Jaké pneu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
chasi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 13.04.2012 17:47

Jaké pneu

Příspěvek od chasi1 »

Ahoj, jaké zimní pneu na disky, raději užší 205/50 R17 ( jak je psáno v techničáku), nebo širší např.: 225/45 , 235/45 obojí R17?
Do sněhu určitě lepší užovky :)), ale zase kolik toho sněhu tady budeme mít ...

Jo a auto VW CC, 2012 2.0 tdi 125kw ...

A co říkáte na ALU od RSW racing?

Díky za příspěvky ,

Tom

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Qido »

Přemýšlím co Ti na to mám napsat.
Krom toho,že je tady od toho celé vlákno a zase to tady zasiras.
Jestli 205 nebo 235,dej tam co chceš. Je to celkem jedno,podle tvého použití auta. Ale ty asi 205 ,jsou o 220Kč za kus levnější. Můžeš koupit aspoň na týden naftu.
A narvat tam 225? To sis měl koupit superba a ne Passata.
A rsw? Totální hujdy, hnusy a bláto.

Nechápu co je tak těžkého dát na auto pneu a kola přesně ta co tam patří!!

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaké pneu

Příspěvek od sharik4x4 »

Není nad to koupit na auto za 3-4kila číský jebky a obout to čínskými klouzky,pardon nej!! /levnejšími/ pneu. :fool:

chasi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 13.04.2012 17:47

Re: Jaké pneu

Příspěvek od chasi1 »

Qido píše:Přemýšlím co Ti na to mám napsat.
Krom toho,že je tady od toho celé vlákno a zase to tady zasiras.
Jestli 205 nebo 235,dej tam co chceš. Je to celkem jedno,podle tvého použití auta. Ale ty asi 205 ,jsou o 220Kč za kus levnější. Můžeš koupit aspoň na týden naftu.
A narvat tam 225? To sis měl koupit superba a ne Passata.
A rsw? Totální hujdy, hnusy a bláto.

Nechápu co je tak těžkého dát na auto pneu a kola přesně ta co tam patří!!

V prvni rade ne kazdy rozumi autum a vecem okolo, jako mozna rozumis ty, ale prece jen jezdit musime vsichni.
Prave ze sem se snazil vyhledat co nejvice informaci ohledne idealnich rozmeru, ale vzhledem lidem jako jsi ty,kteri takove prispevky jako muj akorat zesmesni, tak jsem se nedozvedel nic.
Napadlo me, ze se na strance, na ktere mi par let zpetne ochotne pomohli poradim, nez abych koupil neco spatne.
Stacilo treba poslat odkaz na to vlakno, nebo dat normalni radu ( proc a jaky rozmer pouzit) a ne odpovedet v takovem stylu.
A ohledne te nafty na tyden, aby to jeste nebylo naopak.
Tak sorry, ze jsem se mojim "hloupim" dotazem dotknul tvoji dokonalosti(mozna jedine).

A ohledne pneu, neptal jsem se na znacku, ale rozmer a nikdo tu nepsal o necem nejlevnejsim!!!

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké pneu

Příspěvek od ricom »

problém většiny zde je, že dříve píšete než čtete.. co si sednout na pár hodin či minut a přečíst si tady co lidi píšou o pneumatikách discích atd..
narazil jsi na kolegu Quida, který zde patří mezi ty zběhlejší a technicky zdatnější jen pro info..
takže zkus pohledat, přehodnotit svůj postoj a bude vše cajk..
chasi1 píše: Tak sorry, ze jsem se mojim "hloupim" dotazem dotknul tvoji dokonalosti(mozna jedine).
A ohledne pneu, neptal jsem se na znacku, ale rozmer a nikdo tu nepsal o necem nejlevnejsim!!!

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Prochy01 »

O rozměrech pneu a disku se prece nepotrebujes radit!!! Schválené pneu i disky mas ve velkém technicaku, vcetne dalsich parametru jako vahovy a rychlostní index u pneu a ET u disku! Vic nepotrebujes resit a uz vubec ne se radit! Kdyz to vezmu do důsledku, nic jineho na auto vlastne ani dat nesmis!!!

A jakou znacku kol a gum vybrat? To zalezi na kazdem a kazdy si musi zhodnotit kolik chce utratit a jakou kvalitu potrebuje (resp s cim az je ochoten jezdit). Nemusi byt clovek ani zadnej expert a musi mu byt jasny, ze cena +/- odrazí kvalitu a ze hliníkový disk za "1500" asi bude pekna sracka, kdyz jiny od známého vyrobce stoji "5000". Na tohle staci jen prostý selsky rozum.

