolovať a zdiagnostikovať aktuátor zvuku (ten generátor umelého zvuku, neviem či sa to presne volá aktuátor) - samozrejme haluz, všetko OK. Keby som bol pri aute, tak ho dám natvrdo odpojiť.
2. Skontrolovať, či to nejde od kamery - samozrejme nie, ide to od nápravy. Ty kokso, zvuk ide od nápravy - počujem to ja, garančný technik, servisáci - ale import si myslí že to ide od kamery, wtf?.
Takže zase odoslané na import, čakajú na ďalšie pokyny.

Aspoň že mi zaktualizovali softvér rádia - samo prepínalo stanice, dokonca si aj uložilo na tapetu inú, prepínalo pri hraní z SD karty skladby, dnes ráno kompletne zamrzlo, nefungovali ani bočné tlačítka. Snáď aspoň toto sa vyriešilo aktualizáciou, aj keď som skeptický.

Môžete mi niekto poradiť, aké auto si mám kúpiť, aby so neriešil takého pic.....?????
VW Golf GTI VII Performance

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

lifter píše:Môžete mi niekto poradiť, aké auto si mám kúpiť, aby so neriešil takého pic.....?????
To by mě taky zajímalo.......
Obávám se že kvalita už se koupit nedá, tedy aspoň v nějakých zaplatitelných relacích. :(

K tomu bouchání zadní nápravy. Nadiktuj jim číslo TPI, pak by ti měli bez problémů tlumiče vyměnit.
TPI2034188/7
GVII 1,4TSI 90kW Higline

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od wittmann167 »

lifter píše:Môžete mi niekto poradiť, aké auto si mám kúpiť, aby so neriešil takého pic.....?????
Tak zalezi, kolik chce do auta kdo vrazit a kolik na to ma. Kolega z prace ma Ceckovyho Medveda v dieselu, najeto pres 200 tisic a zatim nic neresil - tak mozna tudy vede cesta :lol:
Domnivam se, ze auta cenove relace G7 jsou na tom vsechny stejne, respektivne stejne blbe. Druhy kolega z prace ma Mazdu 3, najeto cca 6000 a v servise uz byl trikrat (jednou software, jednou mu vylezl jakysi plast z pristrojovky a naposledy spatne pripevneny zadni naraznik, ktery se sesunul). Servis si chvali, pry dobrej pristup a vse vzdy vyreseno.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od nuff85 »

lifter píše: Môžete mi niekto poradiť, aké auto si mám kúpiť, aby so neriešil takého pic.....?????
Jsme v pasti. Všichni :sorry:
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Já mám ještě jako druhé auto Golf 5 a za ty léta (8let) pouze běžná údržba, olej benzín a nic víc.............
žádný bouchání a řešení růzdných dalších nesmyslů
člověk si myslí že postaví další modely na tom dobrém z předchozích a vylepší další věcí, ale bohužel není to pravda :fool:
Kvalita šla do kopru a pochybuju že to bude v budoucnu lepší spíš horší........po tom průseru s emisemi začnou šetřit na autech ještě víc
Kupovat auto za mega a nebo víc (viz Mercedes C) je pro mě nesmysl
Navíc přístup servisů potažmo VW je teda taky na :baseball:
Pomalu všechny závady jsou pro ně normální projev vozu atp....
GVII 1,4TSI 90kW Higline

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od GTI4 »

Najeto 38tis. Stejný problém, při brzdění na zvlněné silnici se ozve bouchání a zaroveň zavrzání při propružení levého předního kola. Mám pocit, že je to výraznější při natočení kol do pravé zatáčky.
Taky začala vrzat sedačka na levém boku nad pákou výškového nastavení, kde se plastový kryt dotyká kůže nebo koženky (ergoactive). Od prvního dne zklamání a postupem času se objevují další a další "bonusy". VW nikdy více.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Sedačka ergoactive mi vrže od té doby co mám auto, ale beru to jako daň za to že holt kůže vrže, viz kožené sedací soupravy..........
GVII 1,4TSI 90kW Higline

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Nějaké informace k vrzání skřípání od přední nápravy:
TPI 2017165/12
Vyjádření zákazníka:
• Pískání/ skřípání při plném natočení volantu.
a/ nebo
• Pískání/ skřípání při manévrování za vlhkého počasí.

Zjištění dílny:
• Jedno nebo obě vyjádření zákazníka lze reprodukovat.
• Na hnacích hřídelích nebo na manžetách kloubových hřídelí nejsou žádná viditelná poškození.

Technické pozadí
- Při plném natočení volantu nebo při manévrování se vzájemně dotýkají žebra vnějších (na straně kola) manžet kloubových hřídelí. Ve spojení s vlhkostí může
docházet k vzájemnému tření (přilnavosti) ploch, pohybujících se proti sobě. Přitom mohou vznikat pískavé/ skřípavé hluky.

- Hluky nemají žádný vliv na životnost a funkci součástí! V tomto případě se jedná o sériový stav!

Takže VW to patrně vůbec nehodlá řešit....... :fool: :adr:
GVII 1,4TSI 90kW Higline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“