Navi + volant + kamera + senzory

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od sibik »

Zdravím,
vlastním passata B6 rok 2005 a momentálně mám MDF2 a nyní jsem si koupil volant z B7 s multifunkčními tlačítky. Na autě jsou parkovací senzory.
Moje otázka je, co by jste mi doporučili za 2din rádio včetně navigace tak, aby spolupracovala s volantem, parkovacími senzory a parkovací kamerou kterou bych chtěl dopojit.

Nyní používám navigaci sygic na android telefonu a při srovnání se mi navigace např z rns510 zdají nekvalitní ( graficky špatně zpracované)

Rozpočet na rádio + kameru cca +-15 000. Dá se za to něco solidního sehnat? Nebo mám zaktualizovat raději starou navigaci?

Jinak, co by popřípadě stálo dopojení/dodělání předních senzorů.

Díky za informace

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od teekey »

pokud chces aby to komunikovalo s autem, tak nejlip volit originalni jednotky RCD/RNS. S tou navigaci je to asi otazka vkusu. Ty RNS se dost kradou (asi jak kde), ale hlavne jak jsi zminil tak ta navigace je takova "marna" oproti tomu co dnes mas na mobilu. Idealni by bylo sehnat neco, co umi screen_mirroring, ale to asi zadne starsi original jednotky neumi (nejnovejsi do B8 snad uz ano).

Ty pipaky se ti urcite nekdo ozve, kabelaz/pipaky/jednotka je par tisic kdyz to bude pouzite.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od tornado1 »

pokud máš 2005 a chceš zobrazovat parkovací senzory tak musíš vyměnit gateway + jednotka parkováků - to jsou další peníze.. dokážu ti poradit pouze pokud se jedná o originál radia nebo navigace, čínu nedělám vůbec..

pokud se chceš vlézt do 15000kč tak tam můžeš dát maximálně tak rns315 + zapojit zobrazování parkovacích senzorů + kamera bez RJ - to se možná vlezeš bez montáže

upozornuji že pro kameru budeš muset v zadních dveřích vyřezat větší díru, předělat osvětlení SPZ a kabeláž v zadních dveřích
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od sibik »

Tak jsem nakonec usoudil, že přední senzory nemají cenu, vzhledem k dodělávání, a jak píšeš ohledně zobrazování senzorů, tak to by nebylo ani potřeba, stačí, že by to pípalo. Při zařazení R by stejně zapínala kamera, takže bych nepotřeboval zobrazení jak daleko jsem od překážky.

Ohledně rádia bych nechtěl jít do nějaké vyloženě číny a tak jsem našel, i když je to přes rozpočet

https://www.autoprofi.cz/eshop-autoprof ... w02-detail

tohle rádio vypadá vcelku solidně, i funkce už má "z dnešního století" a velké plus je instalace mých preferovaných sygic

k tomu nejspíše tuto kameru

http://www.specialniautoradia.cz/www-sp ... gen-Passat

z tohoto obchodu nevypadají ani rádia špatně, ale dle recenzí to nebude nějak extra kvalitní obchod a tak bych odtud bral jen kameru.

Doufal jsem, že kamera bude přímo pasovat do B6 a nebude potřeba to dále upravovat, nebo se pletu ?
Díky za reakci

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od teekey »

Ten Android 4.1 je dnes trochu za zenitem, z Ciny si dovezes stejne radia do 10.000 (bez DPH) s novejsim Androidem - ono se taky muze stat, ze casem Sygic prestane podporovat tak stary Android a budes nahrany. Kdyz uz Cinu tak alespon s Android 4.4.4 a vyssim. Na to ze to radio co jsi postnul stoji takovou raketu, tak tam neni ani carka o CAN-BUS (ne ze by to nekdy fungovalo 100%). Za podobnou cenu uz poridis "cistou" RNS 510 a pak by to bylo o necem jinem.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od sibik »

No jasně, ale co jinýho vybrat.
Objednávám sem tam z aliexpressu ale to je jen drobotina/elekronika do 2k
Zaujala mě taky nabídka
http://www.specialniautoradia.cz/www-sp ... uran-Caddy

ale kvůli recenzím sem neobjednal.
Jinak pro projetí bazose a jemu podobných jsem narazil na samé "podvodníky" s čínskými navigacemi.

Zase když porovnám RNS 510 vs tu co jsem postoval tak RNS je na tom graficky, rychlostí, navigacemi, vlastně vším hůř.

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od sibik »


Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od Nwkt »

Připočti k tomu ještě clo ;-)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od teekey »

Nwkt píše:Připočti k tomu ještě clo ;-)
plati se jenom DPH na elektroniku (+21%) a kdyz se to podari koupit od nekoho, kdo ma sklad EU (vedeny v EU) tak to bude i bez dane.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od ricom »

tyhle číny jsou úplně k hovnu.. nefunguje na tom pořádně v podstatě nic.. s autem naprosto nekompaktibilní

osobní zkušenost již nikdy více..

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od sibik »

Tak jsem si pořídil nakonec tu co jsem postoval z aliexpressu. Záruka 1 rok od prodejce.

Funguje všechno jak má, perfektně funguje dodaná zadní kamera (byla otestována v silném dešti) , rádio taky paráda, displey ukazuje fakt parádně...s autem spolupracuje se vším, jak mult. volant tak i otevírání dveří ukazuje, rychlost otáčky.. což není potřeba.
GPS funguje taky dobře akorát je tam slabší wifi ...tzn hodně slabá oproti telefonu. Víceméně chytám jen když vytvořím hotspot z mobilu kterej je v autě, ale myslím že se to dá ext. anténou dodělat :). Handsfree bez chyby, vše funguje jak má.
Toť vše z mých poznatků.
Cenově to vyšlo 269 dolar +1400 kč na celnici. (rádio + kamera + mikrofon ) což je super na to, co to všechno umí :)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od teekey »

to radio by melo mit i "nahravani" z kamery jako cernou skrinku - minimalne podpora nejake aplikace. Je to tam?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Navi + volant + kamera + senzory

Příspěvek od Archie »

sibik píše:Tak jsem si pořídil nakonec tu co jsem postoval z aliexpressu. ***cut***
Hele je na těch obrázcích, od linku který jsi postnul, všechno co k tomu "radiu" bylo, nebo tam byly nějaký další díly které nejsou na Ali vyobrazeny? :pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Odpovědět

Zpět na „Navigace“