Napájení palubní kamery (černé skříňky)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
strejcradis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.10.2015 21:40

Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od strejcradis »

Zdravím pánové,
jsem nový tady na fóru i v rodině VW, takže se omlouvám, jestli zakládám duplicitní příspěvěk, ale nepodařilo se mi nic pořádného najít, co by zodpovědělo mou otázku. Pořídil sem černou skříňku, ale má napájení do zásuvky 12V, což pochopitelně není pro mě uplně ideální řešení, když tam chci mít nabíječku na mobil apod. . Moje otázka tedy zní, kam natáhnout a připojit napájení, nejlépe aby se po vypnutí klíčku odpojilo? A bude potřeba nějáký napájecí měnič z 12 na 5V? Mam Passat 3C.

Pokud někdo bude vědět, ať se semnou prosím podělí o radu :-) Díky :D

dzrundik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 21.09.2011 19:53
Bydliště: Louny

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od dzrundik »

Zdravím, také jsem nad tím přemýšlel a pro mě by bylo asi ideální koupit adaptér s USB kabelem a natáhnout to aby to vylezlo někde u zrcátka nebo stropního osvětlení. Pokud je v kabině 12V zásuvka která se vypíná klíčkem tak napojit na tu zásuvku. Koupil bych asi něco takového

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 60543.html
VW Golf V 1.6 FSI

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od petryk1 »

Poistkova skrinka na strane sofera. Napojit kabel na poistku na spinany plus. Cez Astlpik dotiahnut nad zrkadlo a kabel pripojit na kabel kamery. Bud cez koncovku, alebo naletovat napevno. Vsetko sa to tam vojde, miesto tam je.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od Nwkt »

Přesně tak, zjistit multimetrem na jaký prázdný pojistce je spínanej + a napojit do pojistkovky. Pak jsem to vyvedl do protikusu na cigaretovej zapalovač, zapojil adaptér od kamery a protáhl kabel A sloupkem a střechou až k zrcátku, kde je vyvedenej v krytce dešťáku

strejcradis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.10.2015 21:40

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od strejcradis »

Dám vědět, jak sem dopadl. Ještě se chci zeptat, nebude u toho sloupku A problém, že tam je airbag?

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od petryk1 »

Nie, idu tam aj ine kabliky. Jeden dlhy srubovak na tapacir Astlpika.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od kubisz »

ahoj, trochu to tu obnovim... resim stejny problem a mel bych i misto pro spinanych 12V... neni neco primo od VW, co by se tam dalo dat, jako zasuvka USB pro napajeni kamery? u cinana mam celkem spatnou zkusenost s ovlivnenim radia pri regulaci napeti... neni trebas MDi kabel nejak regulovanej, nebo tam uz jdou jen data a +5V? diky za tipy
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od teekey »

to napoj pres pojistku ktera ti spina po zapnuti klicku a vypina pri vypnuti. Proc resis radio? Treba takhle? Mam to stejne jak v odkaze a funguje to bez problemu.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení palubní kamery (černé skříňky)

Příspěvek od kubisz »

mam spatnou zkusenost s tema CN prevodnikama, ktery sou zalozeny na stabilizaci napeti pomoci cipu, ze "rezonujou" frekvenci, ktera rusi radio v aute...byly to ale vzdy CL dobijece...diky

kuba
(tptlk)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“