Výměna klínového řemene a nákres pozice

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
dakty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 851
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Výměna klínového řemene a nákres pozice

Příspěvek od dakty »

Budu měnit klínový řemen za větší kvůli dodatečné instalaci klimakompresoru. Vím, jaký má být, ale nikde nemůžu najít jakou má mít pozici. Sháním tedy takový ten nákres s kladkami a vším a pozicí řemene. Nemáte někdo na 1.4 16V AHW? Ani v knížce Jak na to jsem to nenašel :( Děkuju
Škoda Yeti 1.2 TSI Ambition... poježděníčko na půl roku :)

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Výměna klínového řemene a nákres pozice

Příspěvek od Martin. D »

Snad ti to pomůže :wink: a vyznáš se v tom :lol: Je to vždycky ten obrázek č. 4 v modrém kolečku.
Přílohy
Etka-popis.doc
(425 KiB) Staženo 585 x

VVckar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.10.2014 10:22

Re: Výměna klínového řemene a nákres pozice

Příspěvek od VVckar »

Chystám se na výměnu klínového (drážkového řemene) u Golfa IV 1,6 16V 77 kW AZD a chtěl bych se zeptat, jak se dostanu ke klikové řemenici, která je až vzadu a z motorového prostoru je těžko přístupná, abych na ní mohl nasadit nový řemen? Jde nějak zajistit napínací kladka, aby zůstala odkloněná a nemusela se držet klíčem? Děkuji za radu

patrikfeng
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 12.10.2014 02:58

Re: Výměna klínového řemene a nákres pozice

Příspěvek od patrikfeng »

Ahoj, jsem v půlce výměny servo pumpy, napínáku a klíňáku a seknul jsem se u napínáku...nevím jak se sundavá...je uvnitř napínáku torx nebo imbus nebo něco úplně jiného? díky
Golf IV 2001 3D 1.6 16v 77kW AZD

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Výměna klínového řemene a nákres pozice

Příspěvek od Dolejs04 »

Jde to aji z vrchu a nebo budeš muset sundat boční kryt od kola. Kladka by měla jít zajistit třeba šroubkem,jak ji pootočíš klíčem, měli by se ti na ní spojit dva malý otvory a tam zastčíš šroubek a už se nehne..
VVckar píše:Chystám se na výměnu klínového (drážkového řemene) u Golfa IV 1,6 16V 77 kW AZD a chtěl bych se zeptat, jak se dostanu ke klikové řemenici, která je až vzadu a z motorového prostoru je těžko přístupná, abych na ní mohl nasadit nový řemen? Jde nějak zajistit napínací kladka, aby zůstala odkloněná a nemusela se držet klíčem? Děkuji za radu
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Výměna klínového řemene a nákres pozice

Příspěvek od Dolejs04 »

Jestli chceš ten napínák úplně sundat tak je tam šroub ze strany od výfuku,myslím že to je na 16ctku ořech,a kladka na napínáku by měla jít normálně povolit je tam myslím taky 16náctka ořech..
patrikfeng píše:Ahoj, jsem v půlce výměny servo pumpy, napínáku a klíňáku a seknul jsem se u napínáku...nevím jak se sundavá...je uvnitř napínáku torx nebo imbus nebo něco úplně jiného? díky
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“