Takze za sebe doporučuji alespon se orientovat tak, aby disk byl schvalen pro provoz na pozemních komunikacích v EU a mel potřebné atesty. Vybrat disk u normalniho prodejce a ne na "bazosi" od prekupnika z ciny a v pripade potřeby pak mit moznost reklamace. Sam pak zjistíš, ze nejlevnější vec se muze ve vysledku ukazat jako sakra draha ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od teekey »

hlavne ty pneu doporucuji davat co mas v TP, jestli uzsi nebo sirsi to uz je asi na zvazeni. Kdyz zajedes do hlubokeho snehu, tak si dovolim odhadnout, ze vysledek bude stejny. Stoji za zvazeni koupit original alu (nemusi byt nove za plnou palbu), pokud ne-original znacky, tak nakoupit nekde kde to jde reklamovat a firmicka/OSVC to po dvou letech nezabali - aby jsi mel pripadne kde reklamovat.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké pneu

Příspěvek od KJirka »

napiš sem, co máš za varianty v TP. Docela by mě to zajímalo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Qido »

chasi1 píše:
Qido píše:Přemýšlím co Ti na to mám napsat.
Krom toho,že je tady od toho celé vlákno a zase to tady zasiras.
Jestli 205 nebo 235,dej tam co chceš. Je to celkem jedno,podle tvého použití auta. Ale ty asi 205 ,jsou o 220Kč za kus levnější. Můžeš koupit aspoň na týden naftu.
A narvat tam 225? To sis měl koupit superba a ne Passata.
A rsw? Totální hujdy, hnusy a bláto.

Nechápu co je tak těžkého dát na auto pneu a kola přesně ta co tam patří!!

V prvni rade ne kazdy rozumi autum a vecem okolo, jako mozna rozumis ty, ale prece jen jezdit musime vsichni.
Prave ze sem se snazil vyhledat co nejvice informaci ohledne idealnich rozmeru, ale vzhledem lidem jako jsi ty,kteri takove prispevky jako muj akorat zesmesni, tak jsem se nedozvedel nic.
Napadlo me, ze se na strance, na ktere mi par let zpetne ochotne pomohli poradim, nez abych koupil neco spatne.
Stacilo treba poslat odkaz na to vlakno, nebo dat normalni radu ( proc a jaky rozmer pouzit) a ne odpovedet v takovem stylu.
A ohledne te nafty na tyden, aby to jeste nebylo naopak.
Tak sorry, ze jsem se mojim "hloupim" dotazem dotknul tvoji dokonalosti(mozna jedine).

A ohledne pneu, neptal jsem se na znacku, ale rozmer a nikdo tu nepsal o necem nejlevnejsim!!!

Ty se divíš, že jsem poměrně agresivní.
Ale pěkně to napsal Prochy. CO tam chceš řešit? Tady stačí selský rozum.

A kdyby sis příspěvek ode mne přečetl pořádně. Tak zjistíš, že tam máš vše napsané.

Dát tam co patří.
Rozměr dle TP je už na každém, ale prosím je ty co jsou v TP a tím nemyslím toaletní papír.
A myslím, že s mým vyjádřením ke kolům RSW tady kolegové vesměs souhlasí.

Abys nebyl uražený, rádi poradíme. Ale musí to mít trochu hlavu a patu a snad máš taky vlastní názor ne? :wink:
Naposledy upravil(a) Qido dne 01.11.2015 21:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké pneu

Příspěvek od KJirka »

Jirko, ty seš jak břitva, poslední dobou. Není to nemoc z ozáření ? :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Qido »

Zvracet se mi chce pořád.... Takže nevím čím to je. ;-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké pneu

Příspěvek od KJirka »

z chlastu ? :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

chasi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 13.04.2012 17:47

Re: Jaké pneu

Příspěvek od chasi1 »

KJirka píše:napiš sem, co máš za varianty v TP. Docela by mě to zajímalo.

205/50 R17 93V, pouze jediný rozměr .

Jinak díky za další příspěvky, pomohly mi .)

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Prochy01 »

Ten rozmer co pises asi nebude jediny, ne? Pokud ale zvolis tuto variantu, tak ta je u passata jen pro zimní pneu, nicmene vsechny ostatni rozměry muzes mit letni i zimní ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hkr »

To nemůže být jedinný rozměr, který máš napsaný ve velkém TP. Jestli ano, tak se jedná o chybu a pak bys měl první řešit stav VTP, nikoli pneu.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“